Kościuszko

NPRCz

13 maja 2018

W roku 2017/2018 zakupiono do biblioteki szkolnej książki o wartości 15 000 zł. Fundusze na zakup nowości wydawniczych uzyskano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapytaj bibliotekarza o nowości! :)

100% zdawalność w Kościuszce!

1 października 2017

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Osiągnięcia w roku 2016/2017

Osiągnięcia gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

 

Liczba porządkowa Nazwa konkursu/olimpiady Opiekun Uczniowie biorący udział Osiągniecie
Języki obce
 

1

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z J. Angielskiego Joanna Budzyń

 

 

Barbara Dądela

Zuzanna Stefaniuk 3ag

Agnieszka Olej 3ag

 

Bruno Turek 2ag

Aleksandra Myszor 2ag

Laureatka

II etap

 

Laureat

II etap

2 Międzyszkolny Konkurs „Gimnazjalista tłumaczy” Jerzyk Niemiecki Joanna Stachoń Aleksandra Śmigiel 3ag II Miejsce
3 Międzyszkolny Konkurs „Gimnazjalista tłumaczy”Język francuski Renata Mońka Karolina Szymańska I Miejsce
Przedmioty ścisłe
6 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Agnieszka Żmuda

 

Krystyna Rusin

 

Edyta Kapral

Kacper Dądela 2ag

 

 

Piotr Lisowski 3ag

 

 

Kacper Kopeć 1ag

Laureat

 

 

Laureat

 

 

Laureat

7 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Chemii Maria Paluch Kacper Dądela 2ag

Filip Roik 3ag

Piotr Lisowski 3ag

Laureat

Laureat

Laureat

8 Konkurs mc2- fizyka dla zapaleńców Grzegorz Gadomski  

Wojciech Lipnicki 2ag,

Roksana Sumińska 2ag,

 

 

I Miejsce

Finalistka

 

 

 

9 „Rozkosze łamania głowy” Agnieszka Żmuda

 

Mateusz Marczyk 2ag II Miejsce
10 „Nudna Matematyka” Agnieszka Żmuda

 

Kacper Dądela 2ag Finalista
11  Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii Fryderyk Karwicki Kacper Dądela 2ag Laureat
12 Geologiczny Konkurs „Barwy Ziemi” Fryderyk Karwicki Kinga Sidło 1ag Wyróżnienie
13 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Krystyna Rusin Piotr Lisowski 3ag Laureat
Kangur Matematyczny Krystyna Rusin

Edyta Kapral

Edyta Kapral

Edyta Kapral

Edyta Kapral

Edyta Kapral

Edyta Kapral

Edyta Kapral

Piotr Lisowski 3ag,

Jakub łuczak3ag,

Adam Kowalski 1ag,

Kacper Kopeć 1ag,

Piotr Łęczycki 1ag,

Agnieszka Gajda 1ag,

Bartłomiej Dera 1ag,

Radosław Witkowicz 1ag,

Kinga Rybińska 1ag

 

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie Wyróżnienie

Wyróżnienie

Przedmioty humanistyczne
14 XIV Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzno im. Krystyny Bochenek Agnieszka Wachel Anna Kler 1ag III Miejsce
15 Konkurs Recytatorski „Odkrywamy na nowo poezję dla dzieci” Agnieszka Wachel Błażej Bielański 1ag

Anna Rojczyk 1ag

Wyróżnienie

II Miejsce

16 Konkurs Recytatorski „szelest mijanego czasu” Agnieszka Wachel Anna Rojczyk 1ag I Miesjce
17 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z WOS-u Sylwia Plewa Wiktor Ćmieleweski 2ag

Zuzanna Lesik 3ag

Katarzyna Górska 3ag

Finalista

Finalistka

Finali

 

18

 

Ogólnopolski konkurs na prace pisemną NBP w Warszawie

 

Sylwia Plewa

 

Tymoteusz Stefański 3ag

 

