Kościuszko

Biblioteka i strefa wypoczynku

18 września 2017

Jubileusz to dobra okazja, żeby, mobilizując naszych Absolwentów i Przyjaciół, pomyśleć o tym, by zostawić coś potomnym…Mamy pomysł na przeniesienie biblioteki szkolnej i stworzenie strefy wypoczynku dla młodzieży. Wszelkie środki zgromadzone podczas obchodów przeznaczymy na realizację tego projektu. Zapraszamy do wspÓłpracy! Prosimy o kontakt : jubileusz@kosciuszko.pl

Znak Jakości Szkoły 2016

28 czerwca 2016

 

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach znalazło się na pierwszym miejscu w Mysłowicach, wśród 100 najlepszych liceów w Województwie Śląskim oraz wśród 500 najlepszych Liceów Ogólnokształcących w Polsce, sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.

Przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.

.

100% zdawalność w Kościuszce!

13 września 2015

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowy medal Mistrzostw Polski

4 czerwca 2014

Brązowy medal naszych chłopców w Finale Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej „Licealiada 2014”.

W dniach 1-2 czerwca na hali MOSiR Mysłowice rozegrano finałowe zawody Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Chłopców „Licealiada 2014”. Nasz zespół zagrał z powodzeniem o III miejsce w turnieju. Drużyna nasza wykazała się ogromną walecznością (rozgrywając 4 mecze w ciągu 2 dni), sprawiając dużo radości licznej grupie zgromadzonych na hali kibiców.

Osiągnięcia w roku 2013/2014

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Gimnazjum

SZKOŁA

NAZWA KONKURSU

OPIEKUN

UCZNIOWIE BIORĄCY UDZIAŁ

OSIĄGNIĘCIE

Języki obce

G

VI Test de Competences pour College ( j.franc)

Renata Mońka

Dominika Kobryńska 2ag,

Magda Nowak 3ag, Justyna Nowak 3ag, Roksana Włodarczyk 3ag

Dominika Kobryńska 2ag

III miejsce

G

Konkurs Przedmiotowy z j. angielskiego

Urszula Garbela

Barbara Dadela

Magda Nowak 3ag, Justyna Nowak 3ag, Karolina Gajda 3ag, Zuzanna Cabaj 3ag,

Jonasz Gajdzik 3ag,

Małgorzata Szczepek

2 ag,

Tomasz Sikora 2ag, Hanna Gumółka 2ag,

Magdalena Ślązak

II etap

II etap

II etap

Finalistka

II etap

Finalistka

II etap

II etap

Finalistka

G

Rejonowy Konkurs Poezji i Prozy i Małych Form Teatralnych w j. angielskim

Barbara Dądela

Klasa 1ag

III Miejsce

G

Konkurs Przedmiotowy z j. niemieckiego

Joanna Stachoń

Piotr Kasprzyk 2ag

II Etap

G

Konkurs Gimnazjalista Tłumaczy w j. francuskim

Renata Mońka

Magdalena nowak 3ag,

Marta Bednarz 3ag,

Justyna Szyszka 3ag

III Miejsce

I Wyróżnienie

II Wyróżnienie

G

Rejonowy Konkurs z Języka Niemieckiego „ Gimnazjalista Tłumaczy”

Monika Kubica

Karolina Gajda 3ag

III Miejsce

G

Konkurs Zespołowy z Języka Niemieckiego” Mistrz Języka Niemieckiego”

Monika Kubica

Zuzanna Cabaj 3ag

Karolina Gajda 3ag

Magdalena Orkisz 3ag

I Miejsce

Przedmioty humanistyczne

G

Konkurs Przedmiotowy z WOSu

Anna Anton

Magdalena Orkisz 3ag, Aleksandra Kozera 3ag

II Etap

G

II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze Przygody Willa bohatera „ Zwiadowców” Johna Flagana ( Konkurs odbył się w naszej szkole)

Agnieszka Wachel, Magdalena Pyrr

Paweł Witkowicz 1ag

VI Miejsce

XXIV Międzynarodowy Konkurs Sztuk Pięknych „ Color Art 2014”

Katarzyna Skulska

Oskar Kowalski 1ag

I Miejsce

G

Międzywojewódzki konkurs „ Opowieści za BOOKowane”

