Kościuszko

Brawo!

12 listopada 2019

Dziękujemy!

18 września 2019

W imieniu pani Katarzyny Waniczek i całej społeczności szkolnej, dziękujemy za pieniądze zebrane do puszek w trakcie zebrań z rodzicami. Dzięki Państwa hojności udało się uzbierać ponad 4600 zł. Cała kwota zostanie przekazana pani Katarzynie na rehabilitację jej syna Maksa Waniczka, który jest uczniem klasy IIID w naszej szkole.
Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa wsparcie!

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł “Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Konkursy

 

 

 

Wyniki VII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Literaturze: Przygody Willa, bohatera “Zwiadowców” Johna Flanagana – część plastyczno-literacka

 

Bardzo dziękujemy za nadesłane prace konkursowe.  Na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 1 marca o godz. 12:00 w auli ZSO w Mysłowicach, zapraszamy następujących uczniów wraz z opiekunami (kolejność nazwisk jest przypadkowa, o zajętym miejscu uczniowie dowiedzą się podczas gali, tak aby była mała niespodzianka :) ):

 

 

  • Jakuba Cieślika z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach,

 

  • Nicole Bosz  z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach,

 

  • Julię Kłosok z Zespołu Szkół Społecznych w Żorach,

 

  • Karolinę Glaeser ze Szkoły Podstawowej w Syryni,

 

  • Weronikę Gałeczkę ze Szkoły Podstawowej w Lublińcu.

 

ZAPRASZAMY!

………..

 

Dziękujemy za nadesłane prace i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Informujemy, że do zdobycia były 54 punkty.

 

Do finału, który odbędzie się 1 marca 2019 r. o godz. 10:00  w ZSO w Mysłowicach (część pisemna i część ustna), zakwalifikowały się osoby, mające numery od 1-15. Gratulujemy i do zobaczenia.

 

 

Lp.

Liczba punktów

Imię i nazwisko uczestnika

Nazwa Szkoły

Imię i nazwisko opiekuna

1.

40,5

Radosław Witkowicz

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

———-

2.

37

Ksawery Pałka

SP nr 1 w Mikołowie

Mgr Ewa Dubiel

3.

36

Mateusz Woźniczka

ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich

Mgr Katarzyna Gajowska

4.

35,5

Filip Antczak

ZSP nr 7 w Dąbrowie Górniczej

Mgr
Katarzyna Wocior

5.

35

Faustyna Poręba

SP nr 1 w Mikołowie

Mgr Ewa Dubiel

6.

33,5

Marta Wyskokowska

ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich

Mgr Katarzyna Gajowska

7.

33,5

Bartłomiej Cyrus

SP nr 23 w Rudzie Śląskiej

Mgr Joanna Kwiatkowska-Paluch

8.

33,5

Michał Rypień

SP w Radziechowicach

Mgr Teresa Ciapka

9.

33

Marek Urbańczyk

SP nr 21 w …

Mgr Beata Urbańczyk

10.

32,5

Mikołaj Szczepaniak

SP w Tarnowskich Górach

Mgr Danuta Wawro

11.

32

Nicole Bosz

ZSP w Boruszowicach

Mgr Małgorzata Nowicka

12.

30,5

Alicja Głąbowska

ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich

Mgr Katarzyna Gajowska

13.

27,5

Magdalena Reclik

ZSP nr 5 w Rybniku

Mgr Aleksandra Fuchs

14.

27

Tomasz Hellwig

ZSP w Boruszowicach

Mgr Małgorzata Nowicka

15.

24,5

Filip Olek

SP nr 9 w Mysłowicach

Mgr Beata Kowalik

16.

23

Marianna …

SP w Żorach

Mgr Renata Gałużna-Kula

17.

22,5

Maciej Słaby

SP nr 14 w Zabrzu

Mgr Bożena Radomska

18.

22

Michalina Rak

SP nr 1 w Mikołowie

Mgr Ewa Dubiel

19.

21,5

Bartosz Kozak

SP nr 47 w Bytomiu

Mgr Anna Jaruszewska

20.

21,5

Marcin Rubisz

SZSzP “Don Bosko” w Świętochłowicach

Mgr Barbara Jankowska

21.

21

Wojciech Puchała

SP nr 21 w Sosnowcu

Mgr Marta Lach

22.

21

Radosław Kępa

SP nr 47 w Bytomiu

Mgr Anna Jaruszewska

23.

21

Anna Szuścik

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Anna Pękala

24.

20.

Adam Kupka

SP nr 14 w Zabrzu

Mgr Bożena Radomska

25.

20

Natalia Nowrot

SP nr 7 w Jaworznie

Mgr Kaja Piasecka

26.

19,5

Szymon Stempin

ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich

Mgr Katarzyna Gajowska

27

19,5

Mateusz Kulik

SP nr 9 w Mysłowicach

Mgr Irena Wybraniec

28.

19

Dominika Graca

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Anna Pękala

29.

19

Mikołaj Gudwicz

ZSP nr 1 w Piekarach Śląskich

Mgr Katarzyna Gajowska

30.

18,5

Mateusz Kaczmarczyk

SZSzP “Don Bosko” w Świętochłowicach

Mgr Barbara Jankowska

31.

18,5

Patrycja Pawlak

SP w Syryni

Mgr Sylwia Muzyka-Kucza

32.

18

Konrad Ostrowski

SP nr 47 w Bytomiu

Mgr Anna Jaruszewska

33.

18

Michał Faron

ZSP nr 1 w Jaworznie

Mgr Anita Klimek

34.

18

Piotr Kowalczyk

ZSP nr 5 w Rybniku

Mgr Aleksandra Fuchs

35.

17,5

Iwona Jamicka

ZSP nr 5 w Rybniku

Mgr Aleksandra Fuchs

36.

17

Radosław Sztujski

SP nr 1 w Mikołowie

Mgr Ewa Dubiel

37.

17

Wiktoria Chojnacka

SP nr 42 w Bytomiu

Mgr Małgorzata Garus

38.

17

Michał Morch

SZSzP “Don Bosko” w Świętochłowicach

Mgr Barbara Jankowska

39.

16,5

Paulina Wojtasik

SP nr 47 w Bytomiu

Mgr Anna Jaruszewska

40.

16,5

Mateusz Dziendziel

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Joanna Hatlas-Czyżewska

41.

16

Agata Wicher

SP nr 66 w Katowicach

Mgr Grażyna Szymańska

42.

15,5

Tymoteusz ….

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Anna Pękala

43.

15,5

Paweł Enkowiec

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Magdalena Machnik

44.

14,5

Grzegorz Wojakowski

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Anna Pękala

45.

14

Stanisław Rogowski

SP w Pielgrzymowicach

Mgr Anna Pękala

46.

13,5

Agnieszka Michalak

SP nr 21 w Katowicach

Mgr Beata Urbańczyk

47.

10

Julia Cisowska

SP nr 7 w Bytomiu

Mgr Anna

Jaruszewska

48.

9,5

Mateusz Kożuch

Szkoła Społeczna w Żorach

Mgr Renata Gałużna-Kula

49.

9,5

Robert…

SPS w Mysłowicach

Mgr Gabriela Piasecka

50.

8

Paweł Chmiel

ZSP w Boruszowicach

Mgr Małgorzata Nowicka

51.

7

Wiktoria Francug

ZSP nr 7 w Dąbrowie Górniczej

Mgr Katarzyna Wocior

52.

3,5

Sebastian Helwig

ZSP nr 1 w Jaworznie

Mgr Anita Klimek

53.

3,5

Aleksandra Bańkowska

SP nr 7 w Jaworznie

Mgr Kaja Piasecka

 

Z przykrością informujemy, że uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Chorzowie zostały zdyskwalifikowane za niesamodzielną pracę.

 

………………………………………..

Wyniki Konkursu Wiedzy o życiu i działalności T. Kościuszki

“Kto się boi Maciejowic, nie będzie miał Racławic.

J.Piłsudski

 

Finał konkursu w obydwu kategoriach odbędzie się 6.06

w auli naszej szkoły o godzinie 11.00. 

ETAP I, TEST

 

lp Nazwa szkoły i adres imię i nazwisko uczestnika imię i nazwisko opiekuna liczba punktów
1 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach Nicola Chrapek Lidia Janek 35
2 SP nr 1 im. T. Kościuszki w Mierzęcicach Noemi Polewiak Katarzyna Kobiałka 33
3  SP i Gimnazjum im. Św. Jana De La Salle w Częstochowie Szymon Świtoń Renata Krawczyk 32
4 SP nr 40 w Tychach Kordian Krzyżowski Bartosz Łukasik 32
5 SP nr 40 w Tychach Natalia Komisarczyk Bartosz Łukasik 31
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Patryk Wiśniewski Małgorzata Brodek 30
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Krystian Stanuchiewicz Małgorzata Brodek 29
8 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach Alicja Kochanowska Lidia Janek 28
9 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach Oliwia Adamczyk Lidia Janek 26
10 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Roksana Gałązka Natalia Gabryś- Klus 26
11 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Natalia Przybyła Natalia Gabryś- Klus 26
12 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Kamila Gilman Natalia Gabryś- Klus 25
13 Gimnazjum im. Św. Jana De La Salle Jagna Ciesielska Renata Krawczyk 25
14 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu Maciej Cieślak Andrzej Cer 24
15 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Rafał Wiśniewski Małgorzata Brodek 24
16 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Kacper Spyra Beata Ścierska 24
17 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach Mateusz Slupina Lidia Janek 24
18 SP nr 40 w Tychach Kornelia Hielińska Bartosz Łukasik 23
19 SP nr 6 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Sosnowcu Antonina Marszałek Elżbieta Rudzka 23
20 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Marta Sroka Beata Ścierska 23
21 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Wojciech Kania Mariusz Gąsiorczyk 23
22 SP nr 9 im. B. Świerczyny w Mysłowicach Mateusz Kulik Iwona Jura 23
23 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Magdalena Malinowska Beata Ścierska 22
24 SP w Cisiu Kinga Bugajska Lucjan Imiołczyk 21
25 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu Szymon Kałuża Andrzej Cer 21
26 SP nr 53 w Katowicach Jakub Borzucki Jadwiga Fertacz 21
27 SP nr 9 im. B. Świerczyny w Mysłowicach Filip Bogubowicz Iwona Jura 21
28 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Patryk Sekuła Mariusz Gąsiorczyk 21
29 SP nr 7 im. H. Sienkiewicza w Orzeszu- Gardawicach Dominik Kania Alina Szweda 20
30 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Agnieszka Malicka Beata Ścierska 20
31 SP w Cisiu Oliwia Jankowska Lucjan Imiołczyk 19
32 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Emilia Stanula Natalia Gabryś- Klus 19
33 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Agnieszka Sikorska Małgorzata Brodek 19
34 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu Kacper Kuc Andrzej Cer 18
35 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Julia Duda Natalia Gabryś- Klus 17
36 SP nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie Maria Paluch Beata Ścierska 18
37 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. J. Korczaka Kacper Adamczyk Urszula Hadam 17
38 Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie Franciszek Banduch Marzena Hucz 17
39 SP nr 53 w Katowicach Igor Sommer Jadwiga Fertacz 17
40 SP nr 53 w Katowicach Michał Czyrwik Jadwiga Fertacz 16
41 Gminna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Ks. J. Popiełuszki w Świerczyńcu Alicja Wolska Lucyna Wałach 16
42 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu Mateusz Kacprzak Andrzej Cer 16
43 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Sebastian Nowak Małgorzata Brodek 15
44 SP nr 9 im. B. Świerczyny w Mysłowicach Jakub Kampka Iwona Jura 15
45 SP w Cisiu Dagmara Brzezina Lucjan Imiołczyk 14
46 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. J. Korczaka w Rybniku Fryderyk Cincio Urszula Hadam 14
47 Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie Patrycja Biadacz Marzena Hucz 14
48 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Maciej Bąk Natalia Gabryś- Klus 13
49 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. J. Korczaka w Rybniku Szymon Katarzyna Urszula Hadam 13
50 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. J. Korczaka w Rybniku Weronika Kantor Urszula Hadam 12
51 SP nr 1 im. T.Kościuszki w Mierzęcicach Agata Gdak Katarzyna Kobiałka 12
52 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Kamila Kurzok Natalia Gabryś- Klus 12
53 ZSP1 w Piekarach Śląskich Magdalena Sowa Adrian Wyskowski 10
54 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. J. Korczaka w Rybniku Wojciech Rybak Urszula Hadam 10
55 ZSP1 w Piekarach Śląskich Maciej Myrcik Adrian Wyskowski 10
56 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu Jakub Olczyk Andrzej Cer 10
57 SP nr 9 im. B. Świerczyny w Mysłowicach Szymon Kondej Iwona Jura 10
58 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Wiktoria Chmiel Natalia Gabryś- Klus 9
59 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śląski Anna Zbieszczyk Barbara Połednik 8
60 SP im. M. Skłodowskiej-Curie w Sosnowcu Szymon Szopa Małgorzata Polaniecka 7
61 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śląski Karolina Engler Barbara Połednik 7
62 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śląski Joanna Engler Barbara Połednik 7
63 ZSP1 w Piekarach Śląskich Nadia Banasiak Adrian Wyskowski 6
64 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śląski Wiktoria Gołdyn Barbara Połednik 6
65 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 im. J. Korczaka w Rybniku Zofia Rożyk Urszula Hadam 6
66 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śląski Kornelia Musiolik Barbara Połednik 5
67 SP nr 1 w Mierzęcicach Paulina Paszewska Tatiana Kusaj 5
68 Gimnazjum im. Św. Jana De La Salle Stanisław Sośniak Renata Krawczyk 5
69 SP nr 9 im. B. Świerczyny w Mysłowicach Daria Kochanowska Iwona Jura 4
70 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 Wodzisław Śląski Bartosz Leśniak Barbara Połednik 4

Zakwalifikowani do półfinału

1 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach

 

Nicola Chrapek Lidia Janek 35
2 SP nr 1 im. T. Kościuszki w Mierzęcicach Noemi Polewiak Katarzyna Kobiałka 33
3  SP i Gimnazjum im. Św. Jana De La Salle w Częstochowie Szymon Świtoń Renata Krawczyk 32
4 SP nr 40 w Tychach Kordian Krzyżowski Bartosz Łukasik 32
5 SP nr 40 w Tychach Natalia Komisarczyk Bartosz Łukasik 31
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Patryk Wiśniewski Małgorzata Brodek 30
7 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyrowie Krystian Stanuchiewicz Małgorzata Brodek 29
8 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach Alicja Kochanowska Lidia Janek 28
9 SP nr 4 im. T. Kościuszki w Świętochłowicach

 

Oliwia Adamczyk Lidia Janek 26
10 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Roksana Gałązka Natalia Gabryś- Klus 26
11 SP nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie Natalia Przybyła Natalia Gabryś- Klus 26

 

 

….

 

I WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O HISZPANII

WYNIKI

 

Dziękujemy za niebywałe zainteresowanie konkursem organizowanym przez naszą Szkołę. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu wiosną 2019r.

Na galę wręczenia nagród zapraszamy uczestników, którzy zajęli miejsca 1-3 wraz z opiekunami. Jeśli pozostali uczestnicy mieliby ochotę wziąć udział w uroczystości, to również serdecznie zapraszamy :).

Informujemy, że gala odbędzie się 12 kwietnia (a nie jak wcześniej podawano 10.04) o godz. 10:00 w Auli ZSO w Mysłowicach (ul. Mickiewicza 6-8).

Oprócz wręczenia nagród, dla gości przewidujemy wykład mgr Agaty Tęczy z Uniwersytetu Śląskiego, dotyczący kultury hiszpańskiej, występ artystyczny oraz poczęstunek.

A oto wyniki: 

Lp.

Punkty

Imię i nazwisko

Szkoła

Opiekun

1

69

Łukasz Nierada

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

2

65

Andrea Cabrera-Blanco

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dagmara Mielke

3

62

Anna Szpyra

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

4

58

Agnieszka Bulenda

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

5

57,5

Radosław Kostka

I LO w Żywcu

Lucyna Ozimińska

6

57,5

Weronika Kandora

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

7

54,5

Szymon Siegel

I LO im. S.Sempołowskiej w ….