Laureat – II Miejsce

19 Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii Anna Anton Filip Roik 3ag II Etap
20 Konkurs „ Klasówka powstańcza” Anna Anton Kinga Sidło 1ag Finalistka
21 Olimpiada Historyczna W Gimnazjum Anna Anton Wiktor Ćmielewski 2ag II Etap

 

Osiągnięcia liceum w roku szkolnym 2016/2017

 

Nazwa konkursu/olimpiady Opiekun Uczniowie biorący udział Osiągniecie
Języki obce
 

1

Olimpiada Języka Angielskiego Urszula Garbela Julia Uzdowska 3c II etap
2 „Pokaz nam język” ogólnopolski konkurs organizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu

 

Ewa Groszek Marlena Klonecka 3b Finalistka Ogólnopolska
3 Regionalny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych” English Days” pod patronatem IKiLA US

 

Ewa Groszek Karol Badura 1b,

Joanna Dworszczak 1b

 

I Miejsce

4 Regionalny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych” English Days” pod patronatem IKiLA US Sylwia Dudek,

Ewa Groszek

Dominika Kobryńska 2d,

 

Wiktoria Stolorz 2d

 

III Miejsce

5
Przedmioty ścisłe
6 Konkurs Geograficzny „Poznaj Polskę 2016” pod patronatem miesięcznika „Poznaj swój Kraj” Barbara Boroń Katarzyna Delimata 3f

 

Wyróżnienie
7 Olimpiada Statystyczna Agnieszka Żmuda Marcin Wola 2b,

Marta Jankowska 2b

II etap

II etap + kwalifikacja do części ustnej

8 „ Matematyka bez granic” Agnieszka Żmuda Klasa 1b II Miejsce w regionie wschodnio-śląskim
9 Kangur Matematyczny

 

 

Agnieszka Żmuda Michał Prochowski 1b Wyróżnienie
10 Mistrzostwa pierwszej pomocy PCK Janusz Jach Marta Warczek 1b,

Weronika Górska 1c, Karolina Krupa 1c,

Karolina Warzecha 1c,

Dawid Długosz 1c

 

I Miejsce w zawodach rejonowych ( VII miejsce w województwie

Geologiczny Konkurs

 

„Barwy Ziemi”

Fryderyk Karwicki Karolina Warzecha 1c Wyróżnienie
Przedmioty artystyczne
11 Międzyszkolny Konkurs Filmowy- Kielce Alicja Jeż Krzysztof Łęcki 1b, Julia Zając 1c, Maria Berek 1c II Miejsce
12

 

Ogólnopolski Konkurs Filmowy Alicja Jeż Krzysztof Łęcki 1b, Julia Zając 1c, Maria Berek 1c

 

 

Krzysztof Łęcki 1b, Julia Zając 1c, Maria Berek 1c

 

 

 

Artur Mendera 2d

 

 

 

 

Aleksandra Jochemczyk 2d , Dominika Ryszka 2d

II Miejsce w kategorii scenariusz

 

Wyróżnienie w kategorii Film fabularny

 

Wyróżnienie w kategorii muzyka filmowa

 

Wyróżnienie w kategorii piosenka filmowa

13 Ogólnopolski Projekt „Wspólna przestrzeń wspólna sprawa” Marta Drewnicka, Grażyna Piotrowska Maria Berek1c,

Katarzyna Sielska 1c,

Julia Zając 1c, Aleksandra Liedtka 1c,

Krzysztof łęczycki 1b

 

 

 

I Miejsce w kategorii film

14 Przedmioty humanistyczne
15 Sejm Dzieci i Młodzieży- XIII edycja konkursu ogólnopolskiego Sylwia Plewa Dominika Kobryńska 2d,

Wiktoria Stolorz 2d

Laureatki
16 Rejonowy konkurs „Godanie jes cool” Małgorzata Gawin Marta Wrona 1e I Miejsce
17 Konkurs wiedzy o Podatkach Marta Drewnicka Julia Adamiuk, Maria Berek, Kamila Sieka, Julia Mansfeld Etap Wojewódzki
18 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje wojewódzkie Małgorzata Gawin Tomasz Kies 2c III Miejsce