Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

XXIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

22 maja 2017

20 maja 2017r. zespół uczniów reprezentujących nasze liceum wziął udział w okręgowym etapie Mistrzostw Pierwszej Pomocy. Impreza organizowana przez PCK miała miejsce w Katowicach w Parku Kościuszki. Rywalizując z zespołami województwa śląskiego ostatecznie nasi uczniowie zajęli VII miejsce.
Szkołę reprezentowali uczniowie klas 1b i 1c: Marta Warczek, Weronika Górska, Karolina Krupa, Karolina Warzecha i Dawid Długosz.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizują ze sobą w 3 etapach. Do finału dostaje się 16 najlepszych drużyn, które muszą wykazać się znajomościami udzielania pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów i wyglądają bardzo realistycznie.

Celem Mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Młodzież, dzięki odbywającym się podczas roku szkolnego ćwiczeniom i szkoleniom, przygotowuje się do startu w mistrzostwach.

-- Powrót do poprzedniej strony --