Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Zajęcia z native speakerem

7 listopada 2015

Dnia 6 listopada odbyła się w naszej szkole lekcja w ramach promocji egzaminów Cambridge English. Egzaminy te potwierdzają znajomość angielskiego zgodną ze Skalą Poziomów Rady Europy. Są uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców z sektora prywatnego i publicznego we wszystkich krajach anglojęzycznych. Uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, których poziom językowy jest zbliżony do poziomu B2 byli szczególnie zainteresowani egzaminem First Certificate in English, który potwierdza znajomość angielskiego w stopniu umożliwiającym pracę lub studia w anglojęzycznym środowisku Lekcję przeprowadziła rodzima użytkowniczka języka angielskiego, pochodząca z Newcastle w Wielkiej Brytanii Sophie, która jest lektorem w International House, autoryzowanym centrum egzaminacyjnym Cambridge English. Zajęcia z native speakerem prowadzone były w formie warsztatów, których głównym celem był rozwój sprawności mówienia. Każdy z uczniów miał również okazję sprawdzić swoje kompetencje w zakresie rozumienia ze słuchu. Uczestnicy lekcji bardzo chętnie komunikowali się w języku angielskim, brali aktywny udział we wszystkich ćwiczeniach, a swoim zaangażowaniem i umiejętnościami zrobili wrażenie na prowadzącej￿ Dzięki uczestnictwu w tego typu lekcji uczniowie mieli okazję przekonać się, że wybór dwujęzycznego gimnazjum przynosi wymierne efekty, ponieważ żaden z nich nie miał problemów ze zrozumieniem native speakera, ani z mówieniem w języku Szekspira.

 

 

-- Powrót do poprzedniej strony --