Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Wymiana polsko-niemiecka

23 kwietnia 2019

Od 2 do 6 kwietnia 2019 r. 15 osobowa grupa uczniów I Liceum Ogólnokształcącego z Mysłowic gościła u niemieckich rówieśników ze szkoły Georg–Kerschensteiner-Schule z Mühlacker. Mysłowicka

młodzież przybyła do Niemiec wraz z opiekunami: Dyrektorem Szkoły, Dorotą Konieczny-Simelą oraz nauczycielkami: Joanną Stachoń i Moniką Kubicą.

Wizyta odbyła się w ramach wymiany uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i szkoły z Mühlacker, współpraca placówek trwa od 1996 roku. W czasie pobytu w Niemczech polscy goście zostali na okres dwóch dni zakwaterowani w schronisku młodzieżowym w Stuttgarcie i zwiedzili zabytki miasta, ogród botaniczno-zoologiczny „Wilhelma”, Mercedes Benz–Museum oraz stadion Mercedes-Benz Arena . Piątek upłynął uczniom obu szkół na pracy nad projektem: „ Porównanie systemów rządzenia w Polsce i w Niemczech” oraz nad jego prezentacją. Tego samego dnia zwiedzili Urząd Starosty Pforzheim oraz wystawę zabytkowej biżuterii. Wizyta zakończyła się w sobotę przelotem z lotniska w Stuttgarcie do krakowskich Balic.

Spotkanie to z pewnością wpłynęło na zbliżenie pomiędzy młodym pokoleniem Niemców i Polaków, których połączyły wspólna praca, przeżycia, zabawa a może i trwałe przyjaźnie. Rewizyta uczniów z Niemiec planowana jest na październik br. Wyjazd uczniów do Niemiec został dofinansowany przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży.


-- Powrót do poprzedniej strony --