Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Projekt ”TO(działa)MY!”

5 października 2020

25 września 2020 I LO im. Tadeusza Kościuszki włączyło się do udziału w innowacyjnym projekcie edukacyjno-społecznym „TO(działa)MY!”. Celem projektu jest kształtowanie postawy zaangażowania społecznego wśród młodzieży poprzez realizację przedsięwzięć, które służą środowisku szkolnemu i lokalnemu. Organizatorami inicjatywy są UNICEF Polska i Fundacja Santander Bank Polska.
W projekcie ”TO(działa)MY!” będziemy realizować lokalny projekt edukacyjny o nazwie: Program wsparcia „Klasy dwujęzyczne SP 13 w Mysłowicach pod patronatem I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach”
W ramach projektu „TO(działa)MY!” uczniowie m.in. klasy 2ag, pod okiem nauczycielek języka angielskiego Marty Ptak, Katarzyny Syroki – Richty oraz Urszuli Garbeli stworzą zespoły, w których zrealizują projekty edukacyjno – społeczne w wybranych przez siebie obszarach tematycznych oraz podzielą się swoją wiedzą, zainteresowaniami i doświadczeniem z młodszymi kolegami
i koleżankami z lokalnej społeczności.
Projekt „TO(działa)MY!” rozpoczęty 25 września 2020 happeningiem językowym w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych podzielony jest na kilka etapów i będzie trwał cały rok szkolny 2020 / 2021.

-- Powrót do poprzedniej strony --