Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Sukcesy matematyków

6 czerwca 2017

29 maja 2017 roku w Mysłowicach w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursów matematycznych, w których brali udział uczniowie mysłowickich szkół. W czasie tej uroczystości wychowankowie naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących  – gimnazjum i liceum zostali wyróżnieni, ponieważ w tegorocznych zmaganiach konkursowych w większości zajęli w całym powiecie czołowe lokaty. W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny aż 13 osób zdobyło wyróżnienie, a 1 uczeń – uzyskał wynik bardzo dobry. Mianowicie, wynik bardzo dobry, pierwsze miejsce w powiecie i 5 w regionie uzyskał uczeń klasy IIag Kacper Dądela. Wyróżnienia otrzymali uczniowie gimnazjum: Piotr Lisowski, Jakub Łuczak, Adam Kowalski, Kacper Kopeć, Piotr Łęczycki, Agnieszka Gajda, Bartłomiej Dera, Radosław Witkowicz, Kinga Rybińska, Maksymilian Ostrowski, Piotr Kotula i Natalia Pająk oraz uczeń klasy Ib liceum Michał Prochowski. Dwóch uczniów z naszego gimnazjum Piotr Lisowski i Kacper Dądela zostało laureatami konkursu przedmiotowego z matematyki o zasięgu wojewódzkim.

Na uroczystości nagrodzono także Mateusza Marczyka, który zajął drugie miejsce w miejskim konkursie Rozkosze Łamania Głowy.
Różnorodność konkursów matematycznych i przede wszystkim ogromny udział w nich młodzieży pozwala potwierdzić powiedzenie starożytnego filozofa – Pitagorasa, że liczby rządzą światem, a wyniki konkursowe, uzyskane przez naszych uczniów, jeszcze bardziej tego dowodzą.


 

-- Powrót do poprzedniej strony --