Kościuszko

DZIEŃ OTWARTY

14 marca 2019

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY GIMNAZJALISTÓW ORAZ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 24 KWIETNIA OD GODZ. 9:00!

Brązowa odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”.

 

www.liceum.perspektywy.pl

100% zdawalność w Kościuszce!

1 października 2017

Z wielką dumą i radością informujemy, że wszyscy nasi maturzyści zdali maturę!

 Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy!

 

 

Aktualności

Konkurs Krasomówczy

23 lutego 2018

 

20 lutego 2018 roku odbył się w naszej szkole regionalny etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. W eliminacjach lokalnych zostało wyłonionych 9 oratorów, zarówno z gimnazjum, jak i szkół ponadgimnazjalnych. Do tej grupy dołączył jeszcze uczeń z Dąbrowy Górniczej z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Jury w składzie: Wojciech Król – poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej, dwukrotny zwycięzca konkursu krasomówczego, Łucja Staniczek – wiceprezes Zarządu Głównego Bractwo Oświatowe, Teresa Bialucha – radna Rady Miasta Mysłowice i Michał Skiba – wicedyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury miało za zadanie uważnie wysłuchać przemówień i zwrócić uwagę na różne komponenty takiej wypowiedzi. Każdy uczestnik w ciągu 5 minut musiał nawiązać do hasła przewodniego: „Nieszczęsny dar wolności?” (Ks. prof. J. Tischnera), wykazać się wielką kreatywnością w sposobie formułowania argumentów, przekonywania do swoich racji i wykorzystać przy tym odpowiednie środki retoryczne. Ostatecznie członkowie Jury wyłonili zwycięzcę, którym został uczeń naszego Liceum – z klasy Id – Dariusz Wendreński, który będzie nas reprezentował w finale konkursu. II miejsce zajął uczeń gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jerzego Chromika w Mysłowicach – Bartosz Klimus. Publiczność przyznała nagrodę Dorianowi Kamrackiemu – uczniowi Centrum Kształcenia Ustawicznego w Mysłowicach. Eliminacje finałowe odbędą się 5 marca w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach. Wszyscy będziemy bardzo mocno trzymać kciuki za naszego reprezentanta.


-- Powrót do poprzedniej strony --