Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Zwycięstwo „Plażowiczów”

9 czerwca 2014

W czwartek – 5 czerwca 2014 r., na obiektach sportów letnich MOSiR – Słupna, przy ul. Stadionowej, przeprowadzone zostały finałowe rozgrywki mysłowickich szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce plażowej – ostatniej dyscyplinie wchodzącej w skład szkolnej rywalizacji sportowej w kończącym się roku szkolnym 2013/2014.

Z pięciu szkół ponadgimnazjalnych, swoje reprezentacje do turniejów w „plażówce” wystawiły cztery mysłowickie szkoły. Rozgrywki toczyły się jednocześnie na czterech boiskach, a w celu wyłonienia wszystkich medalistów, zarówno w turnieju dziewcząt, jak i chłopców, w godz. 9:30 – 14:00, rozegrano po 16 spotkań. Każde toczyło się do dwóch wygranych setów. Słoneczna i upalna pogoda panująca podczas 4 godzin rozgrywek dała się we znaki zwłaszcza zwycięzcom, gdyż to oni musieli rozegrać po cztery lub nawet pięć meczy. Najlepsze nasze „plażowiczki” to w kategorii dziewcząt Matylda Walas i Weronika Zawadzka – III miejsce oraz Martyna Jędyk i Dominika Andrzejewska – IV miejsce.
Chłopcy nie pozostawili rywalom żadnych szans zajmując wszystkie miejsca na podium. Pary: Michał Czop i Jacek Sikora – I miejsce, Tomasz Ditrich i Paweł Sobolewski – II miejsce, Krzysztof Gaida i Dawid Wilk – III miejsce. Zwycięzcy będą reprezentować nasze miasto w zawodach rejonowych. Trzymamy kciuki.
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta uplasowały się na II, a chłopcy na I miejscu. Opiekunami drużyn byli: prof. Marta Pypłacz i prof. Krzysztof Strzelczyk. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekunom.

Nasi medaliści wraz z opiekunem

SONY DSC

-- Powrót do poprzedniej strony --