Kościuszko

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

7 kwietnia 2022

ZAPRASZAMY!

NPRCz

5 stycznia 2022

Szczepienia przeciw COVID-19

26 sierpnia 2021

Informujemy, że w zakładkach UCZEŃ i RODZIC znajdują się informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Zróbmy to dla siebie i dla innych!

22 stycznia 2021

Matura 2020

18 sierpnia 2020

Aktualności

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW!

9 maja 2022

Z wielką przyjemnością informujemy, iż aż sześciu uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI

4 maja 2022

Z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja nasze Liceum wzięło udział w składaniu kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej w Mysłowicach.

UROCZYSTA AKADEMIA KLAS 3

29 kwietnia 2022

W uroczystości zakończenia roku szkolnego przez klasy 3 wzięła udział szeroko pojęta społeczność kościuszkowska: zaproszeni goście (niejednokrotnie absolwenci naszej Liceum), dyrekcja, grono pedagogiczne, tegoroczni abiturienci i ich rodzice.

SUKCES NASZEGO UCZNIA!

27 kwietnia 2022

Filip Bogobowicz (3d) zajął III miejsce w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Języków Romańskichw kategorii: język hiszpański. Gratulujemy serdecznie i dedykujemy cytat o trudach i znojach zdobywania m.in. wiedzy: „Luego empecé a comprender que el tiempo nunca se gana, y que nunca se pierde, que la vida se gasta, simplemente”. (Almudena Grandes)

PREZENTUJEMY SIĘ NA TARGACH EDUKACYJNYCH

26 kwietnia 2022

Zachęcamy ośmioklasistów do kontynuowania nauki w naszym mieście. Bilbordy, foldery, informatory i targi edukacyjne 26 i 27 kwietnia br. w Centralnym Muzeum Pożarnictwa na pewno pozwolą młodzieży dobrze wybrać szkołę ponadpodstawową.

Jeśli uczniowie przychodzą do szkoły o 2:45 w sobotę w nocy to znak,

Jeśli uczniowie przychodzą do szkoły o 2:45 w sobotę w nocy to znak, że rozpoczyna się kolejna projektowa przygoda 😎 24 kwietnia grupa 11 uczniów pod opieką mgr Magdaleny Pyrr i mgr Marty Ptak wyruszyła do Portugalii by realizować projekt POWER „Europejskie subkultury młodzieżowe. Toleruję- nie hejtuję!”

LIST OTWARTY RADY PEDAGOGICZNEJ I LO

23 kwietnia 2022

Mysłowice, 23 kwietnia 2022 roku   List otwarty Rady Pedagogicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki dotyczący nierozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora   Jako organ Szkoły i jeden z podmiotów Kościuszkowskiej Społeczności chcemy wyrazić głębokie zaniepokojenie faktem nierozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora I LO w Mysłowicach. Mamy poczucie niesprawiedliwości w obliczu tego wydarzenia.   Pani […]

COGITO ERGO SUM / CZYTAM ERGO JESTEM

Gdyby dyktatorzy czytali mądre książki, chodziliby po lesie i nucili utwór Vivaldiego „Cztery pory roku” zamiast łamać prawa człowieka.

DZIEŃ OTWARTY

22 kwietnia 2022

Dzień otwarty w I LO to otwarte drzwi do tajemniczych pokoi (czyżby to gabinet Sherlock’a Holmes’a?); otwarte umysły i otwarte serca (lubimy cytat Foresta Gumpa, ten o pudełku czekoladek).

DZIEŃ ZIEMI A CZYSTE MIASTO

Klasy 2e, 2b i Samorząd Uczniowski wzięli udział w inicjatywie Czyste Miasto Mysłowice zorganizowanej przez ZOMM. Młodzież brała udział w akcji zbierania śmieci, a szerzej i inaczej, w działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności