Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Licealiści z Kościuszki posłami Sejmu Dzieci i Młodzieży

14 maja 2018

 Już po raz XXIV uczniowie z całej Polski zasiądą w ławach poselskich 1 czerwca przy ul. Wiejskiej w Warszawie. W tym roku, podobnie jak i poprzednich latach mandaty posłów Sejmu Dzieci i Młodzieży wywalczyli uczniowie z naszej szkoły. Adrianna Zipper, Szymon Turek, Dariusz Wendreński i Bartosz Matwiej wykonali swoje projekty  na bardzo wysokim poziomie i będą reprezentowali województwo śląskie na posiedzeniu w Warszawie.

Tegoroczne zadanie rekrutacyjne polegało na zrealizowaniu kampanii wyborczej posła na Sejm Ustawodawczy 1919 r. lub Sejm I Kadencji z wykorzystaniem środków przekazu dostępnych w Polsce w latach 1918-1922. Nasi licealiści wykazali się nie lada pomysłowością i determinacją w wykonaniu projektu. Efekty ich pracy można zobaczyć w zamieszczonym załączniku. Opiekę merytoryczną nad pracą uczniów pełniły Alicja Jeż i Sylwia Plewa.

Uczniom klasy 1d gratulujemy zwycięstwa i życzymy kolejnych sukcesów.

Sejm Dzieci i Młodzieży to wyjątkowy projekt edukacyjny Kancelarii Sejmu. Jego celem od ponad 20 lat jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

https://sdim.sejm.gov.pl/sdim_2018.nsf/results.xsp

-- Powrót do poprzedniej strony --