Alicja Jeż

Bartosz Baranowicz 1ag

Wyróżnienie

G

Konkurs Wiedzy o Muzyce

Katarzyna Skulska

Julia Adamiuk 1ag

III Miejsce

G

Konkurs Wiedzy o Antyku

Anna Anton

Marcin Fic 1ag,

Bartosz Baronowicz 1ag

II Miejsce

G

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Noblistach

Alicja Jeż

Julia Adamiuk 1ag

III Miejsce

G

Wojewódzki Konkurs Literacki

Alicja Jeż

Paweł Witkowicz 1ag

VI Miejsce

Przedmioty ścisłe

G

Konkurs Nudna Matematyka

Maria Paluch

Krystyna Rusin

Marek Ślązak 2ag,

Michał Kotula 2ag, Tomasz Sikora 2ag, Mateusz Brzozowski 2ag,

Karol Krzywoń 2ag

Grzegorz Żmuda 3ag, Bartosz Myszor 1ag

Finalista

Półfinaliści

Półfinaliści

G

Konkurs Przedmiotowy z Matematyki

Krystyna Rusin

Filip Popiel 3ag, Grzegorz Żmuda 3ag

Laureat

Laureat

G

Ogólnopolska Olimpiada Gimnazjalistów z Matematyki

Krystyna Rusin

Grzegorz Żmuda 3ag,

Karol Kwapich 3ag

Finalista

Finalista

G

Konkurs Przedmiotowy z Chemii

Maria Paluch

Michał Kotula 2ag, Marek Ślązak 2ag, Tomasz Siwiec 2ag, Jakub Stefaniuk 2ag, Magdalena Wrona 3ag,

Aleksandra Kozera 3ag,

Magdalena Sosnowska 3ag, Michał Wencki 3ag, Karol Kwapich 3ag

II Etap

Finalista

Laureat

Laureat

Laureatka

Finalistka

Finalistka

Finalista

Laureat

G

Konkurs Przedmiotowy z Biologii

Iwona Maślorz

Aleksandra Kozera 3ag,

Maciej Król 3ag

Finalistka

Finalista

G

Konkurs Z Biologią za Pan Brat

Iwona Maślorz

Aleksandra Kozera 3ag,

Maciej Król 3ag, Magdalena Sosnowska 3ag, Karolina Jamrozy 3ag, Katarzyna Hachoł 3ag

V Miejsce w województwie

Półfinaliści

G

Rejonowy Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

Janusz Jach

Katarzyna Hachoł 3ag,

Karol Kwapich 3ag, Małgorzata Waniek3ag

V Miejsce

G

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „ Geo-Planeta PLUS”

Fryderyk Karwicki

Julia Adamiuk 1ag

Magdalena Wrona 3ag

I Miejsce w szkole

III Miejsce w Polsce

G

Konkurs Przedmiotowy z Informatyki

Janusz Jach

Karol Kwapich3ag,

Marek Ciążyński

II Etap

II Etap

G

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Krystyna Rusin

Maria Paluch

Karol Kwapich 3ag,

Grzegorz Żmuda 3ag,

Karolina Dądela 1ag,

Katarzyna Sielska 1ag,

Paweł Witkowicz 1ag

Marek Ślązak 2ag,

Michał Kotula 2ag,

Karol Krzywoń,2ag,

Małgorzata Szczepek 2ag,

Tomasz Siwiec 2ag

Wyróżnienia

Liceum

SZKOŁA

NAZWA KONKURSU

OPIEKUN

UCZNIOWIE BIORĄCY UDZIAŁ

OSIĄGNIĘCIE

Przedmioty ścisłe

LO

Olimpiada Geograficzna

Barbara Boroń

Klaudia Janocha 2d, Karol Rostkowski 2d

II Etap

LO

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

Anna Augustyn

Krystyna Rusin

Wojciech Mądry 1c,

Wojciech Kołodziej 1c,

Bartosz Magosz 1c

Adam Wach 2c,

Sebastian Suszka 3b

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

LO

Ogólnopolski Konkurs ‚ Mój Las”

Iwona Maślorz

Anna Smuda 2c

Trylus Patrycja 1c

Etap Miejski – II Miejsce

III Miejsce

LO

Olimpiada Podstępne WZW

Iwona Maślorz

Weronika Orzeł 2e,

Klaudia Ryszczyk 2e

Finalistki

Przedmioty humanistyczne i języki obce

LO

Olimpiada Historyczna

Sylwia Plewa

Anna Anton

Matylda Walas 2a

Monika Pietrzyk 3a

II Etap

II Etap

LO

Konkurs historyczny „ Niepodległość Przełomu 1918-2014” praca pisemna oblicza patriotyzmu pod patronatem Towarzystwa Oświatowego Toruń

Katarzyna Kurlandt

Kamil Przybylski 1e, Patrycja Płomińska 3a

W trakcie oceny

?

LO

Konkurs Wiedzy o J. Angielskim i Kulturze Krajów Anglojęzycznych

( Konkurs WSZOP woj.)

Katarzyna Syroka- Richta

Ewa Groszek

Marta Ptak

Artur Tabaszewski 1d, Kamil Pająk 1f,

Ewa Skolmowska 1c, Bartosz Magosz 1c

Weronika Bortel 3a

Bartosz Strzelecki 1b

II Etap

Finalistka

II Etap

LO

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Dorota Konieczny – Simela

Renata Michno

Dominika Stencel 1c,

Jakub Słowiński 3a

II Etap

Wyróżnienie

LO

XX Edycja Sejmu Dzieci i Młodzieży

Sylwia Plewa

Karolina Bitner 2a,

Angelina Jonczyk 2a

Laureatki konkursu ogólnopolskiego

LO

Wojewódzki Konkurs „ Panteon Sląskich Bohaterów”

Sylwia Plewa

Adam Stolorz 2a,

Matylda Walas 2a,

Maciej Zawartka 2a

II Miejsce

LO

„ Bac Blanc Bilingue” konkurs w NKJO w Sosnowcu

Ewa Groszek

Renata Mońka

Weronika Bortel 3a

Laureatka

LO

Gra Uliczna „ Bezpieczeństwo bez barier” Katowice

Grażyna Piotrowska – Gerlich

Maria Bochniak 2a,

Emilia Marszołek 2a,

Sonia Goj 2a,

Patrycja Stolarz 2a,

Marcin Majchrzak 2a

II Miejsce

LO

Międzywojewódzki konkurs „ Opowieści za BOOKowane”

Małgorzata Gawin

Paweł Pientka 1b

Laureat

LO

Konkurs Języka Angielskiego FOX

Joanna Budzyń

 

 

Sylwia Dudek

 

 

Katarzyna Syroka-Richta

Karolina Dądela 1ag

Agnieszka Kwarciak 2d

Kamil Pąjąk 1f

Monika Banot 1f,

Mateusz Rzeńca 1f,

Julianna Idziak 1d

Ocena Dobra

Ocena Bardzo Dobra

Ocena Bardzo Dobra

Ocena Dobra

Ocena Dobra

Ocena Dobra

LO

Konkurs Wiedzy o Republice Federalnej Niemiec z Elementami wiedzy o Austrii ( US Instytut F. Germańskiej)

Monika Kubica

Paulina Rapacz 2c,

Klaudia Wicher 2d,

Paweł Pientka 1b

Wyróżnienie

VI Miejsce

IV Miejsce

LO

Pierwsza edycja Konkursu „ Poznaj Polskę” pod patronatem miesięcznika „ Poznaj Świat „ i „ Poznaj Polskę”

Barbara Boroń

Karol Rostkowski 2d

IV Miejsce

LO

Konkurs organizowany w ramach Dwutygodniowego Kursu Języka Niemieckiego Pforzheim

Monika Kubica

Paulina Buczek 1d,

Marta Jakubas 1b,

Paweł Pientka 1b,

I Miejsce

II Miejsce

III Miejsce

( kwalifikacja do wyjazdu)

LO

11th English Days

konkurs o Londynie i Nowym Jorku

Sylwia Dudek

 

 

 

 

 

Ewa Groszek

Anna Ambroż 2d

Zofia Bolisęga 2d

Adrian Pajka 2d

Anna Smuda 2c

Martyna Dębiec 2b

Patrycja Grabowska 2b

II Miejsce

IV Miejsce

III Miejsce

LO

Konkurs z Językami Obcymi po Europie org. przez NKJO w Sosnowcu

Ewa Groszek

Weronika Bortel 3a

Laureatka – IV Miejsce

LO

Olimpiada J. Francuskiego

Renata Mońka

Nicola Lewandowicz 3a, Weronika Bortel 3a

II Etap

II Etap