Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Zakończenie Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

8 kwietnia 2015

Dobiegła końca 13 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zmagali się od października 2014r. z trendami na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Starali się pomnożyć kapitał z jakim wystartowali do rozgrywek. Cała „zabawa” składała się z dwóch części: gry zasadniczej oraz dogrywki na kontraktach terminowych. Czteroosobowe zespoły reprezentujące nasze liceum wzięły udział w obu częściach gry, jednak na wyróżnienie zasługuje zespół, który w dogrywce zajął ostatecznie siódme miejsce w województwie śląskim. W skład zespołu wchodzili uczniowie klasy Ib: Marlena Klonecka, Ewa Mateja, Dawid Sikora i Wojciech Szymik. Gratulujemy.

 

Przypomnieć należy, że Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze (3-4 uczniów pod opieką nauczyciela) mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek z indeksu WIG30 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów. Przed rozpoczęciem gry podstawowej i równolegle z rejestracją do gry, odbywa się gra na testowa, która pozwala zespołom zapoznać się z systemem transakcyjnym i nauczyć się składnia zleceń.

więcej informacji na temat projektu
Ranking wojewódzki 13 edycji SIGG

-- Powrót do poprzedniej strony --