Kościuszko

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

5 września 2019

W poniedziałek, 2 września 2019 roku, już o godzinie 8.00 wypełniła się, pusta w letnich miesiącach aula I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach. Ledwo pomieściła zaproszonych Gości, nauczycieli i liczną, bo ponad trzystuosobową grupę pierwszoklasistów.Jak zwykle mogliśmy liczyć na naszych wspaniałych Przyjaciół, Pana Wojciecha Króla, Posła na Sejm RP, Pana Czesława Ryszkę, Senatora RP, Pana Wojciecha Chmiela, I Zastępcę Prezydenta Miasta Mysłowice i Pana Tomasza Papaja-Przewodniczącego Rady Miasta Mysłowice. W imieniu Pani Bożeny Borys-Szopy-Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej list przeczytał Pan Janusz Freitag. Pierwszy raz i mamy nadzieję nie ostatni, odwiedziła szkołę Pani Marta Jabłczyńska Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Kadr UM Mysłowice.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, 2019/2020, przybrało, jak zwykle, uroczysty charakter. Stało się tak, bo wrześniowa data nie pozwala przecież zapomnieć o rocznicy, w tym roku 80., wybuchu II wojny światowej. Uczniowie i wszyscy zebrani złożyli hołd poległym.
Minutą ciszy obecni w auli uczcili również pamięć zmarłej przed kilku dniami wieloletniej nauczycielki Liceum, Elżbiety Sidło.

Na koniec w programie nie brakło też miejsca na lżejsze w wyrazie, satyryczne sceny z życia szkoły. Oglądanie ich przypomniało zebranym, że szkoła to nie tylko obowiązki, trud codzienności, ale i żywioł młodości z jej radością i optymizmem.


-- Powrót do poprzedniej strony --