Małgorzata Dworzyńska

8

54,5

Dorota Piłat

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

9

50,5

Kinga Skutnik

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

10

48,5

Dorota Luda

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

11

46

Karolina Kisiel

Uniwersyteckie I LO w Chorzowie

Damian Straszak

12

45

Karolina Grzywna

V LO w Dąbrowie Górniczej

Marta Koloch

13

45

Bartosz Benna

Uniwersyteckie I LO w Chorzowie

Damian Straszak

14

44,5

Oliwia Świerczyna

II LO w Dąbrowie Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

15

44

Karolina Baron

I LO w Żywcu

Lucyna Ozimińska

16

44

Michał Malata

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

17

43

Alicja Szeląg

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

18

43

Kamila Hanusz

ZSP w Wodzisławiu Śląskim

Agnieszka Kurasz

19

42,5

Karolina Skawińska

ZS nr 1 w Tychach

Magdalena Sędek

20

42

Sara Faruque

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Alina Tobolska

21

42

Kamil Stefański

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

22

42

Izabela Letkiewicz

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

23

41

Aleksandra Maciejak

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

24

40,5

Małgorzata Gniadek

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

 Natalia Wójcik

25

40,5

Bartosz Kalinowski

II LO w Dąbrowie Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

26

40,5

Krystyna Strączek

ZSP w Wodzisławiu Śląskim

Agnieszka Kurasz

27

40,25

Paulina Biela

I LO w Mikołowie

Anna Drygas

28

40

Izabela Drogoś

IV LO w Katowicach

Alina Tobolska

29

40

Ewa Misiaszek

II LO w Sosnowcu

Ilona Płonka

30

39,5

Katarzyna Paździorko

I LO w Żywcu

Lucyna Ozimińska

31

39,5

Wiktoria Żur

II LO w Sosnowcu

Ilona Płonka

32

38,5

Anna Górka

ZS nr 1 w Tychach

Sabina Kocur

33

38,5

Karolina Kowalska

…LO w Tychach

Sabina Kocur

34

38

Grzegorz Fedrych

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

35

37,25

Magdalena Tomal

ZSO w Żorach

Małgorzata Kumek

36

37

Agnieszka Sitko

V LO w Dąbrowie Górniczej

Marta Koloch

37

36,5

Kiga Kawka

V LO w Dąbrowie Górniczej

Marta Koloch

38

36,5

Anna Morys

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

39

36,5

Julia Sorn

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

40

36

Katarzyna Mielowska

Gim nr 11 w Sosnowcu

Ilona Płonka

41

35

Bartosz Korusiewicz

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

42

35

Wiktoria Kozdęba

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

43

34

Jakub Wujek

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

44

34

Małgorzata Skorupa

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

45

34

Magdalena Lysko

IV LO w Katowicach

Alina Tobolska

46

33,5

Dominika Kaczorkiewicz

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

47

33,5

Tomasz szafarczyk

Uniwersyteckie I LO w Chorzowie

Damian Straszak

48

33,5

Kacper Kozłowski

ZST w Cieszynie

Joanna Holisz-Januszek

49

33,5

Alicja Dziegciarz

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

50.

33,5

Piotr Woldyna

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

51

33

Juia Wąsonia

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

52

32,5

Zuzanna Janas

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

53

32,5

Marzena Wiśnicka

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

54

31,5

Magdalena Wojtkowiak

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

55

31,5

Karol Łagosz

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

56

31,5

Maja Pluta

ZS OMEGA w Katowicach

Aleksandra Folek

57

31,5

Weronika Sekuła

II LO w Sosnowcu

Ilona Płonka

58

31

Maja MAjchrzak

ZS OMEGA w Katowicach

Aleksandra Folek

59

30,5

Filip Napieraj

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

60

30,5

Kondar Smaloń

Gim nr 11 w Sosnowcu

Ilona Płonka

61

30,5

Martyna Sutor

II LO w Sosnowcu

Ilona Płonka

62

30,5

Dawid Skowron

I LO im. Sempołowskiej w ….

Małgorzata Dworzyńska

63

30,5

Mateusz Soboń

ZSO w Żorach

Małgorzata Klimek

64

30

Natalia Kiel

I LO w Mikołowie

Anna Drygas

65

29,25

Sandra Macionczyk

ZSO w Żorach

Małgorzata Klimek

66

29

Karolina Twardoch

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

67

29

Julia Santura

Uniwersyteckie I LO w Chorzowie

Damian Straszak

68

28,5

Radosław Chronik

ZST w Cieszynie

Joanna Holisz-Januszek

69

28

Ignacy Boczoń

ZSO nr 3 w Sosnowcu

Ilona Płonka

70

28

Milena Kozakiewicz

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

71

27

Piotr Zieliński

II LO w Katowicach

Joanna Mazurek

72

27

Zofia Tomaszewska

II LO w Katowicach

Joanna Mazurek

73

27

Kamil Korecki

ZST w Cieszynie

Joanna Holisz-Januszek

74

26,5

Wiktoria Rymań

ZSP w Wodzisławiu Śląskim

Agnieszka Kurasz

75

26,5

Julia Pałka

II LO w Sosnowcu

Ilona Płonka

76

26

Michał Cupek

ZST w Cieszynie

Joanna Holisz-Januszek

77

25,5

Maja Wylężek

V LO w Dąbrowie Górniczej

Elżbieta Tyburska

78

25,5

Hubert Suchecki

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

79

25

Angelika Nalepa

V LO w Dąbrowie Górniczej

Elżbieta Tyburska

80

25

Wiktoria Szwerthalter

I LO w Mikołowie

Anna Drygas

81

25

Karolina Majchrzak

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

82

25

Aleksandra Czuk

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

83

24,5

Adrianna Lonc

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

84

24

Mateusz Białoń

ZST w Cieszynie

Joanna Holisz-Januszek

85

24

Łukasz Ceglarski

ZSO w Żorach

Hanna Oleś

86

24

Wiktoria Jeżewska

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

87

23,5

Zuzanna Bortlik

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

88

23,5

Piero Nocertin

Gim nr 11 w Sosnowcu

Ilona Płonka

89

23,5

Kacper Pająk

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

90

23,5

Apolonia Rulik

ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

Agnieszka Kurasz

91

23,5

Bartosz Krzystanek

Gim nr 11 w Sosnowcu

Ilona Płonka

92

23

Wiktor Oleksiak

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

93

23

Natalia Wowra

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

94

23

Agata Mucha

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

95

22,5

Jakub Nowak

II LO w Dąbrowi Górniczej

Agnieszka Moszczyńska

96

22,5

Edyta Rotkegel

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

97

22,5

Mochał Ferenc

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

98

22

Anna Sapała

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

99

21,5

Monika Rejek

I LO w Mikołowie

Anna Drygas

100

21,5

Jakub Pinkaś

ZST w Cieszynie

Joanna Holisz-Januszek

101

21,5

Jakub Szczygieł

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

102

21

Małgorzata Morawiec

IV LO w Bytomiu

Małgorzata Wilk

103

21

Emilia Szewczyk

SP w Raciborzu

Zofia Sekuła

104

21

Faustyna Moroń

II LO im. M.Konopnickiej w Katowicach

Joanna Mazurek

105

21

Paulina Tymińska

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

106

20,5

Julia Frączek

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

107

19,75

Przemysław Oeszczuk

OSSP w Gliwicach

Sabina Tomeczek

108

19,5

Krzysztof Jagła

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

109

19,5

Karolina Sawicka

OSSP w Gliwicach

Sabina Tomeczek

110

19

Sandra Marcol

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

111

18,5

Anna Brożek

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

112

18,5

Dawid Pukowiec

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

113

18,5

Klaudia Małczak

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

114

18

Jakub Lankauf

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

115

18

Milena Filipczuk

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

116

17,5

Julia Brych

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

117

17,5

Wiktoria Rymarska

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

118

17,5

Rafał Bulenda

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

119

17,25

Wiktoria Tabor

I LO w Mikołowie

Anna Drygas

120

17

Aleksandra Ochojska

ZSP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim

Agnieszka Kurasz

121

17

Julia Pakuła

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

122

17

Julia Gaweł

Uniwersyteckie I LO w Chorzowie

Damian Straszak

123

16,5

Łukasz Kaprak

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

124

15,5

Monika Faron

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

125

15

Weronika Otlik

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

126

15

Paweł Oleś

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

127

15

Nikola Musioł

ZS nr 1 w Tychach

Sabina Kocur

128

14,5

Aleksandra Zaj

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

129

14,5

Michał Sudy

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

130

14

Karolina Borówka

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

131

14

Dominik Czarnecki

OSSP w Gliwicach

Sabina Tomeczek

132

13

Dominika Lassok

I LO w Mysłowicach

Aleksandra Folek

133

13

Katarzyna Briańska

Uniwersyteckie I LO w Chorzowie

Damian Straszak

134

12,5

Magdalena Maryszak

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

135

11,5

Michalina Kowol

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

136

11,5

Julia Banaś

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

137

11

Paulina Słowik

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

138

11

Martyna Pszenniak

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

139

10,5

Aleksandra Wyciślorz

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

140

10,5

Paulina Bańczyk

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

141

10

Dominika Bednorz

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

142

10

Julia Walter

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

143

9,5

Wiktoria Adamczyk

ZSP w Wodzisławiu Śląskim

Agnieszka Kurasz

144

9,5

Wiktoria Hydel

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

145

9

Laura Abrachamczyk

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

146

8,5

Hanna Zubek

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

147

8,5

Konrad Bik

Katolickie Gimnazjum im. J.Twardowskiego w Zabrzu

Beata Tarczałowicz-Leonczyk

148

8,5

Martyna Gaweł

ZSP w Wodzisławiu Śląskim

Zofia Sekuła

149

8,5

Emilia Otlik

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

150

8

Maksymilian Krajcarz

I LO w Mysłowicach

Iwona Ignasiak – Skurowska

151

8

Paulina Banaś

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

152

7,25

Wiktoria Kozłowska

IV LO w Katowicach

Alina Tobolska

153

7

Paweł Zalewski

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

154

7

Tomasz Kwiatkowski

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

155

6,5

Karol Lubszczyk

ZS w Gogołowej

Teresa Pająk

156

6,5

Olga Baran

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

157

6

Julia Janas

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

158

6

Ignacy Sokołowski

ZS OMEGA w Katowicach

Aleksandra Folek

159

6

Wiktoria Herzig

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

160

6

Julia Staniek

IV LO w Katowicach

Alina Tobolska

161

5,5

Kamila Gruszka

I LO w Mikołowie

Anna Drygas

162

5,5

Zuzanna Wiater

III LO im. A.Mickiewicza w Katowicach

Natalia Wójcik

163

5

Weronika Boksa

II LO w Sosnowcu

Ilona Płonka

164

4,5

Kamil Skibiński

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

165

4,5

Sandra Kretek

II LO w Raciborzu

Joanna Opiela

166

3

Paulina Szmyd

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

167

2,5

Aneta Przybyło

ZSP w Wodzislawiu Śląskim

Zofia Sekuła

168

2,5

Aleksandra Jamróz

I LO w Jaworznie

Karolina Jaromin

169

1

Martyna Linkiewicz

SP nr 1 w Raciborzu

Zofia Sekuła

……………………………………………………………………………

Zespół Szkół Ogólnokształcących

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach

ogłasza

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu

i działalności Tadeusza Kościuszki

TEMATYKA KONKURSU:

Tadeusz Kościuszko inspiracją współczesnego człowieka”

KATEGORIE:

  1. Konkurs wiedzy o życiu i działalności T. Kościuszki

  2. Praca plastyczna

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych województwa śląskiego.

CELE KONKURSU:

    1. Popularyzacja postaci Tadeusza Kościuszki i głoszonych przez niego uniwersalnych, ponadczasowych idei.
    2. Rozwijanie zainteresowań historią Polski.
    3. Rozwijanie plastycznych uzdolnień młodzieży.
    4. Rozbudzanie ciekawości poznawczej młodzieży i kształtowanie umiejętności prezentowania rezultatów własnej pracy.
    5. Promocja talentów.
    6. Propagowanie zdrowej rywalizacji wśród młodzieży.
    7. Integracja młodzieży z województwa śląskiego.

Warunkiem udziału w konkursie jest bardzo dobra znajomość życia

i działalności Tadeusza Kościuszki.

Każdy uczestnik może wziąć udział w dwóch kategoriach konkursu!

KATEGORIA:

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁANOŚCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI

Motto: Kto się boi Maciejowic, nie będzie miał Racławic.

J. Piłsudski

1. Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych

i uczniów klas siódmych szkoły podstawowej województwa śląskiego.

2. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Konkursu.

3. Konkurs wiedzy składa się z etapu szkolnego (część pisemna) i wojewódzkiego (część ustna – finał).

ETAP SZKOLNY

1. Do etapu szkolnego może przystąpić dowolna liczba uczestników z każdej szkoły województwa śląskiego (gimnazjum i siódme klasy szkoły podstawowej).

2. Etap szkolny składa się z pisemnego testu, który organizator przesyła do szkoły drogą elektroniczną, zgodnie z harmonogramem.

Test zostanie przeprowadzony 26 kwietnia 2018 r.

3. Test, składający się z 30 pytań, będzie sprawdzał wiedzę uczestników z zakresu życia i działalności Tadeusza Kościuszki.

4. Nauczyciel – organizator etapu szkolnego jest zobowiązany do powielenia testu w odpowiedniej liczbie egzemplarzy oraz przeprowadzenia testu w warunkach zapewniających samodzielną pracę ucznia.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego arkusz testu należy przesłać pocztą do organizatora konkursu w tym samym dniu, listem poleconym (liczy się data stempla pocztowego) na adres:

Zespół Szkół Ogólnokształcących. I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach

ul. Mickiewicza 6-8

Mysłowice 41-400

z dopiskiem „Konkurs – Kościuszko”.

Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej www.kosciuszko.pl w zakładce „Szkoła” – „Biblioteka” – „Konkursy”. Szkoła, której uczniowie zakwalifikują się do finału, zostanie powiadomiona drogą elektroniczną.

5. Do finału konkursu zostanie zakwalifikowanych 10 uczniów gimnazjum i siódmych klas szkoły podstawowej, którzy w szkolnym etapie konkursu uzyskali najlepsze wyniki.

FINAŁ

1. Finał zostanie przeprowadzony 6 czerwca 2018r., w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach.

2. Finał zostanie przeprowadzony w formie turnieju pytań.

Dziesięciu uczniów gimnazjum i siódmych klas szkoły podstawowej zakwalifikowanych do finału, będzie odpowiadać na pytania Komisji Konkursowej w trzech rundach. Pytania zostaną przez uczniów wylosowane z puli pytań konkursowych. W wypadku uzyskania przez uczestników takiej samej ilości punktów, zostanie przeprowadzona dogrywka w postaci dodatkowych rund pytań.

ZALECANA LITERATURA

PRACE ZWARTE:

  1. A. Zahorski, Naczelnik w sukmanie, Kraków 1990
  2. B. Szyndler, Tadeusz Kościuszko 1745-1817, Warszawa 1991.

ARTYKUŁY

  1. L. Ratajczak ,Kalendarium życia i działalności Tadeusza Kościuszki, [w:]Niepodległość i Pamięć , Tom 3 ( 1996), nr 1 (5) , s.7-52 – DO POBRANIA POD TYM LINKIEM : Leonard Ratajczyk Kalendarium życia i działaności Tadeusza Kosciuszki

Artykuły z czasopisma Mówią wieki , nr 8 (691) 2017 :

  1. B. Blakeslee, Pułkownik Tadeusz Kościuszko ratuje klucz do Ameryki. Rzecz o naczelnym inżynierze West Point,[w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 16-19
  2. J. S. Pula, Tadeusz Kościuszko w amerykańskiej pamięci historycznej, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 20-23
  3. R. Čepaitienė, Tadeusz Kościuszko w pamięci Litwinów, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 24- 27
  4. A. Trafimczyk, Białoruskie ślady Tadeusza Kościuszki, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 28-31
  5. W. Kalwat, W Obronie konstytucji, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 32-35
  6. W. Kalwat, Racławickie zwycięstwo, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 36-40
  7. M. Szukała, Reforma kościuszkowska, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 41-43
  8. B. Borucki, Naczelnik i starozakonni, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 44-47
  9. I. Rusinowa, Kościuszko i Niemcewicz, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 48-51
  10. J. Czubaty, Republikanin wśród cesarzy. Kościuszko po klęsce insurekcji, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 52-55
  11. J. Morkowski, Kościuszko w Szwajcarii 1815-1817, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 56-59
  12. P. Deles, Serce naczelnika, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 60-61
  13. M. Czajkowski, Naczelnik na Wawelu, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 62-64
  14. P. Szlanta, Najgorętszy miłośnik Polski. Rocznice kościuszkowskie w latach 1894 i 1917, [w:] Mówią Wieki nr 8 (691) 2017, s. 65-67

Można korzystać ze wszystkich dostępnych informacji w podręcznikach historii związane z życiem i działalnością Tadeusza Kościuszki

KATEGORIA PLASTYCZNA

1. Konkurs ma charakter indywidualny.

2. Do konkursu może przystąpić każdy uczeń gimnazjum i siódmej klasy szkoły podstawowej, który wykona samodzielnie pracę plastycznązainspirowaną wydarzeniem z życia Tadeusza Kościuszki.

3. Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (graficzną, rysunkową, malarską). Może też mieć dowolną formę (plakatu, rysunku, pocztówki, szablonu malarskiego, graffiti lub muralu).

4. Każda szkoła, biorąca udział w tej kategorii, spośród wszystkich wykonanych przez uczniów prac wybiera 3 najlepsze i przesyła w terminie do 18 maja 2018r. na adres:

Zespół Szkół Ogólnokształcących

ul. Mickiewicza 6-8

Mysłowice 41-400,

z dopiskiem „Konkurs – Kościuszko”.

Szczegóły wykonania prac:

  • Każdy uczestnik może wykonać tylko jedna pracę plastyczną.

  • Nauczyciel-opiekun przesyłając pracę konkursową ucznia, potwierdza tym samym samodzielność jej wykonania przez uczestnika.

  • Technika wykonania pracy jest dowolna.

  • Format pracy jest dowolny

  • Wysyłana praca powinna być właściwie zabezpieczona, aby uniknąć zniszczenia w trakcie transportu.

  • Na odwrocie pracy należy zamieścić informację zawierającą: imię i nazwisko uczestnika konkursu, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna i telefon kontaktowy opiekuna.

Kryteria oceny:

1. W etapie szkolnym praca jest oceniana przez komisję szkolną.

2. W etapie wojewódzkim praca jest oceniana niezależnie przez trzech członków komisji wojewódzkiej. W skład komisji wchodzą artyści plastycy współpracujący z ZSO w Mysłowicach.

3. Praca ucznia oceniana jest w skali pięciostopniowej (0-5 punków) według następujących kryteriów:

a. koncepcja – własny sposób przekazu, oryginalność, twórcze podejście do tematu (0-5 punktów);

b. spójność przekazu plastycznego ze źródłem inspiracji (0-5 punktów);

c. forma i kompozycja – celowość zastosowanych środków wyrazu (0-5 punktów);

d. ogólny wyraz artystyczny (0-5 punktów).

W tej kategorii zostaną nagrodzone 3 najlepsze prace spośród wszystkich nadesłanych z całego województwa śląskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu w tej kategorii nastąpi 4.06.2018r. Wyniki (imienne listy) zostaną umieszczone na stronie szkoły: www.kosciuszko.pl w zakładce – „Szkoła” – „Biblioteka” – „Konkursy”. Wręczenie nagród nastąpi 6 czerwca 2018 r.

TERMINY – PODSUMOWANIE:

1. Do 30 marca 2018 r.- zgłoszenie uczestnictwa szkoły w konkursie (z zaznaczeniem kategorii) drogą elektroniczną na adres: konkurs_kosciuszko@wp.pl – Załącznik nr 1.

2. Jeżeli do 5 kwietnia 2018 r. szkoła nie otrzyma potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia – prosimy o kontakt telefoniczny: 32 – 22-22-438 lub 692 697 268

3. 24 kwietnia 2018 r.- odebranie zestawu pytań na etap szkolny wraz z regulaminem etapu szkolnego, przesłanego drogą elektroniczną na adres osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie etapu szkolnego (prosimy, aby osoba odpowiedzialna za kontakt z organizatorem potwierdziła drogą elektroniczną konkurs_kosciuszko@wp.pl otrzymanie zestawu zadań do przeprowadzenia testu w kategorii wiedzy do 25 kwietnia 2018 r. do godz. 20:00).

3. 26 kwietnia 2018 r. o godz. 9:00 – przeprowadzenie eliminacji szkolnych i odesłanie prac konkursowych w tym samym dniu listem poleconym wraz ze zgodą rodzica ucznia na przetwarzanie danych osobowych! (Załącznik nr 2)

4. Do 9 maja 2018 r. opublikowanie listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego na stronie internetowej www.kosciuszko.pl w zakładce “Szkoła – Biblioteka – Konkursy”.

5. 6 czerwca 2018 r. o godz. 10:00 – finał konkursu w kategorii wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki, rozdanie nagród we wszystkich kategoriach w ZSO w Mysłowicach.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  • Organizator zastrzega sobie prawa do:

– wprowadzania zmian w regulaminie konkursu,

– odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny,

– innego niż ujęty w regulaminie podziału nagród,

– nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości nadesłanych prac,

– rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

  • Wszelkie ustalenia Komisji Konkursowej są ostateczne.

W sprawach nieregulowanych niniejszym regulaminem decyduje Organizator Konkursu.

Organizatorom przysługuje prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące po opublikowaniu na stronie internetowej organizatorów www.kosciuszko.pl w zakładce – „Szkoła” – „Biblioteka” – „Konkursy”.

  • Prace uczestników konkursu nie będą zwracane autorom.

Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania prac uczestników konkursu do celów naukowych i edukacyjnych oraz ich nieodpłatnej publikacji – we fragmentach lub w całości –z zachowaniem praw autorskich.

  • Autorzy zachowują prawo do samodzielnej publikacji swoich prac konkursowych, pod warunkiem, że w publikacji zamieszczą informację o następującej treści:

Praca została przygotowana i wykorzystana w konkursie „Tadeusz Kościuszko inspiracją współczesnego człowieka” przeprowadzonym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach.

  • Dane osobowe uczestników konkursu są chronione zgodnie z ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. z 2004. poz.1182).

Komisja szkolna uzyskuje zgodę rodziców (prawnych opiekunów) na przetwarzanie do celów konkursu danych osobowych uczniów i wykorzystywanie wizerunku w materiałach konkursu oraz uzyskuje ich potwierdzenie, że zapoznali się z Regulaminem i akceptują jego postanowienia, zgodnie z wzorem (Załącznik nr 2 do Regulaminu). Oświadczenia te zostają w szkole.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy!

organizatorzy: Zespół Szkół Ogólnokształcących – Małgorzata Gawin

kontakt: mail: konkurs_kosciuszko@wp.pl

tel. 32 – 22-22-438; 692 697 268

Załącznik nr 1 do Regulaminu

Konkurs – Tadeusz Kościuszko

dla uczniów gimnazjów oraz klas siódmych szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SZKOŁY

Kategoria konkursu * : praca plastyczna, turniej wiedzy

/ *proszę podkreślić wybraną kategorię/

PROSZĘ WYPEŁNIĆ FORMULARZ DRUKOWANYMI LITERAMI !!!

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Telefon, email szkoły

Imię i nazwisko uczestnika konkursu

Kategoria konkursowa, w której uczestnik deklaruje swój udział

Imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy, mail

……………………………………

Podpis rodzica/ prawnego opiekuna

Załącznik nr 2 do Regulaminu

Oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) uczniów biorących udział w konkursie:

Oświadczam, iż zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz.1182) wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka

…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

(imię i nazwisko ucznia)

ucznia…………………………………………………………………………………………………………………………….

(nazwa szkoły)

do celów związanych z jego udziałem w Konkursie „Tadeusz Kościuszko inspiracją współczesnego człowieka” organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach dla uczniów gimnazjów oraz klas siódmych szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Oświadczam, że zapoznałam/em się z Regulaminem w/w Konkursu i akceptuję jego postanowienia.

…………………………………………………………………………………………………………………………………..

Data i podpis rodzica (opiekuna prawnego)

Oświadczam, że wyrażam zgodę na publikowanie w materiałach pokonkursowych na stronie internetowej Organizatorów konkursu: www.kosciuszko.pl fotograficznego wizerunku mojego dziecka.

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Data i podpis rodzica (opiekuna prawnego)

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez organizatorów nadesłanej pracy do celów naukowych i edukacyjnych oraz jej publikacji we fragmentach lub w całości z zachowaniem praw autorskich. (Dotyczy tylko kategorii:plastycznej)

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Data i podpis rodzica (opiekuna prawnego)

 

 

 

 

 

 

 

 

………………………….

VI WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O LITERATURZE:

W świecie bohaterów “Drużyny” Johna Flanagana – kategoria plastyczno-literacka

 

Na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 19 lutego w naszej szkole zapraszamy:

  • Weronikę Gradzik ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Częstochowie,
  • Maję Mikler ze szkoły Podstawowej nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach (gim)

Kolejność nazwisk jest przypadkowa. O tym, które miejsce kto zdobył, uczennice dowiedzą się 19 lutego na gali u nas w szkole. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową w najbliższych dniach.

 

…………………………………………………………………………………………………………….

VI WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O LITERATURZE:

W świecie bohaterów “Drużyny” Johna Flanagana – wyniki etapu szkolnego

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy na temat bohaterów “Drużyny” Johna Flanagana i już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Do finału, który odbędzie się w lutym 2018r., zapraszamy osoby od 1-15, wyróżnione kolorem niebieskim. GRATULUJEMY I DO ZOBACZENIA!

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa Szkoły

Liczba punktów

opiekun

1

Ksawery Pałka

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie

53

Ewa Dubiel

2

Marek Graca

Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich

46,5

Katarzyna Pytlik

3

Juliusz Wolden

Gimnazjum w Żarkach

46

Gabriela Przybyłek

4

Filip Danielkis

Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu (G16)

45,5

Agata Kuc

5

Anna Kler

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach

44,5

——–

6

Antonina Dubiel

Fundacja”KANA” w Sosnowcu

43,5

Urszula Kałkusińska

7

Marcin Cabała

Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach

43

Ewa Mączka

8

Marta Klimek

ZSO nr 2 w Rudzie Śląskiej

43

Magdalena Szromek

9

KrystianKasperczyk

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

42,5

Marta Panek

10

Amelia Waltar

Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach

41,5

Katarzyna Knyps-Korycka

11

Faustyna Poręba

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie

40,5

Ewa Dubiel

12

Michał Rypień

Szkoła Podstawowa w Radziechowicach

40,5

Teresa Ciapka

13

Weronika Klatka

Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie

40,5

Magdalena Świątek

14

Kondar Boral

Szkoła Podstawowa nr 13 (G6)w Żorach

38,5

Anna Zieleźnik

15

Kinga Rybińska

ZSO w Mysłowicach

38

———

16

Nikola Duży

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

37

Marta Panek

17

Maciej Słaby

Szkoła Podstawowa nr 14 w Zabrzu

36,5

Bożena Radomska

18

Jakub Neybar

Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowicach

36,5

Anna Kozak

19

Julia Dudzińska

Gimnazjum nr 1 w ZSO w Zabrzu

35,5

Małgorzata Szostak

20

Dorota Sokołowska

Szkoła Podstawowa nr 4 w Mysłowicach

35,5

Iwona Horczak

21

Michał Żurek

Szkoła Podstawowa nr 1w Imielinie

34,5

Magdalena Świątek

22

Paweł Szymański

Szkoła Podstawowa nr 4 w Mysłowicach

33,5

Iwona Horczak

23

Michał Szafraniec

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łaziskach Górnych

32,5

Anna Lanuszny

24

Martyna Kit

Szkoła Podstawowa nr 9 w Będzinie

32

Sylwia Latos

25

Zuzanna Kondziołka

ZSP w Lyskach

31,5

Aleksanda Tomiczek,

Alicja Postawka

26

Maciej Zioła

Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach

31,5

Ewa Mączka

27

Karolina Bialik

Zespół Szkół Ogólnokształcących mistrzostwa Sportowego w Raciborzu

31,5

MałgorzataBonk

28

Weronika Nowak

Gimnazjum w Żarkach

31

Gabriela Przybyłek

29

Danuta Wysypoł

Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie

31

Iwona Mliczek

30

Jan Goj

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach

30,5

Agnieszka Lasocka

31

Malwina Kalina

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łaziskach Górnych

28,5

Anna Lanuszny

32

Weronika Nawara

Szkoła Podstawowa nr 6 (G16) w Sosnowcu

28

Katarzyna Kukla

33

Amelia Wodok

Szkoła Podstawowa nr 7 w Orzeszu – Gardawicach

27,5

Alina Szostok

34

Anna Połap

ZSO nr 2 w Rudzie Śląskiej

27,5

Magdalena Szromek

35

Natalia Ostapowicz

Szkoła Podstawowa w Mnichu

27

Grażyna Orawiec

36

Kamil Bara

Publiczna Szkoła Podstawowa Jezuitów w Mysłowicach

27

Agnieszka Lasocka

37

Martyna Ostasz

Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach

27

Agnieszka Marczykowska

38

Stanisław Pasternak

Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju

26

Honorata Dyduch

39

Mateusz Kawecki

ZSO nr 11 w Sosnowcu

26

Joanna Leś

40

Magdalena Wysypoł

Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie

25,5

Iwona Mliczek

41

SzymonCholewa

Gimnazjum FILOMATA

25

Marzena Biskup

42

Kamil Miś

Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie

24

Magdalena Świątek

43

Lidia Szulik

Szkoła Podstawowa nr 1 w Marklowicach

24

Agnieszka Marczykowska

44

Tomasz Oczkowski

Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów w Katowiach

23,5

Anna Kozak

45

Dominika Graboś

Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach

23

Ewa Mączka

46

Igor Kobyliński

Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach

22,5

Katarzyna Knyps-Korycka

47

Julia Kaim

Szkoła Podstawowa nr 6 (G16) w Sosnowcu

22

Katarzyna Kukla

48

Maja Chudzińska

Gimnazjum FILOMATA

21,5

Marzena Biskup

49

Jakub Linnert

Szkoła Podstawowa w Mnichu

21

Grażyna Orawiec

50

Gabriel Gomularz

Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie

19,5

Mirela Błatoń-Markowska

51

Wojciech Warzybok

Szkoła Podstawowa w Orzeszu-Gardawicach

19

Alina Szostok

52

Sabina Morcinek

Szkoła Podstawowa w Zebrzydowicach

18,5

Katarzna Knyps-Korycka

53

Michalina Rak

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mikołowie

18

Ewa Dubiel

54

Błażej Rybak

Zespół Szkół Sportowych w Siemianowicach Śląskich

16

Katarzyna Pytlik

55

Krzysztof Mateja

Szkoła Podstawowa nr 1 w Imielinie

16

Magdalena Świątek

56

Wiktoria Szczygieł

Szkoła Podstawowa nr 5 w Katowicach

15

Magdalena Mamoń

57

Tytus Dzienniak

Fundacja “Kana” w Sosnowcu

12

Urszula Kałkusińska

58

Jakub Machnik

Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnowskich Górach

11,5

Małgorzata Skalik-Pokrywka

59

Patryk Kołodziej

ZSO nr 2 w Rudzie Śląskiej

10,5

Magdalena Szromek

60

Aleksandra Żydek

Szkoła Podstawowa w Mnichu

9

Grażyna Orawiec

61

Paulina Błachut

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej

5

Magdalena Grycz-Mocko

62

Natalia Kozłowska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnej

3

Magdalena Grycz-Mocko

63

Karol Jaszczyński

ZSO nr 2Rudzie Śląskiej

2

Magdalena Szromek

 

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIA konkursu

“Wiedzy o życiu i działalności Tadeusza Kościuszki”

w KATEGORII:

LITERACKA:

– Magdalena Jarkiewicz – I LO w Częstochowie im. Juliusza Słowackiego;

– Radosław Mikuła – Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku.

PLASTYCZNA:

– Szymon Jargus – Gimnazjum nr 8 im. Karola Wielkiego w Jaworznie;

– Karol Błaszczok – Gimnazjim im. Jan Pawła II w Kornowacu;

– Zofia Tytko – Gimnazjum w Pszowie;

– Aleksandra Orczak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu.

Wszystkich wymienionych finalistów wraz z opiekunami zapraszamy na wręczenie nagród 7 czerwca.

Wręczenie nagród odbędzie się o godzinie 12:00.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zainteresowanie i udział w konkursie.

 

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu

 i działalności Tadeusza Kościuszki

-WYNIKI

ETAP I, TEST GIMNAZJUM – WYNIKI WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW

lp Nazwa szkoły i adres imię i nazwisko uczestnika imię i nazwisko opiekuna punkty
1 Gimnazjum nr 2 im. J. Kukuczki w Mikołowie Andrzej Ulbrych Magdalena Hajduk

15

2 Gimnazjum nr 2 im. J. Kukuczki w Mikołowie Natalia Kowalska Magdalena Hajduk

22

3 Gimnazjum nr 2 im. J. Kukuczki w Mikołowie Sandra Widera Magdalena Hajduk

6

4 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Ewa Kaczorowska Katarzyna Mika

39

5 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Michał Rudzki Katarzyna Mika

11

6 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Karolina Ledwoń Katarzyna Mika

10

7 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Marta Malitowska Katarzyna Mika

13

8 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Weronika Woźniak Katarzyna Mika

6

9 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Monika Masłowska Katarzyna Mika

11

10 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Jacek Famuła Katarzyna Mika

21

11 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Sebastian Swoboda Katarzyna Mika

16

12 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Jakub Kruch Katarzyna Mika

11

13 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Bartosz Dubiel Katarzyna Mika

11

14 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Szymon Stużyk Katarzyna Mika

15

15 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Radosław Sukienik Katarzyna Mika

10

16 Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni Maksymilian Cwalina Sylwia Kosowska

20

17 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach Adam Pudełko Robert Warot

39

18 Gimnazjum w Krupskim Młynie Maria Sobol Jolanta Hajda/ Mariola Sobol

21

19 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Mateusz Drab Andrzej Cer

17

20 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Adrian Mazik Andrzej Cer

42

21 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Amelia Sedun Andrzej Cer

10

22 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Adam Jeziorski Andrzej Cer

23

23 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Łukasz Gniła Andrzej Cer

14

24 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Adrian Jeziorski Andrzej Cer

25

25 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Kacper Kuc Andrzej Cer

19

26 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Oliwia Gancarek Andrzej Cer

8

27 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Natalia Bujak Andrzej Cer

8

28 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Szymon Antoniak Andrzej Cer

39

29 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Jakub Szczepaniak Andrzej Cer

28

30 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Maciej Cieślak Andrzej Cer

13

31 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Mateusz Gawroński Mariusz Kasprzak

15

32 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Grzegorz Jagoda Mariusz Kasprzak

23

33 Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczyrku Jarosław Jaźwiecki Robert Wanat

10

34 Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczyrku Maja Pustoszkin Robert Wanat

20

35 Gimnazjum Nr 6 im. Wojciecha Korfantego w Rudzie Śląskiej Radosław Michalik Bożena Małysiak

23

36 Gimnazjum Nr 3 im. Karola Miarki w Rudzie Śląskiej Aleksandra Pokorna Barbara Pieczka

11

37 Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Mysłowicach Julia Stanik Agnieszka Lasocka

24

38 Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Mysłowicach Wojciech Kajfosz Agnieszka Lasocka

32

39 Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Mysłowicach Paulina Piernik Agnieszka Lasocka

32

40 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Zuzanna Kowalska Mateusz Gorczowski

12

41 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Patrycja Bartosik Mateusz Gorczowski

9

42 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Anna Siodłak Mateusz Gorczowski

25

43 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Aleksandra Boba Mateusz Gorczowski

16

44 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Oliwia Matyjas Mateusz Gorczowski

9

45 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Jakub Banasik Mateusz Gorczowski

21

46 Gimnazjum Nr 8 im. Kazimierz Wielkiego w Jaworznie Agnieszka Skóra Mateusz Gorczowski

27

47 Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach Faustyna Wiera

14

48 Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach Natalia Kula Artur Caban

10

49 Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach Patrycja Kostka Artur Caban

4

50 Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach Aleksander Świergolik Artur Caban

9

51 Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach Amelia Bugaj Artur Caban

11

52 Gminne Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Roku Jubileuszowego w Bojszowach Patryk Matkowski Artur Caban

6

53 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Estera Sładki Ewa Imiolczyk

30

54 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Julia Wola Ewa Imiolczyk

33

55 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Dawid Domagała Ewa Imiolczyk

23

56 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Miłosz Czerenkiewicz Ewa Imiolczyk

23

57 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Aleksandra Gil Ewa Imiolczyk

34

58 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Miłosz Jankowski Ewa Imiolczyk

23

59 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Jakub Maciejewski Ewa Imiolczyk

31

60 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Magdalena Jaworska Anna Kałużna

14

61 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Julia Konieczna Elżbieta Rudzka

11

62 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Antonina Marszałek Elżbieta Rudzka

17

63 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Krzysztof Wójcik Elżbieta Rudzka

12

64 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Wiktoria Derba Magdalena Mysur

8

65 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Aleksandra Mazur Magdalena Mysur

10

66 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Aleksandra Kaczmarczyk Magdalena Mysur

16

67 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Kamila Gajecka Magdalena Mysur

8

68 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Paulina Skwara Magdalena Mysur

14

69 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Iga Zaporowska Magdalena Mysur

9

70 Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Miejskim Zespole Szkół w Porębie Michał Michalczyk Jadwiga Karcz

25

71 Zespół Szkół im. Zofii Kossak w Pierśćcu Dawid Kacza Dorota Michalik

32

72 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach Marcin Ryński

15

Uczniowie zakwalifikowani do półfinału konkursu

1 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Adrian Mazik Andrzej Cer 42
2 Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lipiu (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipiu) Szymon Antoniak Andrzej Cer 39
3 Gimnazjum nr 1 im. 74 GPP w Lublińcu Ewa Kaczorowska Katarzyna Mika 39
4 Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisarzowicach Adam Pudełko Robert Warot 39
5 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Aleksandra Gil Ewa Imiolczyk 34
6 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Julia Wola Ewa Imiolczyk 33
7 Gimnazjum Nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu Jakub Maciejewski Ewa Imiolczyk 31
8 Zespół Szkół im. Zofii Kossak w Pierśćcu Dawid Kacza Dorota Michalik 32
9 Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Mysłowicach Wojciech Kajfosz Agnieszka Lasocka 32
10 Publiczne Gimnazjum Jezuitów w Mysłowicach Paulina Piernik Agnieszka Lasocka 32

W I etapie Konkursu wzięło udział 72 gimnazjalistów.

Do Finału zakwalifikowało się dziesięciu uczniów , którzy uzyskali największą liczbę punktów.

ETAP I, TEST liceum – WYNIKI WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW

lp Nazwa szkoły i adres imię i nazwisko uczestnika imię i nazwisko opiekuna punkty
1 IV LO im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach Krzysztof Nancka Barbara Kiereś

29

2 IV LO im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach Marcin Król Barbara Kiereś

27

3 IV LO im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach Wiktora Kulik Barbara Kiereś

26

4 IV LO im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach Filip Zaskowski Barbara Kiereś

26

5 Powiatowy Zespól Szkół w Bieruniu Beata Kupień Małgorzata Płosa

9

6 Powiatowy Zespól Szkół w Bieruniu Ptaszek Alicja Katarzyna Polak

15

7 Powiatowy Zespól Szkół w Bieruniu Zuzanna Adamczyk Katarzyna Polak

9

8 Powiatowy Zespól Szkół w Bieruniu Sandra Ryszka Katarzyna Polak

5

9 CKZiU Technikum Gastronomiczne- Hotelarskie nr 3 w Sosnowcu Seweryn Górka Małgorzata Raczyńska

27

10 CKZiU Technikum Gastronomiczne- Hotelarskie nr 3 w Sosnowcu Karol Filip Aneta Brągiel- Dudek

28

11 Technikum TEB Edukacja Bielsko- Biała Patryk Owczarz Magdalena Niedzielan

9

12 CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska Sosnowiec Magdalena Gąsior Tomasz Laber

25

13  CKZiU Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska Sosnowiec Joanna Chudecka Tomasz Laber

19

14 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Michalina Macura Ilona Morcinek

26

15 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Marcelina Hanzel Ilona Morcinek

33

16 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Karolina Greń Ilona Morcinek

23

17 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Agata Chodubska Ilona Morcinek

24

18 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Natalia Bijok Ilona Morcinek

25

19 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Julia Kaiser Ilona Morcinek

23

20 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Iwona Kiedroń Ilona Morcinek

14

21 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Wiktoria Miechewicz Ilona Morcinek

30

22 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Dominika Wanat Ilona Morcinek

20

23 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Aleksandra Smelik Ilona Morcinek

15

24 Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego Myszków Bartosz Kaim Krystyna Słabosz

15

25 Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego Myszków Karol Lubas Krystyna Słabosz

11

26 Zespół Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego Myszków Oskar Kurek Krystyna Słabosz

5

27 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu Piotr Kozieł Mieczysław Gałwiaczek

47

28 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu Gabriela Tomaszewska Mieczysław Gałwiaczek

47

29 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu Sandra Ślęzak Mieczysław Gałwiaczek

46

30 Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. E. Szramka Katarzyna Piecuch Maria Stefańska

30

31 Technikum TAB EDUKACJA Częstochowa Patrycja Stańczyk Lucyna Durlak

42

32 TEB Edukacja Tychy Agnieszka Jaworska Beata Maleska-Pająk

18

33 TEB Edukacja Tychy Kamila Tomaszczyk Beata Maleska-Pająk

18

Uczniowie zakwalifikowani do półfinału konkursu

1 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu Piotr Kozieł Mieczysław Gałwiaczek 47
2 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu Gabriela Tomaszewska Mieczysław Gałwiaczek 47
3 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Koniecpolu Sandra Ślęzak Mieczysław Gałwiaczek 46
4 Technikum TAB EDUKACJA Częstochowa Patrycja Stańczyk Lucyna Durlak 42
5 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Marcelina Hanzel Ilona Morcinek 33
6 II LO Im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie Wiktoria Miechewicz Ilona Morcinek 30
7 Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. E. Szramka Katarzyna Piecuch Maria Stefańska 30
8 IV LO im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach Krzysztof Nancka Barbara Kiereś 29
9 CKZiU Technikum Gastronomiczne- Hotelarskie nr 3 w Sosnowcu Karol Filip Aneta Brągiel- Dudek 28
10 CKZiU Technikum Gastronomiczne- Hotelarskie nr 3 w Sosnowcu Seweryn Górka Małgorzata Raczyńska 27
11 IV LO im. Generała Stanisława Maczka w Katowicach Marcin Król Barbara Kiereś 27

W I etapie Konkursu wzięło udział 33 licealistów.

Do Finału zakwalifikowało się jedenastu uczniów , którzy uzyskali największą liczbę punktów. W pierwszej wersji wyników w tabeli uczniów zakwalifikowanych do półfinału brakowało jednej uczennicy, która zdobyła 30 punktów. Tabela została poprawiona. Przepraszamy.

 

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie, a nauczycielom za przygotowanie swoich podopiecznych oraz przeprowadzenie I etapu konkursu w swoich szkołach.

Uczniów zakwalifikowanych do półfinału, wraz z opiekunami, zapraszamy do ZSO w Mysłowicach 7 czerwca 2017.

 

 

……………………………………….

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o życiu

 i działalności Tadeusza Kościuszki

REGULAMIN KONKURSU  REGULAMIN KOŚCIUSZKO (1)
 MATERIAŁY DO KONKURSU  Bratkowski Heros niechciany (2)
Skowronek Model Bohatera (1)
 https://drive.google.com/file/d/0Bwvuda8Fs5QXaXFWYW1zb1o2SWc/view
https://drive.google.com/file/d/0Bwvuda8Fs5QXVGZRSS0tU0JtSms/view

  1. I. Rusinowa, Waszyngton i Kościuszko – sylwetki bohaterów. Studium porównawcze [w:]Niepodległość i Pamięć, Rocznik XXII 2015 nr 3 (51)s. 9-35.

  2. J. Załęczny, Obchody kościuszkowskie 1917 elementem kształtowania tożsamości narodowej Polaków (na podstawie pamiątek ze zbiorów Muzeum Niepodległości) [w:]Niepodległość i Pamięć, Rocznik XXII 2015 nr 3 (51)s. 35-57.

………………………………………………………………………………………………

Wyniki kategorii plastyczno- literackiej

V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy

o Literaturze

Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane lapbooki. Cieszymy się, że uczniom ta forma przypadła do gustu, co przełożyło się na ponad 20 prac, które do nas dotarły.

Poniżej przedstawiamy nazwiska uczniów, których zapraszamy do nas na uroczystą galę kończącą konkurs, która odbędzie się 3 lutego w auli ZSO w Mysłowicach (szczegóły zostaną przesłane wkrótce).

O miejscu, jakie zajęły poszczególne osoby, uczestnicy dowiedzą się w trakcie gali, więc jeszcze pozostawiamy nutkę niepewności :).

Zapraszamy do nas (kolejność nazwisk przypadkowa):

  • Maję Mikler Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Martynę Kazibut a Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach,
  • Jakuba Ptasznego z Gimnazjum nr 1 w Katowicach,
  • Monikę Pawińską z Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Julię Wieczorek  z Gimnazjum w Ciasnej.

Gratulujemy!

………………………………….

Przedstawiamy wyniki etapu szkolnego V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy  Literaturze: Percy Jackson w świecie bogów olimpijskich. Jeśli brakuje nazwiska lub coś jest przekręcone, to proszę dać znać, część uczestników bardzo niewyraźnie zapisała.

Jak słusznie zauważyła jedna z uczestniczek, w hasłach do krzyżówki była literówka. Zamiast jednej z Graji, wpisałyśmy jedna z Gracji. Mogło to być mylące dla uczestników, więc zdecydowałyśmy, że to jedno hasło nie będzie brane pod uwagę. Zdobyć więc można było 51 pkt, a nie jak wcześniej 52. Za błąd przepraszamy. Prace zostały ponownie przejrzane i przeliczone. Obecnie powinna być przeprowadzona dogrywka między miejscami 14-17 o dwa miejsca w finale. Jednakże, skoro błąd został wychwycony już po opublikowaniu listy finalistów, zdecydowałyśmy, że do części pisemnie zapraszamy 17, a nie 15 osób (czyli uczestników z numerami 1-17). W części ustnej finału weźmie udział najlepsza 7 z tych 17, tak jak wcześniej było zaplanowane.

Wyniki kategorii literackiej V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy

o Literaturze

Lp.

Punkty

Imię i nazwisko ucznia

Nazwa szkoły

Imię i nazwisko opiekuna

1

49

Karolina Szymańska

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

——

2

48

Karolina Sielski

Gimnazjum nr 1 w Lędzinach

Ewelina Niemiec

3

48

Maja Trzepizur

Gimnazjum nr 12 w Częstochowie

Jolanta Malasiewicz

4

47,5

Filip Danielkis

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

5

47,5

Anna Kler

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

—–

6

47

Kajetan Wojciechowski

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

7

46,5

Wiktoria Pietrzyk

Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach

Bożena Musioł

8

46,5

Miłosz Jankowski

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Ewa Matysek

9

46

Miriam Jóźwik

Gimnazjum nr 7 w Jaworznie

Piotr Budak

10

46

Martyna Polok

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

11

45,5

Mikołaj Bajor

Gimnazjum w Blachowni

Romualda Anioł-Lubas, Magdalena Dobrowolska

12

45,5

Karolina Kogutowicz

Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach

Joanna Grabowska

13

45,5

Urszula Markowska

Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim

Kamila Wrożyna

14

45

Magda Wójtowicz

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Justyna Szumowska-Jaszcza

15

45

Mateusz Szczygieł

Gimnazjum nr 3 w Mikołowie

Ewa Dubiel

16

45

Sabina Morcinek

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

17

45

Amelia Waltar

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

18

44,5

Marta Wleklińska

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

44,5

Karolina Mosz

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

44,5

Agata Grabowik

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

Katarzyna Binias

44,5

Martyna Szostek

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

22

44

Hanna Biernacka

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

44

Hanna Walica

Gimnazjum w Brynku

Jolanta Winkler

44

Laura Olszak

Zespół Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej

Katarzyna Paliga

25

43,5

Natalia Kwitek

Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach

Joanna Grabowska

43,5

Marcel Stachowicz

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

43,5

 Katarzyna Kler  Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach  ——

43,5

Karolina Sobik

Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach

Katarzyna Moric

29

43

 Angelika Gręda  Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu  Agata Kuc-Bednarczyk

30

42,5

KorneliaSzczęsny

Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach

Joanna Grabowska

42,5

Wiktoria Mieszała

Gimnazjum nr 1 w Siemianowicach Śląskich

Katarzyna Pytlik

42,5

Julia Bełbot

Gimnazjum nr 8 w Jaworznie

Aneta Zwolińska

33

42

Maksymilian Lewiński

Uniwersyteckie Gimnazjum KANA w Jaworznie

Urszula Kałkusińska

42

Maja Machulec

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

42

Krzysztof Łysak

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

42

Emilia Antolec

Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

Grzegorz Gretka

37

41,5

Małgorzata Durok

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

41,5

 Ninna Cielica  Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej  Patrycja Bugajska

41,5

Alicja Tkaczyk

Gimnazjum nr 14 w Częstochowie

Anna Klecha

40

40,5

Weronika Nowak

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

41

40

Oliwia Grajcar

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

Mariusz Hermanowicz

40

Alicja Jordan

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

40

Marta Gołek

Gimnazjum w Kobiórze

Anna Konieczna

40

Aleksandra Jucha

Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdrój

Honorata Dyduch

40

Julia Lorencka

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

46

39,5

Zofia Krochmalska

ZSO nr 5 w Bytomiu

Justyna Janicka

39,5

Kalina Hajok

Gimnazjum nr 10 w Tychach

Katarzyna Staniek-Zdziebko

39,5

Emilia Cugowska

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

49

39

Mikołaj Rudecki

Zespół Szkół Publicznych w Górkach Wielkich

Urszula Pyda

39

Aleksandra Boba

Gimnazjum nr 8 w Jaworznie

Aneta Zwolińska

51

38,5

Nadia Szoktysek

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

38,5

Juliusz Woldan

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

38,5

Michalina Koćwin

Zespół Szkolny w Kruszynie

Dorota Wojtasińska, Justyna Milejska-Cień

54

38

Katarzyna Kowalska

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

38

Weronika Klatka

Gimnazjum w Imielinie

Mirosława Jankowska

56

37,5

Klaudia Hudy

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Krystyna Szumowska-Jaszcza

37,5

Jakub Korzonek

Uniwersyteckie Gimnazjum Katolickie KAMA w Jaworznie

Urszula Kałkusińska

37,5

Maja Gradowska

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

37,5

Helena Kotlicka

Gimnazjum nr 5 w Częstochowie

Alina Grabna

60

37

Wojciech Orłowski

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

37

Emilia Durmała

Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach

Gabriela Piasecka

37

Emilia Krawczyńska

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

63

36,5

Nicole Wtderka

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

36,5

Joanna Strzępka

Gimnazjum nr 8 w Jaworznie

Aneta Zwolińska

36,5

Wiktoria Trebuniak

Gimnazjum w Imielinie

Mirosława Jankowska

36,5

Aleksandra Skora

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

36,5

Iga Matras

Gimnazjum nr 10 w Tychach

Katarzyna Staniek- Zdziebko

68

36

Amelia Bazylińska

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

36

Aleksandra Twardoń

Gimnazjum Filomata w Gliwicach

Katarzyna Jureczko

36

Julia Krawczyńska

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

71

35,5

Franciszek Lelek

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

35,5

Nicole Stancenda (?)

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

35,5

Jan Macura

Gimnazjum w Gostyni

Anna Wróbel

35,5

Michał Jerchel

Gimnazjum nr 1 w Mikołowie

Ewa Dubiel

35,5

Maja Szachniewicz

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

76

35

Wojciech Warzybok

Gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach

Alina Szostok

35

Jakub Wrona

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Krystyna Szumowska-Jaszcza

35

Karolina Mendla

Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim

Urszula Kipich

79

34,5

Aleksander Rusin

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

34,5

Ola Nosal

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Bożena Kowalik

81

34

Maria Hankus

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

34

Marcin Noras

Gimnazjum nr 1 w Mikołowie

Ewa Dubiel

34

Klaudia Rogalska

Gmine Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

84

33,5

Michalina Gałuszka

Gimnazjum nr 2 w Bytomiu

Agnieszka Rozner

33,5

 Aleksandra Śmigiel  Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach  ——

33,5

Paulina Handnerker

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

33,5

Sandra Patrzykawska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej

Ewa Nowak

33,5

Natalia Białaszczyk

Gimnazjum nr 7 w Częstochowie

Małgorzata Antosiewicz,

Iwona Gajdek

33,5

Julita Kotecka

Gimnazjum w Turzy Śląskiej

Urszula Łach

33,5

Maksymilian Piwowar

Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

Bożena Nir-Kot

33,5

Albert Skowron

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

33,5

Nina Kwiatek

Gimnazjum nr 1 w Mikołowie

Ewa Dubiel

33,5

Weronika Głowienkowska

Gimnazjum nr 7 w Częstochowie

Iwona Gajdek, Małgorzata Antosiewicz

94

33

Szymon Garus

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Krystyna Szumowska-Jaszcza

33

Adriana Kowalik

Gimnazjum nr 7 w Częstochowie

Iwona Gajdek, Małgorzata Antosiewicz

33

Bianka Kosecka

Zespół Szkół Publicznych w Górkach Wielkich

Urszula Pyda

33

Patryk Czakon

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

33

Aleksandra Tarnowska

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Wioleta Figura

99

32,5

Zachary Baniel

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

32,5

Emilia Szojda

Gimnazjum w Łaziskach Górnych

Emilia Szojda

32,5

Klaudia Furman

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

102

32

Anna Zaporowska

Zespół Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej

Danuta Sawicka

32

 Szymon Prokopiuk  Gimnazjum nr 1 w Woli  Anna Gancarz

32

Aleksandra Balcerzak

Gimnazjum nr 8 w Jaworznie

Aneta Zwolińska

32

Weronika Szczypka

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

32

Julia Szymik

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

32

Marta Florczyk

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

108

31,5

Oliwia Ebert

Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych

Joanna Adamska

31,5

Radosław Witkowicz

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

——-

31,5

Daniel Kalinowski

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

Agata Głatki

31,5

Oliwia Matyjas

Gimnazjum nr 8 w Jaworznie

Aneta Zwolińska

31,5

Gabriela Krasek

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

31,5

Szymon Cholewa

Gimnazjum Filomata w Gliwicach

Katarzyna Jureczko

31,5

Zuzanna Szaniewska

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Justyna Szumowska-Jaszcza

31,5

Karolina Jabłońska

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Magdalena Liczka

31,5

KacperFerdek

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

117

31

Wiktoria Żar

Gimnazjum w Mnichu

Grażyna Orawiec

31

Jakub Kowalik

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej

Ewa Nowak

31

Aleksandra Jamka

Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim

Urszula Kipich

31

Emilia Kaiser

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

121

30,5

AleksandraSzabelska

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej

Ewa Nowak

122

30

Anna Piszing

Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

Grzegorz Gretka

30

Agnieszka Zimny

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc

30

WiktoriaBadora

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej

Ewa Nowak

30

Karolina Kucel

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Olga Bies-Moniak

126

29,5

Zuzanna Czarnecka

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

127

29

Weronika Szafran

Publiczne Gimnazjum w Kobiórze

Joana Gołek

29

Jakub Bartkowski

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

29

Kamil Koper

Gimnazjum nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju

Sylwia Piszczek

29

Julia Foltyn

Gimnazjum nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju

Anna Leszko

29

Zuzanna Ciołczyk

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

132

28,5

Anna Jankowska

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach

Maria Szafraniec

28,5

 Dawid Bartusek  Gimnazjum nr 3 w Mikołowie  Ewa Dubiel

28,5

Angelika Świerczyńska

Gimnazjum nr 7 w Częstochowie

Iwona Gajdek, Małgorzata Antosiewicz

28,5

Justyna Całek

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

28,5

Karolina Koper

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

28,5

Maciej Stefaniak

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

28,5

Kinga Rybińska

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

——

28,5

Wiktoria Paulus

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Weronika Skrzekowska

140

28

Julia Bąk

Gimnazjum w Mnichu

Grażyna Orawiec

28

Wiktoria Bednarek

Gimnazjum nr 1 w Mikołowie

Ewa Dubiel

28

Zuzanna Kowalska

Gimnazjum nr 8 w Jaworznie

Aneta Zwolińska

143

27,5

Alicja Kałużny

Zespół Szkół w Łaziskach Górnych

Anna Pyśnik

27,5

Barbara Pudełko

Gimnazjum w Mnichu

Grażyna Orawiec

145

27

Wiktoria Krawczyk

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

27

Marlena Karpińska

Gimnazjum nr 2 w Mikołowie

Beata Biel

27

Patrycja Sakowska

Publiczne Gimnazjum w Siemonii

Dorota Moskal

148

26,5

Zofia Mandla

Gimnazjum nr 1 w Woli

Anna Gancarz

26,5

Paulina Małasiewicz

Gimnazjum w Blachowni

Romualda Anioł-Lubas, Magdalena Dobrowolska

26,5

Natalia Ostapowicz

Gimnazjum w Mnichu

Grażyna Orawiec

26,5

Aleksandra Gabryel

Gimnazjum nr 14 w Częstochowie

Anna Klecha

152

26

Kamila Gzyl

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Wioleta Figura

26

Karolina Hulboj

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

154

25,5

Angelika Żurek

Gimnazjum nr 1 w Lędzinach

Ewelina Niemiec

25,5

Aleksandra Krosny

Gimnazjum nr 11 w Jastrzebiu-Zdroju

Anna Leszko

25,5

Maria Krętosz

Gimnazjum nr 1 w Siemianowicach Śląskich

Katarzyna Pytlik

25,5

Maja Chydzińska

Gimnazjum Filomata w Gliwicach

Katarzyna Jureczko

158

25

Aleksandra Kiciak

Gimnazjum nr 3 w Będzinie

Renata Seweryn

25

Jakub Krzemiński

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

25

Agata Opitek

Gimnazjum w Imielinie

Mirosława Jankowska

161

24,5

Dawid Werner

Zespół Szkolno-przedszkolny w Ciasnej

Ewa Nowak

24,5

Kinga Zomerlik

Gimnazjum nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju

Anna Leszko

24,5

Radosław Szczepańczyk

Gimnazjum nr 3 w ……..

Renata Seweryn

164

24

Paulina Nimptsch

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

Mariusz Hermanowicz

24

Kinga Szczepańska

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

166

23,5

Xymena Pluta

Sportowe Gimnazjum nr 2 w Radlinie

Lucyna Weber

23,5

Julia Szablicka

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Wioleta Figura

23,5

Wiktoria Słowińska

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

Katarzyna Binias

23,5

Karolina Kozik

Gimnazjum w Kobiórze

Joanna Gołek

23,5

Małgorzata Popow

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

23,5

Katarzyna Kotlarz

ZSO nr 1 w Katowicach

Maria Szafraniec

23,5

Rafał Treściński

Gimnazjum nr 2 w Czeladzi

Anna Borzęcka

23,5

Paulina Pawlik

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

23,5

Zuzanna Juda

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc

175

23

Natalia Bierut

Gimnazjum nr 1 w Lędzinach

Ewelina Niemiec

23

Jakub Grabiec

Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim

Urszula Kipich

23

Natalia Matuszczyk

ZSO nr 1 w Katowicach

Maria Szafraniec

23

Adam Dubniewski

Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim

Ewa Dubiel

23

Katarzyna Klose

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

——-

180

22,5

Alicja Salwiczek

Gimnazjum Sportowe nr 2 z Radlina

Lucyna Weber

181

22

Stanisław Pasternak

Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdrój

Honorata Dyduch

22

Anna Cieślar

ZSP w Żernicy

… Wiatrowska

22

Michał Jędrzejek

Gimnazjum nr 5 w Łaziskach Górnych

Joanna Roj-Adamska

22

Paulina Lichosyt

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

22

Natalia Brouet

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

22

Łukasz Kłaptocz

Gimnazjum w Mazańcowicach

Lucyna Kłaptocz

22

Julia Duch

Gimnazjum w Brynku

Jolanta Winkler

22

Julia Wielgus

Gimnazjum Filomata w Gliwicach

Katarzyna Jureczko

22

Oskar Strzelczyk

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

190

21,5

Szymon Krowicki

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Ariana Bejma-Woźniczka

21,5

Antonina Fraj

Zespół Szkół w Wyrach

Barbara Polok

21,5

Aleksandra Lange

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

Agata Głatki

21,5

Patryk Pietras

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Ariana Bejma-Woźniczka

21,5

Wiktoria Pezda

Publiczne Gimnazjum w Siemonii

Dorota Moskal

195

21

Dawid Przeczek

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

21

Zuzanna Małecka

Gimnazjum nr 10 w Tychach

Katarzyna Staniek- Zdziebko

197

20,5

Zofia Pasternak

Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdrój

Monika Mrzyk

198

20

Dagmara Lasek

Gimnazjum nr 14 w Częstochowie

Anna Klecha

20

Dorota Białek

Gimnazjum nr 12 w Częstochowie

Agnieszka Gryś

20

Paweł Skubała

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej

Małgorzata Gzyl

201

19,5

Bartosz Hajduk

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

19,5

Martyna Lisowicz

Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Prywatnych DUAL w Mikołowie

Agnieszka Godziek

19,5

Daniel Otawa

Gimnazjum w Kornowacu

Barbara Stawinoga

19,5

Kacper Mika

Gimnazjum w Brynku

Jolanta Winkler

205

19

Remigiusz Kuczer

Prywatne Gimnazjum ART w Tychach

Małgorzata Bernatowicz

19

 Natalia Kurczyk  Gimnazjum w Mnichu  Grażyna Orawiec

19

Julia Kaim

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

19

Monika Pawińska

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Maria Kountny

19

Milena Korpak

Zespół Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej

Danuta Sawicka

210

18,5

Natalia Kapek

Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

Grzegorz Gretka

18,5

Kamila Jałowiecka

Gimnazjum nr 5 w Łaziskach Górnych

Joanna Roj-Adamska

18,5

Adrianna Badura

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

18,5

Patrycja Mól

Sportowe Gimnazjum z Radlina

Lucyna Weber

214

18

Patryk Majzner

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

Agata Głatki

215

17,5

Karolina Szatan

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

17,5

Kinga Jastrzemska

Gimnazjum w Kobiórze

Joanna Gołek

17,5

Zuzanna Szewczyk

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

17,5

Maciej Stec

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

219

17

Karol Kreczko

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

17

Marta Rzepa

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Katarzyna Żarska

17

Marta Michalska

Zespół Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej

Katarzyna Paliga

17

Szymon Kołodziejczyk

Gimnazjum nr 12 w Częstochowie

Agnieszka Gryś

17

Emilia Prejs

Gimnazjum nr 1 w Mikołowie

Ewa Dubiel

224

16,5

Michał Polak

Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach

Gabriela Piasecka

16,5

Klaudia Firgoń

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

16,5

Oliwia Nawrat

Sportowe Gimnazjum nr 2 w Radlinie

Lucyna Weber

227

16

Justyna Baczyńska

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach

Maria Szafraniec

16

Wiktoria Stachmal

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

16

Ksawery Babczyński

Gimnazjum w Lyskach

Alicja Postawka

16

Adam Gruba

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

16

Joanna Sikora

Gimnazjum Publiczne nr 3 w Czechowicach- Dziedzicach

Małgorzata Brosz

16

Tatiana Papierniok

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

——-

16

Aleksandra Trąbka

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

16

Kornelia Kidoń

Gimnazjum w Mnichu

Grazyna Orawiec

235

15

Martyna Król

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach

Maria Szafraniec

15

Szymon Wyrobek

Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdrój

Honorata Dyduch

15

Ewa Filipek

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agata Kuc-Bednarczyk

15

Martyna Dejnek

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

15

Klaudia Wyroba

Gimnazjum w Mnichu

Grażyna Orawiec

240

14,5

Dawid Borkowski

Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

Bożena Nir-Kot

14,5

Zuzanna Duraj

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

242

14

Justyna Janoszczyk

Gimnazjum nr 2 w Bytomiu

Agnieszka Rozner

14

Kamil Brewczyk

Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

Grzegorz Gretka

14

Łukasz Szeliga

Gimnazjum nr 1 w Cieszynie

Joanna Kubińska

245

13,5

Aleksander Borys

Publiczne Gimnazjm w Siemonii

Dorota Moskal

13,5

Małgorzata Kosiedowska

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Wioleta Figura

13,5

Michał Kamiński

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Maria Kountny

13,5

Julia Rajtar

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Maria Kountny

13,5

Kinga Janicka

Gimnazjum nr 14 w Częstochowie

Anna Klecha

13,5

Weronika Kwiecień

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

Agata Głatki

13,5

Julia Gajdeczka

Gimnazjum w Gostyni

Patrycja Błaszczyk

252

13

Dawid Borówka

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

13

Natalia Dolnik

ZSO nr 1 w Żorach

Natalia Wilczek

13

Wiktoria Chmiel

Gimnazjum w Brynku

Jolanta Winkler

13

Monika Wójcik

Zespół Szkolny w Kruszynie

Justyna Milejska-Cień, Dorota Wojtasińska

13

Jakub Maciejewski

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Ewa Matysek

257

12

Ida Bieniek

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Katowicach

Maria Szafraniec

12

Michał Kędracki

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

12

Tomasz Głowacki

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Justyna Szumowska – Jaszcza

260

11,5

Kamila Franica

Gimnazjum w Lyskach

Alicja Postawka

261

11

Karolina Benauer

Gimnazjum w Lyskach

Alicja Postawka

11

Wiktoria Stekla

Zespół Szkół Publicznych w Górkach Wielkich

Dominika Badura

11

Natalia Żurek

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

Agata Głatki

264

10,5

Martyna Pierschkalla

Gimnazjum nr 2 w Orzeszu

Anna Wiechaj

265

10

Natalia Kowalczuk

Gimnazjum w Blachowni

Romualda Anioł-Lubas, Magdalena Dobrowolska

266

9,5

Maja Mikler

Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Maria Koutny

9,5

Magda Prasoł

Gimnazjum nr 2 w Mikołowie

Beata Biel

268

9

Igor Kolasiński

Gimnazjum nr w Zabrzu

Grażyna Białas

9

Angelika Słanek

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

9

Amelia Rakuś

Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim

Urszula Kipich

9

Patryk Pyrkosz

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

272

8,5

Zuzanna Palka

Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach

Katarzyna Moric

273

8

Maciej Gmołka

Gimnazjum nr 2 w Orzeszu

Anna Wiechaj

274

7,5

Mateusz Norek

Gimnazjum nr 1 w Woli

Anna Gancarz

7,5

Dawwid Matejek

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

AgataGłatki

276

7

Dominik Pilis

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

7

Estera Stużyńska

Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim

Urszula Kipich

7

Jakub Kaniewski

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

279

6

Bartosz Smolarz

Gimnazjum nr 1 w Woli

Anna Gancarz

6

ZofiaStanek

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Magdalena Liszka

6

Aleksandra Ryś

Gimnazjum nr 2 w Mikołowie

Beata Biel

6

BarbaraNiewegłowska

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

283

5,5

WiktoriaWołczyńska

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

Mariusz Hermanowicz

5,5

Michał Nowacki

Gimnazjum nr 12 w Częstochowie

Agnieszka Gryś

285

5

Szymon Kwadrans

Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

Grzegorz Gratka

5

Wiktoria Bobber

Gimnazjum nr 1 w Siemianowicach Śląskich

Daria Wolska

5

Marek Rebus

Gimnazjum w Kobiórze

Joanna Gołek

5

Wiktoria Piosek

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciasnej

Ewa Nowak

289

4,5

Daria Parzelska

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Agnieszka Ubowska

290

4

Julia Garłowska

Publiczne Gimnazjum w Siemonii

Dorota Moskal

4

Patrycja Nieradzik

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Magdalena Liszka

4

Dominik Krupczyński

Gimnazjum nr 1 w Katowicach

Krystyna Szumowska-Jaszcza

4

Kacper Wachowicz

Gimnazjum nr 5 w Częstochowie

Alina Grabna

4

Karol Kucera

Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach

Katarzyna Moric

295

3

Milena Szteliga

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

3

Kamil Samek

Gimnazjum nr 2 w Rydułtowach

Katarzyna Moric

3

Roksana Jacek

Gimnazjum nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju

Sylwia Piszczek

3

Julia Imach

Gimnazjum w Brynku

Jolanta Winkler

299

2

Julia Grońska

Gimnazjum nr 2 w Łaziskach Górnych

Kinga Pelińska

2

Dawid Płoński

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

301

1

Alan Barański

Gimnazjum r 6 w Katowicach

Agata Głatki

1

Wojciech Buda

Gimnazjum nr 6 w Katowicach

Agata Głatki

1

Oliwia Odżga

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

304

0,5

Kaja Gwiażdzińska

ZSP w Żrenicy

Paulina Wiatrowska

Uczennice z Gimnazjum nr 2 w Lublińcu: Bogna Sroczyńska, Julia Jajszczyk i Aleksandra Just zostały zdyskwalifikowane za niesamodzielną pracę.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Wyniki kategorii literackiej V Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Literaturze, którego eliminacje szkolne odbyły się 16.12.2016r. zostaną opublikowane w dniu dzisiejszym w ciągu kilku godzin (2.01.2017).

Zespół Szkół Ogólnokształcących: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

ogłasza:

V Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze

TEMATYKA KONKURSU:

Percy Jackson w świecie bogów olimpijskich

KATEGORIE:

  1. Literacka

  2. Plastyczno – literacka

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego.

CELE KONKURSU:

Popularyzowanie piękna i wartości literatury powszechnej.

Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Rozwijanie plastycznych i literackich uzdolnień młodzieży.

Promocja talentów.

Propagowanie zdrowej rywalizacji wśród młodzieży gimnazjalnej.

Integracja młodzieży z województwa śląskiego.

Warunkiem udziału w konkursie jest bardzo dobra znajomość następujących powieści Ricka Riordana:

  • Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Złodziej Pioruna”,

  • Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Morze Potworów”,

  • Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Klątwa Tytana”,

  • Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Bitwa w Labiryncie”,

  • Percy Jackson i bogowie olimpijscy: Ostatni Olimpijczyk.

KATEGORIA LITERACKA – regulamin:

  1. Konkurs ma charakter indywidualny.

  2. Konkurs składa się z etapu szkolnego (część pisemna) i wojewódzkiego (część pisemna i ustna).

  3. Do etapu szkolnego może przystąpić dowolna liczba uczestników z każdej szkoły.

  4. Etap szkolny składa się z pisemnego testu, który organizator odpowiednio wcześniej przesyła do szkoły drogą elektroniczną. Test, składający się z pytań otwartych, będzie sprawdzał znajomość powieści Ricka Riordana.

  5. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego arkusz testu należy przesłać pocztą do organizatora w tym samym dniu listem poleconym (liczy się data stempla pocztowego) na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Mickiewicza 6-8 Mysłowice 41-400 z dopiskiem “Percy Jackson”. Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej www.kosciuszko.pl w zakładce „Szkoła” – “Biblioteka” – „Konkursy”. Szkoła, której uczniowie zakwalifikują się do finału, zostanie powiadomiona drogą elektroniczną.

  6. Do etapu wojewódzkiego (część pisemna) przechodzi 15 osób z najwyższą liczbą punktów, a do ścisłego finału (część ustna) najlepsza siódemka.

Do konkursu obowiązuje:

a. znajomość książek Ricka Riordana.

b. umiejętność redagowania krótkich form wypowiedzi pisemnej tj. zaproszenia, ogłoszenia, instrukcja, dedykacja.

c. umiejętność redagowania dłuższych form wypowiedzi pisemnej tj. listu, charakterystyki, opisu, podania, recenzji, sprawozdania.

Terminy:

    1. Do 30 listopada 2016 r.- zgłoszenie uczestnictwa szkoły w konkursie (z zaznaczeniem kategorii) drogą elektroniczną na adres: percyjackson.konkurs@wp.pl Zgłoszenie powinno zawierać: pełną nazwę szkoły wraz z adresem oraz imię, nazwisko i adres mailowy osoby odpowiedzialnej za kontakt z organizatorem i przeprowadzenie etapu szkolnego.

Jeżeli do 2.12.2016 r. szkoła nie otrzyma potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia – prosimy o kontakt telefoniczny.

2. 15 grudnia 2016 r.- odebranie zestawu pytań na etap szkolny, przesłanego drogą elektroniczną na adres osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie etapu szkolnego (prosimy, aby osoba odpowiedzialna za kontakt z organizatorem potwierdziła otrzymanie zestawu do 15.12.2006 r. do godz. 20:00).

3. 16 grudnia 2016 r. o godz. 9:00 – przeprowadzenie eliminacji szkolnych i odesłanie prac konkursowych w tym samym dniu listem poleconym wraz ze zgodą rodzica ucznia na przetwarzanie danych osobowych!

4. Do 5 stycznia 2017 r. opublikowanie listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

5. 3 lutego 2017 r. o godz. 10:00 finał konkursu w ZSO w Mysłowicach (część pisemna i część ustna).

KATEGORIA PLASTYCZNO – LITERACKA – regulamin:

1.Konkurs ma charakter indywidualny.

2.Do konkursu może przystąpić każdy uczeń, który wykona lapbook w oparciu o jeden wybrany tom powieści Ricka Riordana „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”.

3. Szkoła spośród wszystkich wykonanych dowolną techniką prac wybiera 3 najlepsze i przesyła na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Mickiewicza 6-8 Mysłowice 41-400 z dopiskiem “Percy Jackson.”

Szczegóły wykonania prac:

– Lapbook może zawierać maksymalnie 4 kartki A4,

– Technika wykonania pracy dowolna.

– Pracę należy wysłać w formie papierowej.

– Na pracy należy zamieścić informację zawierającą: imię i nazwisko uczestnika konkursu, nazwę i adres szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.

Kryteria oceny:

– zgodność treści lapbooka z wybraną częścią powieści „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”,

– poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, składniowa i stylistyczna,

– estetyka wykonania,

– pomysłowość.

W tej kategorii zostaną nagrodzone 3 najlepsze prace spośród wszystkich nadesłanych z całego województwa śląskiego.

Terminy:

1. Do 30 listopada 2016 r.- zgłoszenie uczestnictwa szkoły w konkursie (z zaznaczeniem kategorii) drogą elektroniczną na adres: percyjackson.konkurs@wp.pl Zgłoszenie powinno zawierać: pełną nazwę szkoły wraz z adresem oraz imię, nazwisko i adres mailowy osoby odpowiedzialnej za kontakt z organizatorem i przeprowadzenie etapu szkolnego.

Jeżeli do 2.12.2016 r. szkoła nie otrzyma potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia – prosimy o kontakt telefoniczny.

2. Do 5 stycznia 2017 r. nadsyłanie prac konkursowych na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Mickiewicza 6-8 Mysłowice 41-400 z dopiskiem „Percy Jackson” wraz ze zgodą rodzica ucznia na przetwarzanie danych osobowych!

3. Do 13 stycznia 2017 r. opublikowanie nazwisk zwycięzców konkursu na stronie internetowej www.kosciuszko.pl w zakładce “Szkoła – Biblioteka – Konkursy”. Szkoła, której uczniowie zajmą miejsca 1-3 otrzymają również powiadomienie drogą elektroniczną ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi gali wręczenia nagród.

Rozdanie nagród nastąpi 3 lutego 2017 r. w ZSO w Mysłowicach (ul. Mickiewicza 6-8 41-400 Mysłowice).

3 lutego 2017 r. odbędzie się uroczysta gala, w czasie której zostaną wręczone nagrody w obydwu kategoriach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!

organizatorzy: Magdalena Pyrr; Agnieszka Wachel

kontakt: Magdalena Pyrr

mail: percyjackson.konkurs@wp.pl

….

WYNIKI  IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O LITERATURZE: PERCY JACKSON W ŚWIECIE BOGÓW OLIMPIJSKICH – Kategoria plastyczno- literacka

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Jury zdecydowało się przyznać nagrody za miejsca 1-3   Kolejność nazwisk jest przypadkowa. O tym, które miejsce kto zdobył, uczniowie dowiedzą się 12 lutego na gali u nas w szkole. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową w najbliższych dniach.

Uczniowie, których zapraszamy do nas:

 

  • Alicja Kozik z Gimnazjum nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju wraz z opiekunem panią Sylwią Piszczek,
  • Martyna Dorda z Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie wraz z opiekunem panią Dorotą Kisiałą,
  • Maria Korczak z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie wraz z opiekunem panią Renatą Bielecką – Witek

 

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO IV WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O LITERATURZE: PERCY JACKSON W ŚWIECIE BOGÓW OLIMPIJSKICH – Kategoria literacka

 

 

“Nie myli się ten, kto nic nie robi”… Niestety do formularza konkursowego wkradły się dwa błędy, na które Państwo lub uczniowie pewnie zwrócili uwagę. Pierwszy dotyczył Arachne, która oczywiście nie była boginią (zad.1), a drugi literówki w wykreślance (był telechin zamiast telchina). Ponieważ mogło to być mylące dla uczniów, zdecydowałyśmy się wyłączyć te dwa elementy z oceniania, więc w pierwszym etapie można było zdobyć 58 punktów, a nie 60 jak przewidziałyśmy. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za wypełnienie formularza konkursowego. Do finału, który odbędzie się w naszej szkole 12 lutego zakwalifikowali się uczniowie o numerach 1-15.

 

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

Uwaga: Kilka nazwisk było niestety nieczytelnych. Jeśli brakuje nazwiska (czasem brakowało nazwiska opiekuna a z danej szkoły było kilku)  lub jest w nim błąd proszę o informację drogą mailową – poprawię.

 

Lp.

Imię i nazwisko uczestnika

Punkty

Nazwa szkoły

Opiekun

1

Kajetan Wojciechowski

57

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

2

Paweł Witkowicz

56

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

3

Karolina Szymańska

54

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

4

Elżbieta Wierzgoń

53,5

Gimnazjum nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju

Sylwia Piszczek

5

Krzysztof Witkowicz

53

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

6

Karolina Dądela

52,5

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

7

Zofia Krochmalska

52

Gimnazjum nr 14 w Bytomiu

Justyna Janicka

8

Paulina Brzozowska

51,5

Gimnazjum nr 5 w Bielsku-Białej

Piotr Szaton

9

Miłosz Jankowski

51,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Ewa Matysek

10

Filip Danielkis

51,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

A. Kuc-Bednarczyk

11

Wojciech Orłowski

51

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

12

Jakub Popielarz

50,5

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

13

Zuzanna Białas

50,5

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

14

Emilia Kozłowska

50,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Bożena Kowalik

15

Zofia Gruszka

50,5

Gimnazjum nr 5 w Bielsku-Białej

Piotr Szaton

16

Klaudia Nosiadek

50

Gimnazjum w Jejkowicach

Małgorzata Otto-Sieprawska

17

Dominik Lebiedziński

49,5

Gimnazjum nr 2 w Pyskowicach

Iwona Gizicka

Anna Bomba

49,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Weronika Znój

49,5

Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu

Joanna Adamczyk

Agata Rodenko

49,5

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

Jakub Szcześniak

49,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

22

Magdalena Olszar

49

Zespół Szkół nr 1 w Wiśle

Edyta Soluch-Cieślar

Sabina Morcinek

49

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Dynek

Laura Ząbek

49

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Bożena Kowalik

25

Weronika Stępień

48,5

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Sabina Krawiec

48,5

Gimnazjum w Kaczycach

Irena Kula

Zuzanna Mania

48,5

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

28

Paulina Tomkiewicz

48

ZSO nr w Rudzie Śląskiej

Magdalena Szromek

Zuzanna Błaszczyk

48

Gimnazjum Sportowe nr 1 w Rybniku

Aleksandra Stężała

Sonia Masiarek

48

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Patryk Dudek

48

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Martyna Nowak

48

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

Kacper Dądela

48

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

Oliwia Gryska

48

SOSW w Tarnowskich Górach

Katarzyna Strzałkowska

Alicja Forajter

48

SOSW w Tarnowskich Górach

Katarzyna Strzałkowska

36

Krzysztof Łysak

47,5

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

Nicola Więcław

47,5

Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dorota Kisiała

Ewa Łodej

47,5

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

Patryk Kiełbasiński

47,5

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie

Renata Bielecka-Witek

40

Zuzanna Bober

47

Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17 w Rybniku

Romana Skupień

Aleksandra Szklarz

47

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Joanna Flak

Marcelina Klaja

47

Gimnazjum nr 8 w Tychach

Mariola Freiherr-Trukała

Amelia Waltar

47

Gimnazjum w Zebrzydowicach

Katarzyna Dynek

44

Tomasz Czarnynoga

46,5

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Maksymilian Andrzejewski

46,5

Gimnazjum Sportowe nr 1 w Rybniku

Aleksandra Stężała

46

Wiktoria Mieszała

46

Gimnazjum nr 1 w Siemianowicach Śląskich

Katarzyna Pytlik

Martyna Gabor

46

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Aleksandra Nowicka

Korneliusz Minczanowski

46

Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dorota Kisiała

49

Magdalena Tomczyk

45,5

Miejski Zespół Szkół nr 4 w Będzinie

Jowita Czyż

Maciej S (nieczytelne)

45,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Sabina Piotrowska-Kocik

Wiktoria Elmanowska

45,5

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

Sandra Witosz

45,5

Gimnazjum nr 1 w Orzeszu

Katarzyna Hajduk-Płaszczyk

53

Anna Dziembowska

45

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Weronika Masny

45

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

Oliwia Cepok

45

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

Julia Białas

45

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

Natalia Szmid

45

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

58

Paulina Pawlik

44,5

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

Zachary Baniel

44,5

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

Patrycja Solich

44,5

Gimnazjum w Chałupkach

Gabriela Zygar

Marta Nowak

44,5

ZSO nr 3 w Katowicach

Ewa Smędzik

62

Dagmara Kowacka

44

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

Alicja Dytkowicz

44

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

Martyna Legieć

44

Gimnazjum nr 1 w Orzeszu

Katarzyna Hajduk-Płaszczyk

Paweł Janik

44

Gimnazjum nr 8 w Tychach

Mariola Freiherr-Trukała

Piotr Kasprzak

44

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

Tomasz Ronczoszek

44

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

68

Paweł Ćwik

43,5

Gimnazjum w Chałupkach

Gabriela Zygar

69

Mateusz Juszkiewicz

43

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

Maria Klaja

43

Gimnazjum n2 w Mikołowie

Beata Biel

Alicja Mrozińska

43

Gimnazjum nr 10 w Dąbrowie Górniczej

Renata Wadowska-Małek

Wiktoria Rozmus

43

Gimnazjum w Psarach

Joanna Marcinkowska

Natalia Bogawska

43

Gimnazjum nr 2 w Lublińcu

Anna Plonka

74

Milena Poros

42,5

Zespół Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej

Edyta Pasamonik

75

Weronika Mirus

42

Zespół Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej

Edyta Pasamonik

Dawid Sułkowski

42

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Dominika Sunita-Kowalska

Maria Korczak

42

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie

Renata Bielecka-Witek

Marta Tomczyk

42

Gimnazjum w Chałupkach

Gabriela Zygar

79

Agata Profus

41,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

Patrycja Fuchs

41,5

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Katarzyna Sielska

41,5

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

Zuzanna Piejko

41,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Dominika Sunita-Kowalska

Olga Sobczak

41,5

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Anna Miłek

41,5

Gimnazjum nr 4 w Katowicach

Aneta Golda

Paulina Siudyka

41,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Ewa Matysek

Agata Karbowska

41,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Katarzyna Kwiecień

41,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Ewa Miozga

Anna Pacześ

41,5

Gimnazjum nr 1 w Orzeszu

Katarzyna Hajduk-Płaszczyk

89

Wojciech Czekalski

41

Gimnazjum nr 1 w Siemianowicach Śląskich

Katarzyna Pytlik

Maria Gruszka

41

Gimnazjum nr 5 w Bielsku-Białej

Piotr Szaton

Jakub Stochła

41

Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu

Jadwiga Krochmalska

Adrianna Lanc

41

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

Wiktoria Maciąg

41

Gimnazjum w Niegowie

Bernadetta Rudkowska-Murawiec

Anna Bogaczyk

41

SOSW w Tarnowskich Górach

Katarzyna Strzałkowska

95

Franciszek Lelek

40,5

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

Maciej Fajlhaver

40,5

Gimnazjum nr 2 w Lędzinach

Joanna Figiel

Marta Frączek

40,5

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Natalia Siodłak

40,5

Gimnazjum nr 4 w Katowicach

Aneta Golda

Wiktoria Jamrozik

40,5

Gimnazjum nr 2 w Koniecpolu

Edyta Bukowska

Anna Konieczny

40,5

Zespół Szkół nr 1 w Wiśle

Edyta Soluch-Cieślar

Wiktoria Trebuniak

40,5

Gimnazjum w Imielinie

Mirosława Jankowska

Paweł Pigulla

40,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Ewa Miozga

103

Aleksandra Grynpeter

40

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

David Bock

40

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Patrycja Zapała

40

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Natalia Hańderek

40

Gimnazjum w Wilkowicach

Marta Stanek

107

Oskar Francuz

39,5

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Justyna Dorosz

39,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Kamila Strzebin

39,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

Zofia Stanek

39,5

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Agnieszka Pradela

39,5

Gimnazjum w Lyskach

Alicja Postawka

Wojciech Warzyboł

39,5

Gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach

Alina Szostok

Konrad Gałysa

39,5

Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu

Joanna Adamczyk

114

Wiktoria Pietrek

39

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Hanna Biernacka

39

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Karol Kreczko

39

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

Karolina Goderecka

39

Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

Monika Guzik

Magdalena Krzaszcz

39

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

119

Paulina Surma

38,5

Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

Adam Orzeł

38,5

Gimnazjum nr 14 w Bytomiu

Justyna Janicka

Weronika Klimczak

38,5

Gimnazjum w Wilkowicach

Marta Stanek

Anna Kwitek

38,5

Gimnazjum Sportowe nr 1 w Rybniku

Aleksandra Stężała

123

Julia Machalica

38

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Zuzanna Zielińska

38

Miejski Zespół Szkół nr 4 w Będzinie

Jowita Czyż

Przemysław Brożek

38

Gimnazjum nr 1 w Jaworznie

Aneta Kowalska

Jakub Jarzyński

38

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Paulina Włodarczyk

38

Gimnazjum nr 2 w Mikołowie

Beata Biel

Martyna Dejnek

38

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

129

Olga Ratajczak

37,5

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Tobiasz Utrata

37,5

Gimnazjum w Chałupkach

Gabriela Zygar

Weronika Busek

37,5

Gimnazjum w Krupskim Młynie

Jolanta Hajda

Weronika Sip

37,5

Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach

Marta Bober

Oliwia Psujka

37,5

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

134

Karol Maszczyk

37

Miejski Zespół Szkół nr 4 w Będzinie

Jowita Czyż

Jakub Bartkowski

37

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

Michał Jarek

37

Gimnazjum nr 8 w Tychach

Mariola Freiherr-Trukała

Tomasz Gałuszka

37

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

Zuzanna Lukasek

37

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Barbara Brzezina

37

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

Kinga Wolkownik

37

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Aleksandra Nowicka

Dominika Krawiecka

37

Zespół Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

Teresa Walotek

Julia Jura

37

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Anna Strzelec

37

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

144

Julia Lorencka

36,5

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

Weronika Gorzka

36,5

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

Paulina Nowak

36,5

Gimnazjum w Jejkowicach

Małgorzata Otto-Sieprawska

147

Dawid Jarosz

36

Gimnazjum nr 6 w Jaworznie

Renata Guzik

Aleksandra Skóra

36

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

Jakub Osmelak

36

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

Grażyna Dziwisz

Natalia Geronin

36

Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dorota Kisiała

Ireneusz Kosek

36

Zespół Szkół nr 1 w Wiśle

Edyta Soluch-Cieślar

Wiktoria Mońka

36

Gimnazjum nr 8 w Siemianowicach Śląskich

Aleksandra Niedźwiedź – Stawarz

Aleksandra Baczewska

36

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Iwona Kozikowska

Aneta Rusnak

36

Gimnazjum nr 5 w Bielsku-Białej

Piotr Szaton

155

Julia Odrobina

35,5

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Anna Rasztabiga

35,5

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

Jonasz Kuminek

35,5

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

Szymon Stanuch

35,5

Gimnazjum nr 1 w Jaworznie

Aneta Kowalska

Tomasz Mateja

35,5

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

160

Julia Dziewońska

35

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Emilia Buchcik

35

Gimnazjum w Chałupkach

Gabriela Zygar

Paulina Maćkowiak

35

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

Daria Stapyra

35

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Sabina Kudyba-Pyka

Marta Kołuda

35

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

165

Wiktoria Garleja

34,5

Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych

Joanna Roj-Adamska

Agata Chmura

34,5

Zespół Szkół nr 1 w Wiśle

Edyta Soluch-Cieślar

Natalia Klimala

34,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

Natalia Grzegorczyk

34,5

Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

Monika Guzik

Karolina Kucel

34,5

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Beata Zagórska

170

Emilia Kandora

34

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

Katarzyna Szołtysik

34

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

Julia Jędras

34

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

Emilia Popielarz

34

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

Ewa Miklewska

34

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Maja Machulec

34

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

176

Nicol Wyderka

33,5

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Anna Wysocka

33,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

Martyna Jaworska

33,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

Weronika Włodarczyk

33,5

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

180

Jakub Bąk

33

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Dominika Sunita-Kowalska

Lidia Leżańska

33

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

Maja Czernecka

33

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

Julia Kalin (?)

