Kościuszko

Wracamy! :)

15 maja 2021

Drodzy Uczniowie! Choć często w to powątpiewacie :) , wszystkie nasze działania są skoncentrowane na Waszym dobru.

Wiemy, że cieszycie się z powrotu do szkoły, ale macie wiele obaw. Rada Pedagogiczna I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki podjęła decyzję, że czas stacjonarnej nauki poświęcimy budowaniu relacji i wspieraniu Was w bezstresowym powrocie do szkoły. Nie będziemy w tym czasie przeprowadzać sprawdzianów i odpytywać Was, chyba że sami zdecydujecie, iż chcielibyście poprawić ocenę z jakiegoś przedmiotu :) .

Przed Wami trudne tygodnie, chcemy pracować tak, by nie stracić tego czasu, zmobilizować Was do nauki, robiąc jednocześnie wszystko co w naszej mocy, byście nie odczuwali presji „nadrabiania zaległości”.

Będziemy dla Was i z Wami!

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

100% zdawalność w Kościuszce!

11 września 2019

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Lekcja muzealna w Muzeum Śląskim w Katowicach

23 stycznia 2015

22 stycznia 2015 roku klasa 2a z rozszerzeniem humanistycznym wzięła udział w lekcji muzealnej w Muzeum Śląskim w Katowicach. Temat zajęć prowadzonych metodą warsztatową brzmiał: Analiza obrazów na wybranych przykładach. Galeria malarstwa polskiego 1800-1945. Pracując w grupach, młodzież pogłębiała wiedzę i umiejętności przydatne na nowym egzaminie maturalnym z języka polskiego. Uczniowie studiowali dzieła wielu wybitnych polskich malarzy, np.: Jana Matejki, Wojciecha Kossaka, Artura Grottgera, Witkacego, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Olgi Boznańskiej. Obejrzeli także inne wystawy stałe i czasowe Muzeum Śląskiego ukazujące dorobek artystyczny współczesnych polskich twórców (np. Jerzego Dudy-Gracza).


-- Powrót do poprzedniej strony --