Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Projekt AIESEC – „Next Step”

19 października 2015

W dniach od 11 października do 18 października uczestniczyliśmy w miedzynarodowym projekcie GLOBAL VILLAGE , NEXT STEP organizowanym przez AIESEC Katowice Uniwersytet Ekonomiczny.

Nasza szkoła od samego początku jest partnerem projektu. Przez lata gościliśmy już wolontariuszy z m.in.: Brazylii, Chin, Egiptu, Indonezji, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Pakistanu i Bułgarii.

W obecnej , jesiennej edycji projektu Next Step w szkole odbywały się warsztaty językowe prowadzone przez studentki z Indii i Kolumbii. Dziewczyny opowiadały o sobie, o historii, geografii i kulturze swoich krajów.

Szczególne podziękowania należą się uczniom i rodzinom, które przyjęły wolontariuszki za zaangażowanie i znaną na całym świecie polską gościnność.

Kolejną międzynarodową przygodę z językiem angielskim i z gośćmi z odległych krajów świata zorganizujemy w styczniu 2016r.


-- Powrót do poprzedniej strony --