33

Gimnazjum nr 16 1 Sosnowcu

Katarzyna Kukla

Justyna Richter

33

Gimnazjum w Imielinie

Mirosława Jankowska

Nadia Szołtysek

33

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

Gabriela Jasińska

33

Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

Joanna Lorenc

Maria Kusa

33

Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

Monika Guzik

188

Adam Sosna

32,5

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Alicja Żmuda

32,5

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

Michał Kołodziej

32,5

Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

Monika Guzik

Martyna Dorda

32,5

Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dorota Kisiała

192

Karolina Mosz

32

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Maciej Nych

32

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Wiktoria Thomann

32

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

Marcin Rojek

32

SOSW w Tarnowskich Górach

Ewa Miozga

Patryk Ciałoń

32

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Sabina Kudyba-Pyka

Magdalena Chlebek

32

Gimnazjum w Wilkowicach

Marta Stanek

Marcel Grycz

32

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

Filip Baliński

32

Gimnazjum nr 6 w Sosnowcu

Joanna Adamczyk

Kamila Jałowiecka

32

Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych

Joanna Roj-Adamska

Anna Oleksińska

32

Zespół Szkół nr 4 w Dąbrowie Górniczej

Edyta Pasamonik

202

Wiktoria Zuzel

31,5

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

Bartłomiej Paśnik

31,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Justyna Krasówka

Martyna Kloc

31,5

Gimnazjum nr 2 w Pszczynie

Renata Bielecka-Witek

Piotr Ludymia

31,5

Gimnazjum nr 11 w Tychach

Edyta Pajda

206

Oliwia Lenda

31

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

Anna Cupek

31

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Piotr Olszak

31

Zespół Szkół nr 1 w Wiśle

Edyta Soluch-Cieślar

Wiktoria G(nieczytelne)

31

Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dorota Kisiała

Natalia Kwiatkowska

31

Gimnazjum Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie

Dorota Kisiała

Tomasz Kapcia

31

Zespół Szkół nr 1 w Dąbrowie Górniczej

Izabela Bednarska

Patryk Sławiański

31

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Aleksandra Nowicka

Kamila Kołodziej

31

Gimnazjum nr 2 w Mikołowie

Beata Biel

Michał Kędracki

31

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

Natalia Wierzbicka

31

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

216

Rafał Górka

30,5

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Agata Żesławska

30,5

Gimnazjum w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

Eliza Radosz

30,5

Gimnazjum w Niegowie

Bernadetta Rudkowska-Murawiec

Karolina Gonet

30,5

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

Monika Kocot

30,5

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

Michał Wranik

30,5

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

Grażyna Dziwisz

Phillip Machulec

30,5

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

Marta Wleklińska

30,5

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

224

Zbigniew Adamek

30

Publiczne Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach

Małgorzata Skalik

Zuzanna Brodziak

30

SOSW w Tarnowskich Górach

Katarzyna Strzałkowska

Aleksandra Jasek

30

Gimnazjum w Wilkowicach

Marta Stanek

227

Zofia Lewandowska

29,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

Gabriela Tomaszewska

29,5

Gimnazjum nr 2 w Koniecpolu

Edyta Bukowska

Weronika Szoblik

29,5

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

230

Martyna Wacławek

29

Gimnazjum nr 1 w Orzeszu

Katarzyna Hajduk-Płaszczyk

Jolanta Hes

29

Gimnazjum w Radostowicach

Sylwia Nowok

232

Martyna Nowak

28,5

Gimnazjum nr 1 w Czeladzi

Monika Guzik

Alicja Przypasniak

28,5

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Karolina Drabik

28,5

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

Paulina Piperek

28,5

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

236

Dominik Broda

28

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Ernst-Radziej

Anna Kłopotowska

28

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Olga Bies

Paulina Smorzik

28

Gimnazjum nr w Orzeszu-Gardawicach

Alina Szostok

Adrianna Janczy

28

Gimnazjum w Pogwizdowie

Beata Czernik

Piotr Skrzyp

28

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Bogumiła Siegmund

28

Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej

Weronika Mruk-Kujawa

Anna Parchańska

28

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

243

Jakub Pastuszka

27,5

Gimnazjum w Zebrzydowicach

Katarzyna Dynek

Kamila Gańczarczyk

27,5

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

Aleksandra Redkiewicz

27,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Ewa M(nieczytelne)

Wiktoria Jędrzejewska

27,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Iwona Lanoszka

Sonia Mojzyk

27,5

Gimnazjum w Lyskach

Alicja Postawka

248

Olga Buda

27

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

Magdalena Szostok

27

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

Grażyna Dziwisz

Weronika Górny

27

Gimnazjum w Jasienicy

Jolanta Szczugiel

Wiktoria Paulus

27

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Weronika Skrzekowska

252

Zuzanna Kurko

26,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Ernst-Radziej

Bartosz Osemlok

26,5

Gimnazjum w Psarach

Joanna Marcinkowska

Igor Kolasiński

26,5

Gimnazjum nr 7 w Zabrzu

Grażyna Białas

Zuzanna Świerc

26,5

Miejski Zespół Szkół nr 4 w Będzinie

Jowita Czyż

Agata Sitko

26,5

Gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach

Alina Szostok

Konrad Filus

26,5

Gimnazjum nr 10 w Dąbrowie Górniczej

Renata Wadowska-Małek

258

Anna Gułas

26

Gimnazjum nr 6 w Jaworznie

Renata Guzik

Justyna Kołatek

26

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

Artur Morys-Magiera

26

SOSW w Tarnowskich Górach

Katarzyna Strzałkowska

Zuzanna Boryczka

26

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Aleksandra Nowicka

Daria Cieplińska

26

Gimnazjum w Psarach

Joanna Marcinkowska

Kinga Tracz

26

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Martyna Potopa

26

Gimnazjum nr 22 w Katowicach

Jolanta Wawoczny

265

Dorota Sokołowska

25,5

Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach

Iwona Horczak

Justyna Wojtoń

25,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Dominika Sunita-Kowalska

Weronika Nawara

25,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

Aleksandra Klepacy

25,5

SOSW w Tarnowskich

Górach

Ewa Miozga

Marta Walos

25,5

Gimnazjum w Krupskim Młynie

Jolanta Hajda

Martyna Kruk

25,5

Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej

Weronika Mruk-Kujawa

271

Zuzanna Stachura

25

Publiczne Gimnazjum w Porąbce

Ewa Madejczyk

Natalia Kochanek

25

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

273

Karolina Gross

24,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

Wiktor Kowalski

24,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Sabina Kudyba-Pyka

275

Klaudia Drzużdżyńska

24

Gimnazjum nr 9 w Bytomiu

Joanna Wolf, Monika Grzyb

Maciej Kania

24

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Roman Orawczak

Dominika Łuczkowska

24

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

278

Patrycja Tercka

23,5

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

279

Kamil Ziemba

23

Gimnazjum nr 3 w Gliwicach

Jadwiga Zajączkowska

Bartłomiej Lenkiewicz

23

Miejski Zespół Szkół nr 4 w Będzinie

Jowita Czyż

Natalia Paździo

23

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Tomasz W (nieczytelne)

23

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

281

Maciej Stec

22,5

Gimnazjum nr 7 w Bytomiu

Joanna Stefańska

Dagmara Jaworska

22,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Iwona Kozikowska

Beata Szega

22,5

Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pszczynie

Renata Bielecka-Witek

Martyna Haida

22,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

Oliwia Koniarek

22,5

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

Aleksandra Karkocha (?)

22,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

289

Nikola Kubica

22

Gimnazjum w Psarach

Joanna Marcinkowska

290

Martyna Stalmach

21,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Sabina Kudyba-Pyka

291

Wiktoria Sarbiewska

21

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

Tomasz Dyrgała

21

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Aleksandra Nowicka

Samanta Grudzka

21

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Joanna Flak

294

Olaf Ciupka

20,5

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

Bożena Botor

295

Liwia Janowska

20

Gimnazjum nr 2 w Pyskowicach

Iwona Gizicka

Maks Szota

20

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

Julia Bańka

20

Gimnazjum nr 10 w Dąbrowie Górniczej

Renata Wadowska-Małek

Kacper Kubacki

20

SOSW w Tarnowskich Górach

Justyna Krasówka

Łukasz Erkier

20

Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych

Joanna Roj-Adamska

Paulina Kocoń

20

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

301

Małgorzata Dziendziel

19,5

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

Patryk Pyrkosz

19,5

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

303

Dominika Frankowska

19

Zespół Szkół w Zebrzydowicach

Katarzyna Knyps-Korycka

Wiktoria Grela

19

Gimnazjum nr 14 z Sosnowca

Joanna Walotek

Kamil Barna

19

Zespół Szkół nr 1 w Wiśle

Edyta Soluch-Cieślar

306

Szymon Cichoń

18,5

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Romana Figwer

Luiza Ochocka

18,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Justyna Krasówka

Alicja Gabor

18,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

309

Jakub Feczko

18

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Dominika Sunita-Kowalska

Wojciech Woźniczka

18

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

311

Dominika Krasoń

17,5

ZSO nr w Rudzie Śląskiej

Magdalena Szromek

Sara Wach

17,5

Gimnazjum nr 14 z Sosnowca

Joanna Walotek

Szymon Dędek

17,5

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

Grażyna Dziwisz

Angelika Gonsiorczyk

17,5

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Nikola Kwiecień

17,5

Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej

Weronika Mruk-Kujawa

Bartłomiej Blacha

17,5

Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

Katarzyna Ćwiękała

317

Nicole Zachraj

17

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Dominika Sunita-Kowalska

318

Mateusz Matwiej

16,5

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Joanna Flak

319

Patrycja Kostka

16

Gminne Gimnazjum w Bojszowach

Marta Panek

Florentyna Respondek

16

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

321

Mateusz Pietryga

15

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

322

Wiktoria Ziemak

14,5

Gimnazjum w Niegowie

Bernadetta Rudkowska-Murawiec

Anna Kulik

14,5

Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

Katarzyna Ćwiękała

Dominika Baścik

14,5

Gimnazjum w Wilkowicach

Angelika Ścierka-Knapik

325

Karol Ostaszewski

14

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

Mateusz Jamróz

14

Gimnazjum nr 2 w Koniecpolu

Edyta Bukowska

Jakub Ochman

14

Gimnazjum w Radzionkowie

Iwona Mliczek

328

Maja Kitrasiewicz

13,5

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Pszczynie

Natalia Gongor

329

Dorota Stępień

13

Gimnazjum nr 6 w Jastrzębiu Zdroju

Iwona Kozikowska

Małgorzata Drogan

13

SOSW w Tarnowskich Górach

Justyna Krasówka

331

Łukasz Bokierz

12,5

Gimnazjum w Żarkach

Gabriela Przybyłek

Oliwia Wilk

12,5

Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej

Grażyna Dziwisz

Wiktoria Kasjaniuk

12,5

Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych

Joanna Roj-Adamska

334

Paulina T (nazwisko nieczytelne)

12

Gimnazjum nr 9 w Bytomiu

Joanna Wolf, Monika Grzyb

335

Karolina Salwin

11,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Ernst-Radziej

Kamil Mandla

11,5

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

337

Mateusz Bytomski

11

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

338

Aleksandra Gąsior

10

Gimnazjum nr 16 w Bielsku-Białej

Monika Godlewska

339

Paulina Kuźbik

9,5

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczyk

340

Karolina Suska

9

Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu

Katarzyna Kukla

341

Klaudia Rożek

8,5

Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej

Weronika Mruk-Kujawa

Wiktoria Stefańska

8,5

Gimnazjum nr 11 w Rudzie Śląskiej

Weronika Mruk-Kujawa

Dominik Podbioł

8,5

Publiczne Gimnazjum w Miasteczku Śląskim

Joanna Flak

344

Izabela Karbowiak

8

Gimnazjum nr 2 w Bieruniu

Joanna Lorenc

Jan Wikarek

8

Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej

Patrycja Bugajska

346

Kewin Jureczko

7,5

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

Nataniel Mandla

7,5

Gimnazjum w Pawonkowie

Dagmara Raida

348

Julia Paul

6,5

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

349

Adam Czupek

5

SOSW w Tarnowskich Górach

Anna Walaszczytk

350

Kinga Świerczek

1

Gimnazjum nr 15 w Bytomiu

Anna Jaruszewska

 

 

**************************************

 

WYNIKI KATEGORII PLASTYCZNO-LITERACKIEJ III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O LITERATURZE: PRZYGODY WILLA, BOHATERA “ZWIADOWCÓW’ JOHNA FLANAGANA

 

 

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Wybór najlepszych z nich był bardzo trudny, więc jury zdecydowało się przyznać nagrody za miejsca 1-3 oraz 3 wyróżnienia.  Kolejność nazwisk jest przypadkowa. O tym, które miejsce kto zdobył, uczniowie dowiedzą się 20 lutego na gali u nas w szkole. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową w najbliższych dniach.

 

 

Uczniowie, których zapraszamy do nas:

 

 

– Anna Pietryka z Gimnazjum Publicznego w Czechowicach – Dziedzicach,

 

 

– Oskar Rudzki z Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 2 w Dąbrowie Górniczej,

 

 

– Adrianna Kunczka z Gimnazjum w Kaczycach,

 

 

– Edyta Pierzchała z Zespołu Szkół nr 3 w Mikołowie – Bujakowie,

 

 

– Marta Kubik z Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu,

 

 

– Iga Sudak z Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 2 w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Gratulujemy!

………………………………………………………….

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO III WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O LITERATURZE: PRZYGODY WILLA, BOHATERA “ZWIADOWCÓW” JOHNA FLANAGANA

 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy bardzo za wypełnienie formularza konkursowego. Do finału, który odbędzie się w naszej szkole 20 lutego zakwalifikowali się uczniowie o numerach 1-15.

 

GRATULUJEMY!!!

