Kościuszko

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

NOC ANGLISTÓW

29 listopada 2022

Ponad 40 osób, uczniów i uczennic klas Ia, Ib, Id, If, 2a, 2b, 2e, 3a, 3d, 4a, 4c, 4d, wzięło udział w tegorocznej edycji „Nocy Anglistów”; wydarzeniu współorganizowanym przez 15 uniwersytetów z 14 ośrodków akademickich w całej Polsce.

NASZA STYPENDYSTKA

25 listopada 2022

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2022 otrzymała Aleksandra Wziątek, uczennica klasy II c. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 24 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków w Jaworznie, a my tam byliśmy i pękaliśmy z dumy!

Z SERCEM NA DŁONI

Dziękujemy każdej osobie, klasie i wychowawczyni/wychowawcy za uszycie serduszek, za zaangażowanie sił i środków, za poświęcony czas i energię. Ozdoby zostały przekazane hospicjum Cordis i były sprzedawane podczas koncertu i na kiermaszu w Szybie Bończyk.

UNIQUE MOMENT

Jesteśmy w prasie! 24 listopada br. (czwartek) Artur Filec (3a), Piotr Termiński (3d), Weronika Grabowska (4c), Paulina Kwiatkowska (4d) wzięli udział w konkursie, którego motto brzmi: „zjednoczeni w różnorodności”. Konkurs Juvenes Translatores, którego pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, to ukłon w stronę wszystkich tych, których pasją jest nauka języków obcych.

KLASY EKONOMICZNE NA UE

21 listopada 2022

Jesteśmy tam, gdzie coś się dzieje. A działo się sporo i klasy ekonomiczne (tym razem 4e i 1e) mogą potwierdzić. Przy okazji drugiej edycji najnowszego projektu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach „Ekonomia bez granic”.

BIOL-CHEM POGŁĘBIA WIEDZĘ

Nasze biolchemy popularyzują wiedzę o (nad)używaniu antybiotyków, sami wciąż się doszkalając od najbardziej poinformowanych. Jak wiadomo superbakterie New Delhi, ten szczególny szczep bakterii Klebsiella pneumoniae, wytwarzają enzym uodparniający je na wiele antybiotyków. Jak wobec tego będziemy się leczyć w obliczu antybiotykooporności?

ZASZACHOWANI, II MIEJSCE

17 listopada 2022

Nasi „kandydaci na mistrzów”, Katarzyna Gębala (4c), Zbigniew Staśko (2b), Robert Mulka (2e) i Wojciech Maślanka (1b), zdobyli II miejsce w zawodach rejonowych wojewódzkiej Licealiady w szachach. Chapeau bas!

JEZYK NIEMIECKI A TYROL

15 listopada 2022

Czy wiecie, że język niemiecki jest językiem ojczystym w Południowym Tyrolu/we Włoszech? W poniedziałek, 14.11.2022, na zajęciach języka niemieckiego uczniowie klas skandynawskich odbyli wirtualną wyprawę do jednego z najpiękniejszych regionów dwujęzycznych w Europie. Na spotkaniu z wykładowcą Uniwersytetu Śląskiego, Panią Aleksandrą Łyp-Bielecką, doktorem nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa

ZASZACHOWANI

Związanie, szpila, atak z odsłony, podwójne uderzenie i mistrzowski szach-mat. W efekcie tychże I miejsce w miejskich zawodach w szachy jest nasze. Wiwat!

NOC PLANSZÓWEK

12 listopada 2022

Spędzać czas w szkole można na wiele sposobów. Klasa 1b postanowiła oddać się przyjemności typowej dla homo ludens i zorganizowała Nocy Gier Planszowych. Wychowawczyni, prof. E. Kapral, fanka planszówek, i jej klasa zagrali w: Sabotażystę, 6 bierze, Avalona i Tajniaków oraz w szachy.

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności