Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

KOŚCIUSZKO I „KORDIAN”

26 września 2023

W to poniedziałkowe popołudnie klasa 2d oraz klasy 3 i 4 zobaczyły sztukę pt. „Kordian” w adaptacji Narodowego Teatru Edukacji.
Spektakl odbył się w Mysłowicki Ośrodek Kultury, a 200 kościuszkowców z uwagą śledziło zmagania bohatera z carem, księciem Mikołajem, Laurą, papieżem, Archaniołem i własnymi demonami.

WOLONTARIUSZE I K-POP

25 września 2023

Kościuszkowscy wolontariusze, w geście docenienia ich czasu i energii podarowanych na rzecz innych, zostali obdarowani zaproszeniami na festiwal K-POP w Warszawie.

RYWALIZACJA. CZAS: START

Miniony piątek zaczęliśmy od królowej sportu czyli lekkoatletycznie, skocznie i z zapałem. I zaledwie rozpoczęła się owa rywalizacja mysłowickich szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024, kościuszkowcy już dorównują Filippidesowi (temu od maratonu) dzielnie walcząc na bieżni, skoczni i rzutni.

POWIEŚ ZDJĘCIE NA MURALU

Jeśli ktoś z Was chce powiesić swoje ulubione zdjęcie – mural czeka. Zapraszamy do fotograficznych interakcji.
Oliwia, Zuza i Wiktoria z kl. 3a, we współpracy z Samorząd Uczniowski I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach , zaktualizowały zdjęcia na muralu i jest co i kogo podziwiać.

WYSTAWA NT. ANATOMII

23 września 2023

Kl. 2f, tj. psychologiczno-społeczna, z rozszerzoną biologią i kl. 3c, biologiczno-chemiczna, odwiedziły dzisiaj wystawę pt. Body Worlds&The Cycle of Life zorganizowaną w Szybie Wilson w Katowicach.

101 JUBILEUSZ I 150 ROCZNICA

22 września 2023

W tym roku przypada 101 jubileusz istnienia szkoły im. Tadeusza Kościuszki i 150 rocznica założenia Wyższego Prywatnego Zakładu Wychowawczego, gdy to na mocy dokumentu z 1873 powstała „Hoehere Knabenschule”. Te dwie daty w połączeniu z osobowościami związanymi z naszą placówką, m. in. z naszym absolwentem.prof. Kazimierzem Kutzem, to doskonałe powody do celebrowania i pójścia do teatru.

KOŚCIUSZKO JU-JITSU STOI

19 września 2023

obrazek miniatura logo szkoły

Z 18 Bałkańskich Otwartych Mistrzostw w Ju-Jitsu Lena Baranowska z kl. 1c wróciła z 1 miejscem! Wiwat nasza zawodniczka! Wiwat women power! I nie jest to metafora tylko dosłownie power.

AWARIA TELEFONU STACJONARNEGO

Informujemy, że szkolny telefon stacjonarny uległ awarii. Prosimy dzwonić na telefon komórkowy: 516 829 559.

Warsztaty Leselust

16 września 2023

Goethe gruntownie znał łacinę, nieobca była mu greka i hebrajski. Z nowożytnych języków znał francuski i włoski oraz niepopularny na ów czas angielski. Zainspirowani tym dobrym przykładem, uczniowie i uczennice z klas 3 e, b, c, podjęli wyzwanie poliglotyczne i począwszy od pogłębienia wiedzy z niemieckiego uczestniczyli w warsztatach Leselust, które odbyły się w Mediothek Goethe Institut w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

AKCJA (RE)KREACJA

15 września 2023

Bawili się nawet absolwenci, student biotechnologii i studentki ochrony środowiska i analityki medycznej, podczas obchodzonego dzisiaj Dnia Kropki. To święto kreatywności i tworzenia, gdy to skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji i możliwości. Nawet jeśli chodzi o, tak z pozoru prostą rzecz, kropkę, jej barwy, odcienie, wielkość…

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności