Kościuszko

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

MYSŁOWICE I OKOLICE – wystawa obrazów Adama Plackowskiego

2 października 2022

To wielki zaszczyt gościć tak wyjątkową wystawę w murach I Liceum Ogólnokształcącego. Dziękujemy Absolwencie!      

SPACER Z PRZYJACIÓŁMI

30 września 2022

Po tygodniu znoju związanego z przyswajaniem wiedzy i jej intelektualną obróbką zachęcamy do aktywności ruchowej, póki stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu nie przekracza alarmująco norm. Niech inspiracją będą klasy drugie.    

JĘZYKI (NIE)OBCE W LITERATURZE

29 września 2022

W ramach współpracy z Universidad Nacional de Villa María (Argentyna) I LO włączyło się w Maratón Nacional de Lectura 2022 (Narodowy Maraton Czytania 2022).           Tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych został pomyślany jako rozważanie literaturoznawcze z elementami tłumaczeniowymi. Nauczycielki języków obcych poszły tropem słów Tadeusza Kościuszki, „Czytaj książki pouczające dla upiększenia […]

DEBATE NOT ARGUE

28 września 2022

Inicjatywa DEBATE NOT ARGUE zaprasza do udziału w całorocznym projekcie z programu Erasmus. Grupa docelowa: osoby w wieku 18-30 lat, które chcą dowiedzieć się, jak korzystać z informacji przekazywanych przez media, a także rozwinąć swoje umiejętności debatowania.

KACPER KOPEĆ – ABSOLWENT 2022 JEDNYM Z 27 NAJLEPSZYCH MATURZYSTÓW W POLSCE!

26 września 2022

Warto podkreślić, że Kacper jest jedynym uczniem ze Śląska w tym wyjątkowym gronie. O emocjach towarzyszących uroczystości pisała pani Dyrektor Dorota Konieczny-Simela na swoim koncie FB, gdzie można odtworzyć film z uroczystości, my chcemy podkreślić, że Kacper jest zarówno absolwentem naszego liceum, jak i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi.    

WARSZTATY GRAFICZNE

23 września 2022

Kolejna odsłona przygotowań do Jubileuszu 100-lecia. Tym razem kościuszkowcy wzięli udział w warsztatach graficznych w ramach projektu Stulatka na Stulecie! Projekt Stulatka na Stulecie! współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.  

NARODOWY DZIEŃ SPORTU W KOŚCIUSZCE

22 września 2022

Biorąc przykład z naszych odnoszących sukcesy sportowców, wuefiści zachęcali do wspólnej rywalizacji i zabawy społeczność uczniowską pod hasłem: „Bądź jak ….”  

Wizyta w Muzeum Śląskim w ramach projektu Stulatka na Stulecie!

21 września 2022

Wizyta w Muzeum Śląskim w ramach projektu Stulatka na Stulecie! Młodzież zwiedziła muzeum z kuratorką sztuki, panią Sonią Wilk i zobaczyła wystawę nt. malarstwa polskiego w latach 1800-1945 oraz wystawę pt. „Poza Edenem”. Projekt Stulatka na Stulecie! współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Dziewczyny w grze!

Szanowne uczennice, zapraszamy do udziału w programie Dziewczyny w grze! Jest to przedsięwzięcie stypendialno-mentoringowe, będące wstępem do kariery w branży gier wideo. W jego ramach uczestniczki otrzymają wsparcie finansowe w postaci 12-miesięcznego stypendium w wysokości 1000 zł (brutto) przeznaczonego na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju, wiedzę merytoryczną oraz opiekę mentorską. Program oferuje możliwość poznania wielu […]

ABSOLWENCKA RODZINA

14 września 2022

100 lat zobowiązuje! Ogłaszamy konkurs na rodzinę z największą ilością absolwentów I LO i innych szkół wchodzących w skład szkoły.

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności