Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Nie panikuję – ratuję!

1 października 2015

W dniu 26 września 2015 r. w szkole zorganizowano akcję „Nie panikuję – ratuję!”, mającą na celu propagowanie wiedzy o skutecznym udzielaniu pierwszej pomocy. Przy współpracy ze środowiskiem lokalnym zostały przeprowadzone pokazy i praktyczne ćwiczenia resuscytacji dzieci i osób dorosłych. Grupa motocyklistów zaprezentowała metody ratowania osób, które zostały poszkodowane podczas wypadków drogowych. Prowadzący pokaz zwrócili szczególną uwagę na jakość kupowanych kasków i innych elementów ochronnych.

Dzięki współpracy z fundacją „Lotto – milion marzeń”, szkoła wzbogaciła się o zestaw fantomów do nauki resuscytacji, które będą wykorzystywane na lekcjach biologii, edukacji dla bezpieczeństwa i lekcjach wychowawczych.

Pokazy i ćwiczenia przeprowadzili:

mysłowiccy ratownicy WOPR  pod kierownictwem Pana Edmunda Rzymskiego,

 

ratownik Państwowego Pogotowia Ratunkowego, Pan Henryk Hachoł,

 

harcerze z 10 żeglarskiej drużyny harcerskiej hufca ZHP Katowice oraz grupa wolontariuszy fundacji „Lotto-Milion marzeń”.

 

Koordynatorem akcji z ramienia fundacji była Pani Izabela Domagała.

 

Dziękujemy!

 


-- Powrót do poprzedniej strony --