Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Nasze tenisistki najlepsze w mieście i w rejonie

5 listopada w hali tenisa stołowego przy ul. Świerczyny do zmagań przystąpiły drużyny I LO, II LO, ZSP nr 1 („Górka”) oraz ZSP nr 2 z Wesołej. Reprezentacja każdej placówki składała się z trzech tenisistek i trzech tenisistów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy toczyli spotkania do trzech wygranych setów. Następnie najlepsza czwórka spośród wszystkich uczestników, rozegrała dwa półfinały; po czym zwycięzcy spotkali się w finale, a pokonani walczyli w „małym finale” o medal brązowy. Pozostali uczestnicy, rozegrali także swoje mecze o kolejne – dalsze miejsca w tym turnieju.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt tytułu mistrzyni zdobyła nasza uczennica – Martyna Zygadło. Dominika Pająk zdobyła medal srebrny, a Katarzyna Delimata uplasowała się w czołowej szóstce.

W zawodach rejonowych, które zostały rozegrane bezpośrednio po zawodach miejskich nasze dziewczyny również okazały się najlepsze i awansowały do finałów Wojewódzkiej Licealiady 2014/2015, które odbędą się 18 listopada w Sosnowcu. Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstwa.

Reprezentacja chłopców w składzie: Łukasz Kudera, Paweł Rogalski i Dominik Ryt wywalczyła w zawodach IV miejsce.