Kościuszko

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

MIKOŁAJÓW TRZECH

7 grudnia 2023

Zależy jak liczyć. Niektóre źródła mówią o 3 Mikołajach, 4 śnieżynkach i 5 reniferach.
Inni wprost odwrotnie: że było 4 Mikołajów, 5 śnieżynek i 6 reniferów.

DZIEŃ KONSTYTUCJI HISZPANII

6 grudnia 1978 Hiszpania na drodze referendum zaaprobowała konstytucję, przyjętą 27 grudnia ww. roku. I tak po 40 latach dyktatury nastąpiła monarchia parlamentarna. Jest więc co świętować: tapasami, flagami wspólnot autonomicznych, preamułą, kwiatami we włosach, churrosami, żółto-czerwonymi wstążkami, gitarą, różami z bibuły, serialem Casa de papel.

ERASMUS MA SENS

6 grudnia 2023

Dostaliśmy najlepsze świąteczne życzenia z Majoki od Ainy, uczestniczki wymiany w 2022/2023. Przekazujemy je zatem z okazji Mikołajek i na Święta Bożego Narodzenia.

Pożegnanie Pani Profesor Haliny Wachel.

Z wielkim żalem żegnamy wieloletniego pracownika naszej szkoły Panią Profesor Halinę Wachel.
Uroczystości pogrzebowe Pani Profesor odbędą się w Krakowie Podgórze, cmentarz Podgórski, ul. Wielicka, 13.12.2023 środa, godz. 12:00.
Msza Św. w kaplicy na cmentarzu.

KALENDARZ 2024 JUŻ JEST

Ten artefakt (nie bójmy się tego słowa!) już jest gotowy do zakupu. Zebrane środki przeznaczymy na szczytny cel służący całej społeczności kościuszkowskiej, tj. na nowe nagłośnienie szkoły.

NASI WOLONTARIUSZE

5 grudnia 2023

obrazek miniatura logo szkoły

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Naszym dobro czyniącym osobom chcemy przekazać: dziękujemy, że jesteście. Umacniacie naszą wiarę w bezinteresowność.
Autorka prezentacji: Natalia Trawińska, kl. 3c.

URALENTOWANI IMPOWIZUJĄ

Dzisiaj był final finałów i nastąpił zmagań kres! W Domu Kultury w Nawojowej odbyły się podsumowujące warsztaty w ramach „Theatre of tolerance”. Uczestniczki i uczestnicy z Serbii, Estonii, Polski i Portugalii wykazali się świetną umiejętnością improwizacji teatralnej na zadany temat i to w języku angielskim

PÓŁMETEK PROJEKTU TEATRALNEGO

4 grudnia 2023

Połowa wyjazdu za nami. Nade wszystko była integracja międzynarodowa w praktyce, a zaraz potem mnóstwo ćwiczeń z budowania zaplecza aktorskiego, m. in. warsztaty z bułgarskimi i polskimi aktorami z improwizacji, warsztaty ze słownika pojęć ogólnoludzkich: tolerancja, lęk, autoakceptacja.

PROFILAKTYKA AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji kl. 3a rozdawała wstążeczki, byśmy zauważyli ryzyko. Były plakaty i prezentacje, by pogłębić zagadnienie profilaktyki (codziennie 6 tyś. osób zaraża się HIV). Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS sprawdzał tę wiedzę.

NOC FILMOWA

3 grudnia 2023

Ta noc filmowa była wypełniona pytaniami i stwierdzeniami z kategorii:
– Co oglądamy?
– A mogą być polskie napisy?

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności