Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

MISTRZOSTWA ZARZĄDZANIA FIRMĄ

20 marca 2024

Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły, klasy 3B: Mateusz Chochorowski, Aleksandra Szumna oraz Hanna Bober będą uczestniczyli w projekcie „Mistrzostwa zarządzania firmą”, w ramach programu Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza. Projekt będzie realizowany z wykorzystaniem narzędzia Business Play. To wirtualny świat, w którym trzy osobowe zespoły prowadzą własne działalności gospodarcze, zmagając się z trudami zarządzania – takimi jak menadżerowie firm w realnym świecie. Na rynku Business Play – sześć firm konkuruje ze sobą, współpracuje, walczy o klientów, rekrutuje pracowników, kreuje działania marketingowe, zmaga się z prawnymi kruczkami działania firmy, itp. W każdej minucie gry – zespół podejmuje szereg strategicznych decyzji, które „na koniec dnia/rozgrywki” przesądzą o jego zwycięstwie lub porażce, a nawet bankructwie. Realizacja projektu będzie polegała na przeprowadzeniu Mistrzostw z zarządzania firmą. Sześć drużyn (trzy osobowych) powalczy o ten tytuł. Pod koniec rozgrywki zostanie wyłoniony i nagrodzony najlepszy zespół. Drużyny stworzą uczniowie, zatem zaangażujemy aż 18 uczniów szkoły.
Opiekunowie ze strony uczelni dr inż. Sandra Grabowska adiunkt Katedra Inżynierii Produkcji, Stanisław Pogorzelski i Zuzanna Kątny – studenci Zarządzania i Inżynierii Produkcji
-- Powrót do poprzedniej strony --