Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

KOŚCIUSZKO JU-JITSU STOI

19 września 2023

obrazek miniatura logo szkoły

Z 18 Bałkańskich Otwartych Mistrzostw w Ju-Jitsu Lena Baranowska z kl. 1c wróciła z 1 miejscem! Wiwat nasza zawodniczka! Wiwat women power! I nie jest to metafora tylko dosłownie power.

AWARIA TELEFONU STACJONARNEGO

Informujemy, że szkolny telefon stacjonarny uległ awarii. Prosimy dzwonić na telefon komórkowy: 516 829 559.

Warsztaty Leselust

16 września 2023

Goethe gruntownie znał łacinę, nieobca była mu greka i hebrajski. Z nowożytnych języków znał francuski i włoski oraz niepopularny na ów czas angielski. Zainspirowani tym dobrym przykładem, uczniowie i uczennice z klas 3 e, b, c, podjęli wyzwanie poliglotyczne i począwszy od pogłębienia wiedzy z niemieckiego uczestniczyli w warsztatach Leselust, które odbyły się w Mediothek Goethe Institut w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

AKCJA (RE)KREACJA

15 września 2023

Bawili się nawet absolwenci, student biotechnologii i studentki ochrony środowiska i analityki medycznej, podczas obchodzonego dzisiaj Dnia Kropki. To święto kreatywności i tworzenia, gdy to skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji i możliwości. Nawet jeśli chodzi o, tak z pozoru prostą rzecz, kropkę, jej barwy, odcienie, wielkość…

PIKNIK INTEGRACYJNY KLAS 1

13 września 2023

Bagatela! 9 klas pierwszych, więc jest komu się integrować. Młody narybek społeczności kościuszkowskiej w licznie ok. 270 osób:
– malował palety,
– tańczył belgijkę …

MAMY ZŁOTO

obrazek miniatura

Odebraliśmy puchar dla mysłowickich szkół! Zajęliśmy 1 miejsce zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców, zatem wiwat zawodnicy i zawodniczki! Wiwat prof. Marta Pypłacz-Badyl, prof. Tina Matusińska, prof. Anna Kaczmarzyk i prof. Krzysztof Strzelczyk za wysiłek trenowania w każdej z możliwych dyscyplin.

NIESZTAMPOWA ORZESZKOWA

12 września 2023

Nasza szkoła dołączyła do akcji Narodowego Czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i stąd garść ciekawostek o nieszablonowej pani Orzeszkowej:

DZIEWCZYNY W GAMEDEVIE

Devopska? Programistka? Scrum masterka? Testerka?
Gdzieś warto zacząć. Zainteresowane dziewczyny- zapraszamy:

KONKURS LITERACKI

Kim będzie Twój bohater: bohaterem tragicznym, klasycznym czy antybohaterem?
Osoby zainteresowane władaniem pióra odsyłamy do konkursu.

ZEBRALIŚMY 2400 ZŁ

W tym sam kot zebrał 81 zł. Otóż to, do czerwonej skarbonki miłośnicy kotowatych wrzucali piątaki w myśl hasła Dawida: „Lubisz koty, wrzuć 5 zł”.

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności