Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Dzień Hiszpański

27 stycznia 2015

W piątek 26 stycznia 2015r. uczniowie klas pierwszych I LO zorganizowali pod opieką mgr Elżbiety Tyburskiej Dzień Hiszpański. Uczniowie, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę języka hiszpańskiego, chcieli w ten sposób pokazać specyfikę i malowniczość tego języka oraz kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Klasy Ib i Ic przygotowały prezentacje atrakcji turystycznych oraz symboli Hiszpanii, a wśród nich oczywiście korrridy. Klasa a przygotowała typowe dla Hiszpanii przekąski, tzw. tapas, a klasy d i e – piosenki hiszpańskie. Kolory Hiszpanii, czyli czerwony, żółty i czarny dominowały w tym dniu w ubiorach i akcesoriach, wśród których było sombrero, tamburyn i kastaniety.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --