Kościuszko

Życzenia świąteczne

24 grudnia 2020

Święto Edukacji Narodowej

13 października 2020

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Brawo!

12 listopada 2019

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

http://licea.perspektywy.pl/2020/

 

Aktualności

Tymoteusz Stefański laureatem konkursu NBP

13 grudnia 2016

 

W miniony piątek, uczeń naszego gimnazjum – Tymoteusz Stefański wziął udział w uroczystości wręczenia nagród w Warszawie. Wyniki XV edycji Konkursu na pracę pisemną zostały ogłoszone podczas gali finałowej, która odbyła się 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Tymoteusz uzyskał II miejsce na podium, pokonując ponad 200 konkurentów z całej Polski. Jury bardzo wysoko oceniło inwencję i autorskie podejście do tematu konkursowego tegorocznych uczestników. Opiekunem merytorycznym nagrodzonej pracy była Pani Sylwia Plewa. Gratulujemy!

Konkurs został ogłoszony na początku września br. Uczniowie mogli nadsyłać prace do 18 października. Tegoroczne tematy okazały się przystępne i inspirujące.

  • w kategorii Gimnazja: „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać?”

  • w kategorii Szkoły ponadgimnazjalne: „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak unikać pułapek kredytowych?”

Łącznie w obu kategoriach wpłynęło 581 prac, z których 540 spełniło wymogi formalne określone Regulaminem konkursu – 203 napisane przez gimnazjalistów i 337 przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dzięki współpracy z firmą Plagiat.pl prace zostały sprawdzone w Internetowym Systemie Antyplagiatowym.

Po zakończonej gali uczestnicy z opiekunami zostali zaproszeni do Centrum Pieniądza NBP, w którym mogli zapoznać się z historią bankowości na ziemiach polskich oraz zobaczyć środki płatnicze, jakie były dostępne w różnych rejonach świata na przestrzeni kilku tysięcy lat. Atrakcją Centrum jest również skarbiec, w którym zdeponowano sztabkę złota o wartości 2 milionów złotych.


-- Powrót do poprzedniej strony --