Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Wizyta młodzieży z Niemiec 2007

Od 22 do 26 października 2007 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach gościła grupa niemieckich  uczniów ze szkoły Georg – Kerschensteiner – Schule z Mühlacker. Młodzież przybyła wraz z opiekunami:  Dyrektorem Szkoły Rainerem Schorkiem, emerytowanym Dyrektorem Eckehardem Kuglerem oraz nauczycielami: Ulriką Schwager i Alexandrem Keckiem.

Wizyta odbyła się w ramach wymiany uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i szkoły z Mühlacker. W czasie pobytu w Polsce niemieccy goście tradycyjnie już uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Niezapomniane wrażenie zrobiły na nich zabytki miasta, a szczególnie Wawel i Collegium Maius. Dużym przeżyciem okazał się wyjazd do byłych obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu i Brzezince.

Podczas pobytu w Mysłowicach goście zostali przyjęci przez prezydenta miasta, Grzegorza Osyrę. Ostatni dzień upłynął pod hasłem „Stop stereotypom – poznaj swego sąsiada”. Młodzież obu szkół pracowała nad projektem i prezentacją. Wizyta zakończyła się w piątek popołudniowy spotkaniem i z całą pewnością wpłynęła na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie.

Spotkanie zostało współfinansowane ze środków Polsko Niemieckiej Wspólnoty Młodzieży (PNWM).