Kościuszko

Ogłoszenie

4 czerwca 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Nasi uczniowie srebrnymi medalistami Mistrzostw Śląska

4 maja 2016

Uczniowie naszego liceum wywalczyli w zawodach o Puchar Sląskiego Kuratora Oświaty w Piłce Ręcznej srebrny medal. W drodze do sukcesu musieli najpierw zająć I miejsce w rozgrywkach miejskich, potem pokonać w zawodach rejonowych drużynę z Katowic, w półfinale wojewódzkim 2 drużyny (z Wisły i z Chorzowa) żeby w finale zmierzyć się z drużyną z Zawiercia. Ulegli dopiero pierwszoligowej drużynie z Piekar.

W skład drużyny wchodzili:

Mateusz Rzońca, Maciej Myszor, Radosław Misiek, Jakub Mauer, Mateusz Kosman, Jacek Korczyk, Filip Gnyp (kapitan), Błażej Blaut (bramkarz), Wojciech Kołodziej, Piotr Szymański (bramkarz), Dominik Dembicz, Wiktor Bulłka, Paweł Andrzejczak.

Większość srebrnych medalistów opuszcza w tym roku mury naszej szkoły, więc życzymy im wielu dalszych sukcesów zarówno naukowych jak i sportowych. Powodzenia :)

Oczywiście szukamy następców :)


-- Powrót do poprzedniej strony --