 

 

L. pkt Imię i nazwisko Szkoła Opiekun
1 40 Filip Rauba Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Agata Kuc
2 38,5 Jan Biernat Prywatne Gimnazjum “Art” w Tychach Ewelina Niemiec
3 36,5 Tomasz Mateja Gimnazjum w Radzionkowie Iwona Mliczek
4 35,5 Zofia Anton Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach
5 35 Julia Jagosz Gimnazjum w Mnichu Grażyna Orawiec
6 34 Hanna Fydrych Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
7 34 Paweł Witkowicz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach
8 33,5 Krzysztof Witkowicz Gimnazjum nr 1 w Mysłowicach Iwona Horczak
9 32,5 Sebastian Machera Gimnazjum nr 2 w Koniecpolu Edyta Bukowska
10 32 Stanisław Waligóra Gimnazjum nr 2 w Mikołowie Beata Biel
11 31,5 Kajetan Wojciechowski Gimnazjum w Radzionkowie Iwona Mliczek
12 30 Igor Jelonek Gimnazjum nr 2 w Koniecpolu Edyta Bukowska
13 30 Julia Matejko ZSPiG w Rybarzowicach Marcelina Cygoń
14 29,5 Dariusz Podsiadło Gimnazjum w Świerklańcu Bożena Rejner
15 29,5 Bartosz Witański Gimnazjum nr 1 w Tychach Anna Łazarska
16 29 Mateusz Szczygieł Zespół Szkół nr 2 w Mikołowie Ewa Dubiel
17 29 Jakub Pinkas Gimnazjum w Pogwizdowie Beata Czernik
18 29 Mateusz Nal Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
19 28,5 Dawid Doniecki Gimnazjum nr 1 w Woli Anna Gancarz
20 28 Anna Matys Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
21 26 Antonina Feikis Gimnazjum w Mnichu Grażyna Orawiec
22 25,5 Weronika Sip Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach Marta Bober
23 25,5 Paweł Saternus Gimnazjum w Imielinie Mirosława Jankowska
24 25,5 Liliana Marszołek Gimnazjum w Imielinie Mirosława Jankowska
25 25 Józef Nal Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
26 25 Laura Myrcik Publiczne Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach Alina Wiora
27 25 Piotr Lebek Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Bożena Kowalik
28 24,5 Monika Cupiał Gimnazjum w Imielinie Mirosława Jankowska
29 24,5 Weronika Surdel Gimnazjum nr 4 w Tychach Magdalena Pacuła
30 24,5 Patrycja Baran Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
31 24,5 Martyna Kazibut Gimnazjum nr 2 w Mysłowicach Marta Bober
32 24 Tomasz Nal Zespól Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
33 24 Artur (nazwisko nieczytelne) Gimnazjum w Kornowacu Krystyna Kura
34 24 Hanna Bednarczyk Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
35 23,5 Justyna Anioł Gimnazjum nr 2 w Mikołowie Beata Biel
36 23 Natalia Cyrus Gimnazjum nr 4 w Mikołowie Agata Leśkiewicz
37 23 Ewa Dębicka Gimnazjum nr 3 w Gliwicach Jadwiga Zajączkowska
38 22,5 Martyna Legieć Gimnazjum nr 1 w Orzeszu Katarzyna Hajduk – Płaszczyk
39 22,5 Olga Dutkiewicz Zespół Szkół nr 2 w Mikołowie Ewa Dubiel
40 22,5 Wiktor Siwczyński Gimnazjum w Kłobucku Aneta Kukuła
41 22 Agnieszka Ignaszewska Gimnazjum w Radzionkowie Iwona Mliczek
42 21,5 Kamila Jałowiecka Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych Joanna Roj-Adamska
43 21,5 Dawid Cembala ZSPiG w Rybarzowicach Marcelina Cygoń
44 21,5 Marcin Borzęcki Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
45 21 Karol łagosz Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
46 21 Julia Widurska Gimnazjum w Kłobucku Aneta Kukuła
47 21 Arkadiusz Pytel Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej Patrycja Bugajska
48 21 Dominik Gryzełko Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach Maria Kountny
49 20,5 Dominika Palowska Gimnazjum w Mnichu Grażyna Orawiec
50 20 Paulina Grzondziel Gimnazjum nr 4 w Mikołowie Agata Leśkiewicz
51 20 Paweł Janulek Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach Joanna Hałas – Czyżewska
52 19,5 Mateusz Nalepa Gimnazjum w Świerklańcu Bożena Rejner
53 19,5 Norbert Galle Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamyku Zbigniew Szpruto
54 19 Piotr Szlejter Gimnazjum nr 1 w Orzeszu Katarzyna Hajduk-Płaszczyk
55 19 Dominik Czaplicki Gimnazjum nr 3 w Gliwicach Jadwiga Zajączkowska
56 19 Mateusz Kubicki Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
57 19 Kamila Kołodziej Gimnazjum nr 2 w Mikołowie Beata Biel
58 19 Jakub Iksal Gimnazjum w Kornowacu Krystyna Kura
59 19 Paweł Miera Gimnazjum w Jejkowicach Agnieszka Machnik
60 19 Mateusz Kłoda Gimnazjum w Pogwizdowie Beata Czernik
61 19 Marek Golus Gimnazjum w Radzionkowie Iwona Mliczek
62 18,5 Gabriela krasek Gimnazjum w Kornowacu Krystyna Kura
63 17,5 Jan Curyło Niepubliczne Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu Alina Grzeszczak
64 17 Marcin Rogoż Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
65 17 Radosław Lender Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Bożena Kowalik
66 17 Marta Gajewska Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
67 17 Nikola Dąbrowska Gimnazjum w Mnichu Grażyna Orawiec
68 16,5 Marta Guzy Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach Anna Dolińska
69 16,5 Aleksandra Tomczyk Gimnazjum w Radzionkowie Iwona Mliczek
70 16,5 Karolina Prusakowska Gimnazjum nr 9 w Dąbrowie Górniczej Małgorzata Bargiel
71 16 Nel Sitek Gimnazjum nr 3 w Gliwicach Jadwiga Zajączkowska
72 16 Radosław Koźlicki Niepubliczne Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu Alina Grzeszczak
73 16 Kinga Masłowska Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku Grażyna Jaworska-Nal
74 15,5 Paulina Armatys Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
75 15,5 Marcel Duda Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
76 15 Magdalena Gosiewska Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach Alina Dolińska
77 14,5 Alicja Ferens Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach Bożena Musioł
78 14 Bartosz Smak Gimnazjum nr 3 w Łaziskach Górnych Joanna Roj-Adamska
79 13,5 Krzysztof Poliwoda Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach Maria Koutny
80 13,5 Marek Małek Gimnazjum Sportowe nr 1 w Rybniku Anna Sorychta
81 13,5 Piotr Demkowicz Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
82 13 Jacek Ryś Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
83 13 Tymoteusz Gruszka Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Agata Kuc
84 12,5 Krzysztof Kruż Niepubliczne Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu Anna Zabłocka
85 12,5 Dominik Lechowicz Niepubliczne Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu Alina Grzeszczak
86 12,5 Mikołaj Machura Niepubliczne Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu Alina Grzeszczak
87 12,5 Patrycja Wiktor Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach Joanna Ganszczyk
88 12 Mateusz Salamon Gimnazjum nr 16 w.. (brak miejscowości) Iwona Łanoszka
89 12 Karolina Klisz Gimnazjum w Imielinie Mirosława Jankowska
90 12 Paulina Puda Gimnazjum w Mnichu Grażyna Orawiec
91 12 Maksymilian Łukasik Gimnazjum nr 1 w Orzeszu Grażyna Hajduk – Płaszczyk
92 12 Natalia Kiełbasa Gimnazjum w Pogwizdowie Beata Czernik
93 11,5 Wiktoria Trebuniak Gimnazjum w Imielinie Mirosława Jankowska
94 11,5 … (brak imienia).Pilch Gimnazjum w Pogwizdowie Beata Czernik
95 11,5 Piotr Suchy Gimnazjum nr 16 w Bielsku – Białej Beata Zagórska
96 11,5 Maciej Początek Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
97 11,5 Julia Pakuła ZSPiG w Rybarzowicach  Marcelina Cygoń
98 11 Szymon Dedek Gmnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej Grażyna Dziwisz
99 10,5 Krzysztof Gołąb Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach Anna Dolińska
100 10,5 Klaudiusz Tyc Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach Maria Koutny
101 10 Magdalena Jasiszczak Gimnazjum w Świerklańcu Bożena Rejner
102 10 Jakub Nocoń Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej Grażyna Dziwisz
103 10 Izabela Pacwa Gimnazjum w Chełmie Śląskim Anna Kocur
104 9,5 Przemysław Szewczyk Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
105 9,5 Joanna Oleś Gimnazjum nr 2 w Mikołowie Beata Biel
106 9,5 Wiktor Malik Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej BożenaWłosowicz
107 9,5 Marcin Skoczykłoda Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
108 9,5 Robert Krysiak Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
109 9 Martyna Błaszkiewicz Gimnazjum nr 3 Łaziskach Górnych Joanna Roj-Adamska
110 9 Jagoda Langier Gimnazjum nr 3 w Gliwicach Jadwiga Zajączkowska
111 9 Hanna Chrostek Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Katowicach Anna Dolińska
112 8,5 Michał Czypionka Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Bożena Kowalik
113 8,5 Sandra Witosz Gimnazjum nr 1 w Orzeszu Katarzyna Hajduk-Płaszczyk
114 8,5 Kacper Kuczowicz Gimnazjum w Chełmie Śląskim Anna Kocur
115 8 Natalia Kruszyna Gimnazjum w Świerklańcu Bożena Rejner
116 8 Karolina Grabka Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
117 8 Wiktor Banaszek Niepubliczne Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu Alina Grzeszczak
118 8 Tymoteusz Pytel Gimnazjum nr 16 w Bielsku- Białej Beata Zagórska
119 8 Patryk Jarmułka Gimnazjum nr 4 w Tychach Magdalena Pacuła
120 7,5 Adam Pośpieszny Gimnazjum w Jejkowicach Agnieszka Machnik
121 7 Denis Kłos Gimnazjum nr 8 w Rudzie Śląskiej Bożena Botor
122 7 Bożena Kozioł Gimnazjum w Imielinie Mirosława Jankowska
123 7 Maria-Laura Morawiec Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
124 6,5 Anna Chmielewska Gimnazjum nr 1 w Mikołowie Ewa Dubiel
125 6 Justyna Siuzdak Gimnazjum w Mnichu Grażyna Orawiec
126 6 Paweł Stando Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu Agata Kuc
127 6 Karolina Nyrka Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach Bożena Musioł
128 6 Rafał Gwóźdź Gimnazjum nr 1 w Woli Anna Gancarz
129 6 Kalina Kurowska Gimnazjum w Węgierskiej Górce Aleksandra Stasica
130 6 Paulina Grabiec Zespół Szkół Sportowych w Mysłowicach Gabriela Piasecka
131 5,5 Magdalena Norek Gimnazjum nr 1 w Woli Anna Gancarz
132 5 Jakub Połacik Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej Bożena Włosowicz
133 5 Kinga Olearczyk Gimnazjum Publiczne nr 1 w Czechowicach -Dziedzicach Maria Kountny
134 5 Kamila Szendzielorz Gomnazjum Sportowe nr 1 w Rybniku Anna Sorychta
135 5 Antoni Rudzki Publiczne Gimnazjum nr 3 w Pielgrzymowicach Joanna Hatłas-Czyżewska
136 5 Michał Hetnał ZSPiG nr 3 w Rybarzowicach Marcelina Cygoń
137 5 Anna Pacześ Gimnazjum nr 1 w Orzeszu Katarzyna Hajduk – Płaszczyk
138 4 Maciej Cichy Gimnazjum nr 5 w Dąbrowie Górniczej Patrycja Bugajska
139 3 Jakub Kromczyk Gimnazjum w Kaczycach Irena Kula
140 2 Julia Majchrzak Gimnazjum Sportowe  nr 1 w Rybniku Anna Sorychta
141 2 Filip Matyasik Gimnazjum nr 1 w Woli Anna Gancarz

 

 

…………………………………

Zespół Szkół Ogólnokształcących: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Mysłowicach

 

ogłasza:

 

III Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Literaturze

 

                                                                                                                                                          

TEMATYKA KONKURSU:

 

Przygody Willa, bohatera „Zwiadowców” Johna Flanagana

 

 

KATEGORIE:

  1. Literacka
  2. Plastyczno – literacka

 

 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego.

 

 

CELE KONKURSU:

 

Popularyzowanie piękna i wartości literatury powszechnej.

Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Rozwijanie plastycznych i literackich uzdolnień młodzieży.

Promocja talentów.

Propagowanie zdrowej rywalizacji wśród młodzieży gimnazjalnej.

Integracja młodzieży z województwa śląskiego.

 

 

Warunkiem udziału w konkursie jest bardzo dobra znajomość następujących powieści Johna Flangana:

 

– „Zwiadowcy: Ruiny Gorlanu”

– „Zwiadowcy: Płonący most”,

– „Zwiadowcy: Ziemia skuta lodem”,

– „Zwiadowcy: Bitwa o Skandię”,

– „Zwiadowcy: Czarnoksiężnik z Północy”

– „Zwiadowcy: Oblężenie Macindaw”,

– „Zwiadowcy: Okup za Eraka”,

– „Zwiadowcy: Królowie Clonmelu”,

– „Zwiadowcy: Halt w niebezpieczeństwie”,

– „Zwiadowcy: Cesarz: Nihon – Ja”,

– „Zwiadowcy: Zaginione historie”

– „Zwiadowcy: Królewski zwiadowca”.

KATEGORIA LITERACKA – regulamin:

 

  1. Konkurs ma charakter indywidualny.
  2. Konkurs składa się z etapu szkolnego (część pisemna) i wojewódzkiego (część pisemna i ustna).
  3. Do etapu szkolnego może przystąpić dowolna liczba uczestników z każdej szkoły. Prosimy nie zgłaszać uczniów, którzy w poprzedniej edycji konkurs zakwalifikowali się do części finałowej.
  4. Etap szkolny składa się z pisemnego testu, który organizator odpowiednio wcześniej przesyła do szkoły drogą elektroniczną. Test, składający się z pytań otwartych, będzie sprawdzał znajomość powieści Johna Flanagana.
  5. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego arkusz testu należy przesłać pocztą do organizatora w tym samym dniu (liczy się data stempla pocztowego) na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Mickiewicza 6-8 Mysłowice 41-400 z dopiskiem “Zwiadowcy”. Wyniki zostaną umieszczone na stronie internetowej www.kosciuszko.pl w zakładce „Szkoła” – “Biblioteka” – „Konkursy”. Szkoła, której uczniowie zakwalifikują się do finału, zostanie powiadomiona drogą elektroniczną.
  6. Do etapu wojewódzkiego (część pisemna) przechodzi 15 osób z najwyższą liczbą punktów, a do ścisłego finału (część ustna) najlepsza siódemka.

 

Do konkursu obowiązuje:

 

a. znajomość książek Johna Flanagana,

b. umiejętność redagowania krótkich form wypowiedzi pisemnej tj. zaproszenia, ogłoszenia, instrukcja, dedykacja.

c. umiejętność redagowania dłuższych form wypowiedzi pisemnej tj. listu, charakterystyki, opisu, podania, recenzji, sprawozdania.

 

Terminy:

 

  1. Do 28 listopada 2014 r.- zgłoszenie uczestnictwa szkoły w konkursie (z zaznaczeniem kategorii) drogą elektroniczną na adres: konkurs.zwiadowcy@wp.pl Zgłoszenie powinno zawierać: pełną nazwę szkoły wraz z adresem oraz imię, nazwisko i adres mailowy osoby odpowiedzialnej za kontakt z organizatorem i przeprowadzenie etapu szkolnego.

Jeżeli do 1.12.2014 r. szkoła nie otrzyma potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia – prosimy o kontakt telefoniczny.

 

  1. 7 stycznia 2015 r.- odebranie zestawu pytań na etap szkolny, przesłanego drogą elektroniczną na adres osoby odpowiedzialnej za przeprowadzenie etapu szkolnego (prosimy, aby osoba odpowiedzialna za kontakt z organizatorem potwierdziła otrzymanie zestawu do 7.01.2015 r. do godz. 20:00).

 

  1. 8 stycznia 2015 r. o godz. 9:00 – przeprowadzenie eliminacji szkolnych i odesłanie prac konkursowych w tym samym dniu!

 

  1. Do 16 stycznia 2015 r. opublikowanie listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

 

  1. 20 lutego 2015 r. o godz. 10:00 finał konkursu w ZSO w Mysłowicach (część pisemna i część ustna).

 

 

 

KATEGORIA PLASTYCZNO – LITERACKA – regulamin:

 

1.Konkurs ma charakter indywidualny.

2.Do konkursu może przystąpić każdy uczeń, który wykona plakat informujący o turnieju rycerskim.

3. Szkoła spośród wszystkich wykonanych dowolną techniką prac wybiera 3 najlepsze i przesyła na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Mickiewicza 6-8 Mysłowice 41-400 z dopiskiem “Zwiadowcy.”

 

Szczegóły wykonania prac:

 

– Technika wykonania pracy dowolna.

– Pracę należy wysłać w formie papierowej.

– Na pracy należy zamieścić informację zawierającą: imię i nazwisko uczestnika konkursu, nazwę i adres szkoły oraz imię i nazwisko opiekuna.

 

Kryteria oceny:

 

– zgodność treści zawartej na plakacie z wymogami redakcyjnymi odpowiedniej wypowiedzi pisemnej,

– poprawność ortograficzna, interpunkcyjna, składniowa i stylistyczna,

– estetyka wykonania,

– pomysłowość.

 

W tej kategorii zostaną nagrodzone 3 najlepsze prace spośród wszystkich nadesłanych z całego województwa śląskiego.

 

Terminy:

 

1. Do 28 listopada 2014 r.- zgłoszenie chęci uczestnictwa szkoły w konkursie (z zaznaczeniem kategorii) drogą elektroniczną na adres: konkurs.zwiadowcy@wp.pl Zgłoszenie powinno zawierać: pełną nazwę szkoły wraz z adresem oraz imię, nazwisko i adres mailowy osoby odpowiedzialnej za kontakt z organizatorem.

Jeżeli do 01.12.2014 r. szkoła nie otrzyma potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia – prosimy o kontakt telefoniczny.

2. Do 15 stycznia 2015 r. nadsyłanie prac konkursowych na adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Mickiewicza 6-8 Mysłowice 41-400 z dopiskiem “Zwiadowcy.”

3. Do 28 stycznia 2015 r. opublikowanie nazwisk zwycięzców konkursu na stronie internetowej www.kosciuszko.pl w zakładce „Szkoła” – “Biblioteka” – „Konkursy”. Szkoła, której uczniowie zajmą miejsca 1-3 otrzymają również powiadomienie drogą elektroniczną ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi gali wręczenia nagród.

4. Rozdanie nagród nastąpi 20 lutego 2015 r. w ZSO w Mysłowicach (ul. Mickiewicza 6-8 41-400 Mysłowice).

20 lutego 2015 r. odbędzie się uroczysta gala, w czasie której zostaną wręczone nagrody w obydwu kategoriach.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!

 

organizatorzy: Magdalena Pyrr; Agnieszka Wachel

 

kontakt: Magdalena Pyrr – biblioteka

mail: konkurs.zwiadowcy@wp.pl;