Kościuszko

Wesołych Świąt!

31 marca 2021

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Osiągnięcia w roku 2017/2018

Lp.

Szkoła, klasa

Nazwa konkursu

Opiekun

Uczniowie biorący udział

Wyniki

1

Gimnazjum 3ag

Jagielloński Konkurs Matematyczny

(OGÓLNOPOLSKI)

A. Żmuda

Kacper Dądela

laureat

2

Liceum

1c

English Days

(REGIONALNY)

E. Groszek

S. Dudek

1c: Julia Pocwa i Karolina Szymańska

Joanna Dworszczak i Karol Badura

I miejsce

II miejsce

3

Gimnazjum

2ag

Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

(WOJEWÓDZKI)

E. Kapral

Kacper Kopeć

laureat

4

Gimnazjum

2ag

Konkurs Recytatorski O Złotą Strzałę Amora

(REGIONALNY)

A. Wachel

Martyna Lippik

wyróżnienie

5

Liceum

1d

Projekt Sejm Dzieci i Młodzieży

(OGÓLNOPOLSKI)

A. Jeż

S. Plewa

Adrianna Zipper, Szymon Turek, Dariusz Wendreński, Szymon Matwiej

Laureaci

6

Liceum

2b 2c

Unia Film Festival 2018

(OGÓLNOPOLSKI)

A. Jeż

Krzysztof ŁĘCZYCKI, Maria Berek, Julia Zając

Wyróżnienie

7

Liceum

2b 2c

Booktrailer Film Festival

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Jeż

Krzysztof ŁĘCZYCKI, Maria Berek, Julia Zając

III miejsce

8

Gimnazjum

3ag

2ag

Konkurs Przedmiotowy z Chemii

(WOJEWÓDZKI)

M. Paluch

3ag: Kacper Dądela, Piotr Kotula, Maksymilian Ostrowski

2ag: Kacper Kopeć

laureaci

9

Liceum

Turniej Debat Historycznych IPN

(OGÓLNOPOLSKI)

K. Kurlandt

S. Plewa

Diariusz Wendreński, Adrianna Zipper, Konrad Głębocki, Szymon Turek, Bartosz Matwiej

IV miejsce w województwie

10

Liceum

2d 1d

VIII edycja konkursu Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy

(OGÓLNOPOLSKI)

S. Plewa

2d:Marcin Fic, Klaudia Sorek

1d: Karol Klimza , Tymoteusz Stefański

Laureaci 1. stopnia

11

Gimnazjum

3ag

W adidasach po medale

(MIEJSKI)

J. Stachoń

Weronika Wichary

wyróżnienie

12

Gimnazjum

3ag

Przedmiotowy z Chemii

(WOJEWÓDZKI)

M. Paluch

Bruno Turek

finalista

13

Liceum

3b

Olimpiada Statystyczna

(OKRĘGOWY)

A. Żmuda

Marta Jankowska

Marcin Wola

II etap

14

Gimnazjum

3ag

Konkurs Przedmiotowy z matematyki

(WOJEWÓDZKI)

A. Żmuda

Kacper Dądela

finalista

15

Gimnazjum

3ag

Jagielloński Turniej Matematyczny

(OGÓLNOPOLSKI)

A. Żmuda

Kacper Dądela

laureat

16

Gimnazjum

3ag

Nudna Matematyka

(WOJEWÓDZKI)

A. Żmuda

Kacper Dądela

finalista

17

Gimnazjum

3ag

Konkurs Przedmiotowy z geografii

(WOJEWÓDZKI)

F. Karwicki

Kacper Dądela

laureat

18

Gimnazjum

3ag

Konkurs GEO-PLANETA

(OGÓLNOPOLSKI)

F. Karwicki

Agata Micińska

wyróżnienie

19

Liceum

3a

Konkurs GEO-PLANETA

(OGÓLNOPOLSKI)

F. Karwicki

Maria Polus

Katarzyna Papoń

wyróżnienie

20

Gimnazjum

3ag

Konkurs GEO-PLANETA

(OGÓLNOPOLSKI)

F. Karwicki

Kacper Dądela

laureat

21

Gimnazjum

3ag

Eliminacje miejskie ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Mały OKR

A. Wachel

Anna Rojczyk

I miejsce

22

Gimnazjum

3ag

SZELEST MIJANEGO CZASU konkurs recytatorski twórczości pisarzy śląskich

(MIEJSKI)

A. Wachel

Anna Rojczyk 3ag

Martyna Lippik 2ag

Weronika Wichary 3ag

I miejsce

II miejsce

III miejsce

23

Gimnazjum

2ag

Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

(OGÓLNOPOLSKA)

S. Dudek

Kacper Kopeć

laureat

24

Gimnazjum

2ag

Konkurs UNDERSTAND II

(OGÓLNOPOLSKI)

