Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

19 maja 2024

Z wielkim żalem żegnamy Pana Józefa Chudałę, naszego Absolwenta, który odszedł przeżywszy 98 lat. Pan Józef, który mieszkal i pracował w Bielsku, bardzo chętnie i często odwiedzał szkołę. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek o 14.00 w kościele Opatrzności Boże w Bielsku- Białej.

SZYCIE RATUJE ŻYCIE

I fizyczne i psychiczne.
Szycie jest jak medytacja, uspokaja układ nerwowy (poza tymi sytuacjami, gdy się ukłujesz). Szycie Pożeraczy Smutków jest dawaniem swojego czasu i energii co, robione z rozwagą, daje poczucie sprawczości.

SPORTOWE SUKCESY

W zeszłą środę, tj. 15 maja uczennice i uczniowie szkół średnich stanęli do przedostatnich w bieżącym roku szkolnym zawodów. Oto wyniki:

KOCHAMY MIKROBIOLOGIĘ

17 maja 2024

Klasa Ic uczestniczyła w zajęciach z mikrobiologii nt. Barwienie bakterii metodą Gramma. Wydarzenie miało miejsce w UŚ w Katowicach, a klasa wybrała się z prof. I. Maślorz.

MISTRZYNIE ORTOGRAFI

A także fleksji, składni i interpunkcji! Brawoooo!
W Eurodyktandzie pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Walczak z kl. IIb, a trzecie Helena Raczak z kl. IId.

Dni Mysłowic

DNI MYSŁOWIC W weekend na przełomie maja i czerwca Mysłowice staną się sercem kulturalnych wydarzeń! Kiedy: 30.05.2024 r.-1.06.2024 r. Gdzie: Park Słupna, ulica Stadionowa 13, Mysłowice Wstęp: wolny Mysłowice szykują się na największą imprezę w regionie – Dni Mysłowic, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca, konkretnie w dniach 30 maja – 1 czerwca. […]

1D W SERCU MAŁOPOLSKI

15 maja 2024

Kraków nigdy się nie nudzi, zawsze inspiruje, gwarantując kulturalno-estetyczną ucztę dla oczu.
Klasa 1d powróciła dzisiaj do korzeni polskości w jej historycznym wymiarze, zwiedzając podziemia Rynku krakowskiego, a na Wawelu i w ogrodach królewskich posłuchając o wpływie królowej Bony na nasze zwyczaje żywieniowe.

HYDRO – TRANSFORMERSI

Podczas gdy w szkole maturzyści zmagają się z egzaminami maturalnymi, nasi Transformersi znowu wyruszyli w trasę. Tym razem miejscem badawczym był Chorzów i Siemianowice Śląskie. Podczas warsztatów prowadzonych przez dra Marka Sołtysiaka, hydrogeologia z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ w Sosnowcu, uczniowie klasy 2g …

ZAPROSZENIE DO PROJEKTU

14 maja 2024

UWAGA!
Centrum Współpracy Europejskiej Młodzi Europejczycy zapraszają uczniów naszej szkoły do projektu Erasmus+ „Stronger together”, który realizowany będzie w Białym Dunajcu w dniach 6-14 czerwca 2024. W projekcie weźmie udział także młodzież z Węgier i Turcji.
Projekt skierowany jest do uczniów klas 1 i 2. Zapraszamy osoby zainteresowane, na spotkanie informacyjne w czwartek 15 maja w sali 36.

WYNIKI V KONKURSU WIEDZY O HISZPANII

7 maja 2024

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy na temat Hiszpanii! Do finału, który odbędzie się 11 czerwca 2024 o godz. 10:00 w ILO w Mysłowicach zakwalifikowali się: 1.Justyna Jankowska – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie (Agata Gatnar-Pindor) 2.Kinga Armata – LO9 w Sosnowcu (Klaudia Bednarczyk) 3.Mikołaj Bartczak – LO1 w Jastrzębiu Zdroju (Joanna Stachoń) 4.Anna Ciućka – ILO […]

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności