Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

III miejsce w Polsce, w piłkę ręczną.

3 czerwca 2014

W dniach 1-2 czerwca na hali MOSiR Mysłowice rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców „Licealiada 2014”. W pierwszym dniu zawodów przeprowadzono mecze eliminacyjne. Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach po 3 zespoły. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 6 meczy i po pierwszym dniu zawodów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Grupa I Grupa II

I miejsce – I LO Mysłowice I miejsce – I LO Końskie

II miejsce – ZSZ Przeworsk II miejsce – ZSP nr 1 Wągrowiec

III miejsce – ZS Rudka III miejsce – ZSZ Zawadzkie

W drugim dniu turnieju rozegrano mecze półfinałowe i finałowe. W półfinałach swoje mecze wygrały zespoły z Końskich i Wągrowca i to one spotkały się w meczu o I miejsce. Nasz zespół zagrał z powodzeniem o III miejsce w turnieju, pokonując zespół z ZSZ w Przeworsku. Drużyna nasza wykazała się ogromną walecznością (a był to 4 mecz w ciągu 2 dni) i pewnie pokonała zespół z Przeworska, sprawiając tym samym dużo radości licznej rzeszy zgromadzonych na hali kibiców.

Ostateczna klasyfikacja w turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce – I LO w Końskich

II miejsce – ZSP nr 1 w Wągrowcu

III miejsce – I LO Mysłowice

IV miejsce – ZSZ Przeworsk

V miejsce – ZSZ Zawadzkie

VI miejsce – ZS w Rudce

Podczas podsumowania turnieju puchary i nagrody wręczał uczestnikom Prezydent Miasta – Edward Lasok oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki – Ewa Świątkowska i Dyrektor MOSiR Mysłowice – Bartłomiej Gruchlik (współorganizatorzy turnieju). Nagroda dla najlepszego bramkarza turnieju trafiła do zawodnika z Mysłowic – Dawida Wilka. Drugie wyróżnienie indywidualne otrzymał również nasz uczeń – Michał Fabryczny, który uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tak dużej imprezy – Dyrekcji I LO w Mysłowicach, Dyrektorowi MOSiR Mysłowice, trenerom sekcji piłki ręcznej i rodzicom zawodników, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach i przebiegu zawodów.

Skład naszego zespołu:

Piotr Balicki, Błażej Blaut, Dominik Dembicz, Michał Fabryczny, Krzysztof Gaida, Filip Gnyp, Jakub Gnyp, Wojciech Kołodziej, Jacek Korczyk, Mateusz Kosman, Artur Krzak, Jakub Mauer,Mateusz Mazur, Radosław Misiek, Maciej Myszor, Paweł Plewa, Mateusz Rzońca, Jacek Sikora, Piotr Szymański, Dawid Wilk.

Trenerzy zespołu: Krzysztof Strzelczyk i Maria Ryś.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, trenerom oraz organizatorom turnieju.

Radość zwycięstwa

-- Powrót do poprzedniej strony --