Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Godziny pracy sekretariatu 31.05.2024

28 maja 2024

Informujemy, że 31.05.2024 sekretariat szkoły pracuje od godz. 7:00-14:00

MYSŁOWICKI JERUSALEMA CHALENGE PLUS 1000

27 maja 2024

MYSŁOWICKI JERUSALEMA CHALENGE PLUS 1000   Już 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, w Parku Słupna odbędzie się Mysłowicki Jerusalema Challenge Plus 1000.   Jeśli chcecie dołączyć do zabawy, zachęcamy do nauki choreografii film instruktażowy w linku poniżej   https://www.facebook.com/reel/790693532781232   oraz rejestracji online na stronie https://extremetime.pl/   Przedstawiamy szczegóły wydarzenia:   Data: 1 czerwca […]

DZIEŃ OTWARTY W KOŚCIUSZCE

24 maja 2024

obrazek miniatura logo szkoły

Dla każdego coś ciekawego: gala Oskarów, izolacja DNA cebuli , lyrics training, quiz geograficzny, łamigłówki logiczne, prezentacja projektów Erasmus+, wykład o neurobiologii nastolatka, ciekawostki botniczne. Ponadto, dla każdego coś dobrego: ścianki do zdjęć, przekąski, lemoniada, tapas, cukierki.
Dziękujemy wszystkim przybyłym za współtworzenie tego dnia.

WOLONTARIUSZE TAŃCZĄ

obrazek miniatura logo szkoły

Grupa wolontariuszy pomagała, śpiewała, grała, a nawet tańczyła podczas koncertu charytatywnego dla Gosi „Nie stawiaj kropki”.
Ekipa w składzie: Natalia Wieniawska, Miną Zawadzka, Michalina Ślosarczyk, Marta Pacwa, Anna Pałka, Tymoteusz Kijanka oraz niezawodna, a już absolwentka, Emilia Kowal pod egidą Angeliki Lelek wykonali kawał dobrej roboty w strefie kiermaszowej.

JEST PREZYDENTKA MYSŁOWIC!

Zuzanna Gomóła z kl. 2c została młodzieżową prezydentką w drodze konkursu pt. „Zostań Prezydentem Mysłowic”. Czas młodej energii się zaczął, a moc niech będzie z Tobą, Zuzanno!

ŚPIEWAMY CHARYTATYWNIE

obrazek miniatura logo szkoły

Na scenie wystąpiły nasze kościuszkowskie talenty; wystąpiły w duetach, tercerach i kwintetach; wystąpiły z przytupem, polotem i nutą poezji. Byli to:
– Zespół EloOne z prof. Dorotą Konieczny-Simelą pod kierunkiem prof. Bartosza Dąbrowskiego,
– Zespół West Point pod kierunkiem prof. Bartosza Dąbrowskiego,
– Siostry Rozalka i Lena Chmielowskie oraz Emilia Waląg.

KOŚCIUSZKO JEŹDZI BEZPIECZNIE

Nasza współpraca z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego nabiera tempa.
Klasa 2b miała okazję skorzystania z najnowocześniejszych symulatorów jazdy w Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ciężarówka, która jest jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Europie, to prawdziwy hit!

KOŚCIUSZKO W LONDYNIE

23 maja 2024

obrazek miniatura logo szkoły

Nasza przygoda w Londynie rozpoczęła się w wielkim stylu! Pierwszym przystankiem była majestatyczna Tower of London, gdzie podziwialiśmy legendarne klejnoty koronne. Następnie przeszliśmy się bulwarami obok Tower Bridge, skąd rozpościerał się zapierający dech w piersiach widok na Tamizę. Spacer Millennium Bridge doprowadził nas do imponującej katedry St Paul’s…

BEZPIECZNI NA DRODZE

22 maja 2024

obrazek miniatura logo szkoły

22 maja br. klasa IId uczestniczyła w ciekawych zajęciach dot. elektromobilności organizowanych przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Katowicach.
Nasi uczniowie mogli na własnej skórze odczuć m.in. poziom bezwładności własnego ciała w trakcie kolizji lub dachowania pojazdu.

TRANSFORMERSI A GÓRNICTWO

22 maja, br. Transformersi znowu wyruszyli w drogę. Tym razem była to wycieczka do Rudy Śląskiej i sąsiedniego Bytomia, aby skupić się na pogórniczym dziedzictwie i działalności przemysłowej rejonu. Prowadzący zajęcia, pan Tomasz Kiełkowski z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, omówił architekturę, sposób budowy, kolorystykę zdobienia czy zabezpieczenia budynków mieszkalnych.

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności