Kościuszko

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

KOCHAMY CZYTAĆ GOETHE’GO

26 maja 2023

I to w oryginale! A najbardziej: „Fausta”, „Egmont” i „Die Wahlverwandtschaften”.
Z tej właśnie czytelniczej zachłanności wybraliśmy się do krakowskiego oddziału Goethe Institut na warsztaty czytelnicze w połączeniu z treningiem językowym.

WYCIECZKA DO LONDYNU

25 maja 2023

Zgodnie z dekretem króla Karola II, w Tower of London musi przebywać przez cały czas minimum sześć kruków. Zgodnie z legendą „jeśli kruki z Tower of London zaginą lub odlecą, Korona upadnie a Brytania wraz z nią”.Dla bezpieczeństwa w wieży trzyma się osiem kruków.

WYCIECZKA KLAS I

„Tańce, hulanka, swawola;
Ledwie ośrodka w Janowie Lubelskim nie rozwalą,
Cha cha, chi chi, hejże, hola!”

AKTYWNA PRZERWA

Najpierw ciekawostka:
Teatr Baletowy w Petersburgu podał, że wydaje nawet 100 000 dolarów rocznie na buty dla tancerek. Ponoć taki efekt daje zsynchronizowanie optymistycznej muzyki z tańcem, co zwiększa wydajność tancerek oraz motywuje je do ruchu.

ZMIANA TERMINU II ETAPU KONKURSU WIEDZY O HISZPANII

24 maja 2023

Z uwagi na niezależne od organizatorek kwestie dot. życia szkolnego zmuszone jesteśmy zmienić termin II etapu Konkursu Wiedzy o Hiszpanii.
Odbędzie się on 14 czerwca (NIE 13.06) o 10.00 w auli I LO im. T. Kościuszki w Mysłowicach.

PRZYGOTOWANIA DO PIKNIKU

23 maja 2023

Klasa 2a już ma wybrany strój w klimacie Mamma Mía, teraz pracują nad proporcem. Nagroda warta zachodu!
Samorząd uczniowski zaprasza do wysiłku.

PROFILAKTYKA STRESU

obrazek miniatura

O eustresie, dystresie, kortyzolu i technikach radzenia sobie ze napięciem, stresem i irytacją opowiedziały dzisiaj klasom pierwszym studentki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ: Anna Uryzaj i Anna Filar. Z pewnością przyda się ta wiedza w gorącym okresie wystawiania ocen proponowanych i końcowych.

KONKURS NA MURAL

22 maja 2023

obrazek miniatura

Powstała z okazji 100-lecia naszej szkoły Piwnica Artystyczna potrzebuje ostatnich szlifów. Oddajemy Wam, droga społeczności kościuszkowska, białą ścianę i liczymy na Waszą kreatywność. Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt muralu dla naszej Piwnicy Artystycznej tak, by stał się miejscem spotkań naszej wspólnoty.

IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Hiszpanii – wyniki I etapu

12 maja 2023

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie konkursem. I gratulujemy wszystkim 164 uczestnikom wiedzy!

Komisja konkursowa podjęła decyzję o nieprzeprowadzaniu dogrywki wśród uczestników, którzy osiągnęli taką samą liczbę punktów i w zawiązku z tym, w finale zobaczymy się w powiększonym składzie.

CHARYTATYWNIE…

Możnaby rzec: „eLO ONe” Wam!
Pani Dyrektor i Alicja zaśpiewały, szkolny chórek wzmocnił przekaz. Drugi zespół z LO „Horyzont Zdarzeń” zabrał nas na koniec tęczy, a soliści, Pola Kuderska i Franek Mauer, poruszyli czułą strunę melancholii, a całość koordynował prof. Bartosz Dąbrowski.
Wiwatom i bisom nie było końca.

Kliknij tutaj aby przejść do starszych aktualności