Kościuszko

Ogłoszenie

4 czerwca 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Z przedsiębiorczością na Ty…

17 listopada 2015

Dnia 16 listopada 2015 roku,w ramach programu „Otwarta firma” w naszym liceum odbyło się spotkanie z przedstawicielką firmy WICHARY Technologies Sp. z o.o. – panią Elizą Wichary. Siedziba firmy znajduje się w Katowicach, wcześniej umiejscowiona była w Siemianowicach Śląskich. Istnieje ona od roku 1992, od początku swojej działalności oferuje klientom najnowsze technologie oraz urządzenia przeznaczone dla różnych branż przemysłu. Urządzenia, które oferuje firma dostarczane są do różnych krajów, np: Czechy, Austria, USA, Turcja, Rosja. W 2001 roku uruchomione zostało Centrum Laserowe, które proponuje usługi w zakresie laserowego cięcia, znakowania, grawerowania i zdobienia.

Podczas spotkania przedstawicielka firmy, pani Eliza Wichary wyjaśniła nam pojęcie marketingu oraz wyświetliła film promocyjny przedsiębiorstwa, przedstawiający historię jego powstania. Następnie mogliśmy obejrzeć zdjęcia, przedstawiające różnego rodzaju imprezy, spotkania służbowe, konferencje, oraz wydarzenia, które ukazały funkcjonowanie i specyfikę tej instytucji.

Ciekawym elementem tego wydarzenia było pokazanie służbowego stroju pracownika WICHARY Technologies Sp. z o.o. oraz możliwość obejrzenia firmowych gazetek.

Spotkania te odbywają się cyklicznie i cieszą się dużą popularnością. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach dotyczących przedsiębiorczości.


-- Powrót do poprzedniej strony --