Kościuszko

NPRCz

13 maja 2018

W roku 2017/2018 zakupiono do biblioteki szkolnej książki o wartości 15 000 zł. Fundusze na zakup nowości wydawniczych uzyskano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Zapytaj bibliotekarza o nowości! :)

100% zdawalność w Kościuszce!

1 października 2017

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Osiągnięcia w roku 2014/2015

Osiągnięcia gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015

Liczba porządkowa Nazwa konkursu/olimpiady Opiekun

Uczniowie biorący udział

Osiągniecie

Języki obce

1 Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego Barbara Dądela Małgorzata Szczepek 3ag Laureatka
2 Konkurs „ Gimnazjalista Tłumaczy” – język francuski Renata Mońka Karolina Dądela 2ag

Marta Glanowska 3ag

II Miejsce

Wyróżnienie

3 Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego „ FOX” Organizator szkolny-Katarzyna Syroka- Richta

Joanna Masoń- Budzyń

Jakub Łuczak 1ag Wynik Bardzo Dobry
4 Konkurs „ Der, die das wakacje mit spass” org. Przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach kampanii wzmacniającej polsko-niemiecką dwujęzyczność. Monika Kubica Oskar Kowalski 2ag Laureat
5 Konkurs Przedmiotowy z języka Niemieckiego Monika kubica Piotr kasprzyk 3ag Finalista

Przedmioty ścisłe

6 Konkurs Przedmiotowy z Matematyki Maria Paluch Michał Kotula 3ag Laureat
7 Konkurs Przedmiotowy z Chemii Maria Paluch Michał Kotula 3ag

Tomasz Siwiec 3ag

Jakub Stefaniuk 3ag

Marek Ślązak 3ag

Laureat

Laureat

Laureat

Finalista

8 Konkurs Przedmiotowy z Fizyki Grzegorz Gadomski Michał Kotula 3ag Finalista
9 Konkurs Przedmiotowy z Biologii Iwona Maślorz Piotr Kasprzyk 3ag Finalista
10 Konkurs Fizyczny „ Lwiątko” Grzegorz Gadomski Michał Kotula 3ag

Karolina Dądela 3ag

Tytuł „ Taon”

III poziom wyników

11 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” Krystyna Rusin

Maria Paluch

Karolina Dądela 2ag

Jakub Majchrzak 2ag

Paweł Witkowicz 2ag

Piotr Lisowski 1ag

Marta Jankowska 3ag

Marta Glanowska 3ag

Jakub Stefaniuk 3ag

Michał Kotula 3ag

Marta Ślązak 3ag

Wynik Bardzo Dobry

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

12 Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów Janusz Jach Marcin wola 3ag

Michał Kotula 3ag

Marek Ślązak 3ag

II Etap
Wojewódzki Konkurs „ Z Biologią za Pan Brat” Iwona Maślorz Małgorzata Szczepek 3ag Finalistka

Przedmioty humanistyczne i artystyczne i inne

13 Konkurs wiedzy muzycznej „ Amadeusz” _ Sandra Lichoń 3ag

Marta Glanowska 3ag

I Miejsce

IV Miejsce

14 Konkurs na szkolną zakładkę” Katarzyna Skulska Sandra Lichoń 3ag III Miejsce
15 Ogólnopolski Konkurs Filmowy „ Wylęganie”- kategoria scenariusz Alicja Jeż Krzysztof Łęczycki 2ag I Miejsce w Polsce
16 Ogólnopolski Konkurs Filmowy „ Wylęganie”- kategoria film Alicja Jeż Krzysztof Łęczycki 2ag II Miejsce w Polsce
17 III Wojewódzki Konkurs o Literaturze Alicja Jeż Paweł Witkowski 2ag II Miejsce
18 Międzyszkolny Konkurs „ Nobliści” Alicja Jeż Rozalia Warzecha 2ag III Miejsce
19 Konkurs Wiedzy o Antyku Anna Anton Aleksandra Śmigiel 1ag

Jakub Łuczak 1ag

II Miejsce

II Miejsce

20 Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Janusz jach Drużyna:

Hanna Gumółka 3ag

Dominika Kobryńska 3ag

Tomasz Siwiec 3ag

Marta Jankowska 3ag

Małgorzata Szczepek 3ag

II Miejsce

 

Osiągnięcia liceum w roku szkolnym 2014/2015

Liczba porządkowa Nazwa konkursu/olimpiady Opiekun

Uczniowie biorący udział

Osiągniecie

Języki obce

1 Konkurs w NKJO w Sosnowcu „ Z językami obcymi po Europie” Michalina Bartnicka Julia Uzdowska 1c Wyróżnienie
2 V Wojewódzki Konkurs Języków Romańskich Renata Mońka Kamil Przybylski 2e II Miejsce
3 Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego „ FOX” Organizator szkolny-

Katarzyna Syroka- Richta

Michalina Bartnicka

Julia Uzdowska 1c Wynik Bardzo Dobry
4 Konkurs Realioznawczy o Republice Federalnej Niemiec w I nstytucie Filologii Germaskiej UŚ Monika Kubica Paweł Pientka 2b

Marlena Klonecka 1b

Laureat

Finalistka

Przedmioty humanistyczne i artystyczne i inne

Szkolny Konkurs Literacki Renata Michno Anna Smuda 3c I Miejsce
5 Konkurs „ Mysłowice mają talent” Katarzyny Skulska Róża Brzeska 3d

Franciszek Mikunda 1b

I Miejsce

II Miejsce

6 Festiwal Młodzieży MDK” Katarzyny Skulska Agata Głos 1b Wyróżnienie
7 Olimpiada Historyczna Sylwia Plewa Matylda Walas 3a

Maciej Zawartka 3a

II Etap

II Etap

8 Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym Sylwia Plewa Aleksandra Targosz 3d II Etap
9 Olimpiada Solidarności Sylwia Plewa

Anna Anton

Mateusz Rzońca 2f

Tomasz Walorski 2b

II Etap

II Etap

10 Konkurs „ Zachować od Zapomnienia”- Henryk Sławik Sylwia Plewa Klaudia Wicher 3d Finalistka
11 Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Janusz Jach Drużyna:

Agata Głos 1b

Natalia Horchel 1b

Michał Wójcik 1b

Julia Szary 1f

Katarzyna Delimata 1f

II Miejsce
12 Turniej „ Młody Ratownik”po patronatem

Komendanta Miejskiej Straży Pożarnej

Janusz Jach Drużyna :

Katarzyna Hachoł 1c

Michała Wójcik 1b

Aleksandra Kozera 1c

II Miejsce

Przedmioty ścisłe

13 XLI Olimpiada Geograficzna Barbara Boroń Klaudia Janocha 3d

Karol Rostkowski 3d

II Etap

II Etap

14 Analityk danych” konkurs org. Przez Uniwersytet Ekonomiczny i PTS Agnieszka Żmuda Anna Kramarczyk 2b

Aleksandra Niemczyk 2b

Paweł Pientka

III Miejsce

III Miejsce

III Miejsce

15 Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ Kangur” Krystyna Rusin Michał Wencki 1c

Bartosz Magosz 2c

Adam Wach 3c

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

16 Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu i Żywieniu Iwona Maślorz Anna Smuda 3c Finalistka