S. Dudek

Kacper Kopeć

Laureat – I miejsce w kraju

25

Gimnazjum

3ag

Konkurs UNDERSTAND II

(OGÓLNOPOLSKI)

S. Dudek

Maja Grasela

wynik dobry

26

Liceum

2b 3f

Konkurs UNDERSTAND II

(OGÓLNOPOLSKI)

S. Dudek

2b Barbara Bojarska

3f Paulina Depta

Wynik bdb

Wynik bdb

27

Liceum

2b 2c

Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Jeż

Krzysztof ŁĘCZYCKI, Maria Berek, Julia Zając

Nagroda publiczności

28

Gimnazjum

2ag

Nudna Matematyka

(WOJEWÓDZKI)

E. Kapral

Kacper Kopeć

I miejsce

29

Nudna Matematyka

(WOJEWÓDZKI)

E. Kapral

Agnieszka Gajda

finalistka

30

Gimnazjum

2ag

Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego

(WOJEWÓDZKI)

S. Dudek

Kacper Kopeć

Anna Kler

Laureat

II etap

31

Liceum

2d

XX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

(etap miejski)

R. Michno

Marcin Fic

wyróżnienie

32

Gimnazjum

3ag

X Konkurs Kompetencji Językowych dla Gimnazjalistów Języka Francuskiego

(?)

R. Mońka

Jan Zielosko

II miejsce

33

Gimnazjum

2ag

Gimnazjalista Tłumaczy

(MIEJSKI)

R. Mońka

Anna Kler

wyróżnienie

34

Gimnazjum

3ag

Śladami Powstań Śląskich, gra historyczno-terenowa

(MIEJSKI)

A. Anton

Wiktor Ćmielewski, Piotr Kotula, Wojciech Lipnicki, Mateusz Marczyk, Jakub Skrzeczyna

I miejsce

35

Liceum 2d

Konkurs Wiedzy o Sejmie RP

(MIEJSKI)

S. Plewa

Katarzyna Palka

Marcin Fic

I miejsce

III miejsce

36

Gimnazjum

2ag

Ogólnopolski Konkurs Geologiczny

Zagadki Karbońskich Lasów

(OGÓLNOPOLSKI)

F. Karwicki

Tatiana Papierniok

laureatka

37

Gimnazjum

2ag

Olimpiada Matematyczna Juniorów

(OGÓLNOPOLSKA)

E. Kapral

Kacper Kopeć

III etap

38

Gimnazjum

2ag

VI edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno-Geograficznego

(REGIONALNY)

E. Kapral

F. Karwicki

Kacper Kopeć

Milena Sarna

II miejsce

39

Gimnazjum

2ag

Konkurs Kangur Matematyczny

(MIĘDZYNARODOWY)

E. Kapral

Adam Kowalski

Agnieszka Gajda

Kacper Kopeć

Radosław Witkowicz

Milena Sarna

Piotr Łęczycki

wyróżnienia

40

Gimnazjum

3ag

XX Mysłowicki Festiwal Kultury Młodzieży

(MIEJSKI)

A. Wachel

M. Pyrr

Zuzanna Buchaj

Barbara Ficek

III miejsce

41

Gimnazjum

3ag

Olimpiada Matematyczna Juniorów

(OGÓLNOPOLSKA)

A. Żmuda

Kacper Dądela

Zawody II stopnia

42

Gimnazjum

3ag

Konkurs Kangur Matematyczny

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Żmuda

Kacper Dądela

Wynik bdb

43

Liceum

2b

Konkurs Kangur Matematyczny

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Żmuda

Michał Prochowski

wyróżnienie

44

Liceum

3b

Konkurs Kangur Matematyczny

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Żmuda

Marta Jankowska

wyróżnienie

45

Gimnazjum

3ag

VI edycja Zagłębiowskiego Konkursu Matematyczno-Geograficznego

(REGIONALNY)

A. Żmuda

F. Karwicki

Kacper Dądela

Mateusz Marczyk

I miejsce

46

Liceum

2b

Śląski Konkurs Matematyczny

(WOJEWÓDZKI)

A. Żmuda

Michał Prochowski

finalista

47

Gimnazjum

3ag

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Matematyka Bez Granic

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Żmuda

Cała klasa

I miejsce w regionie wschodniośląskim

48

Liceum

2b 2c

III Wojewódzki Konkurs Video Ergo Sum

(WOJEWÓDZKI)

A. Jeż

Krzysztof ŁĘCZYCKI, Maria Berek, Julia Zając

I miejsce

49

Liceum

2b 2c

Międzynarodowy Konkurs Filmowy Wylęgania 2018

(MIĘDZYNARODOWY)

A. Jeż

Krzysztof ŁĘCZYCKI, Maria Berek, Julia Zając

I miejsce za najlepszy film

Wyróżnienie za scenariusz

50

Liceum

1d

Eliminacje regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego

(OGÓLNOPOLSKI)

A. Jeż

Dariusz Wendreński

I miejsce