Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Tymoteusz Stefański laureatem konkursu NBP

13 grudnia 2016

 

W miniony piątek, uczeń naszego gimnazjum – Tymoteusz Stefański wziął udział w uroczystości wręczenia nagród w Warszawie. Wyniki XV edycji Konkursu na pracę pisemną zostały ogłoszone podczas gali finałowej, która odbyła się 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Tymoteusz uzyskał II miejsce na podium, pokonując ponad 200 konkurentów z całej Polski. Jury bardzo wysoko oceniło inwencję i autorskie podejście do tematu konkursowego tegorocznych uczestników. Opiekunem merytorycznym nagrodzonej pracy była Pani Sylwia Plewa. Gratulujemy!

Konkurs został ogłoszony na początku września br. Uczniowie mogli nadsyłać prace do 18 października. Tegoroczne tematy okazały się przystępne i inspirujące.

  • w kategorii Gimnazja: „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać?”

  • w kategorii Szkoły ponadgimnazjalne: „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak unikać pułapek kredytowych?”

Łącznie w obu kategoriach wpłynęło 581 prac, z których 540 spełniło wymogi formalne określone Regulaminem konkursu – 203 napisane przez gimnazjalistów i 337 przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki współpracy z firmą Plagiat.pl prace zostały sprawdzone w Internetowym Systemie Antyplagiatowym.

Po zakończonej gali uczestnicy z opiekunami zostali zaproszeni do Centrum Pieniądza NBP, w którym mogli zapoznać się z historią bankowości na ziemiach polskich oraz zobaczyć środki płatnicze, jakie były dostępne w różnych rejonach świata na przestrzeni kilku tysięcy lat. Atrakcją Centrum jest również skarbiec, w którym zdeponowano sztabkę złota o wartości 2 milionów złotych.


-- Powrót do poprzedniej strony --