Kościuszko

Edukacja włączająca w I LO w Mysłowicach

20 września 2024

Projekt zakłada wsparcie edukacji włączającej w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Mysłowicach poprzez zajęcia specjalistyczne i edukacyjne dla uczniów ze SPE, w tym z trudnościami w nauce, uzdolnionych oraz w trudnej sytuacji życiowej. Obejmuje to pomoc pedagogiczno‑psychologiczną, zajęcia wyrównawcze i koła zainteresowań, a także utworzenie i doposażenie sal przedmiotowych oraz gabinetów specjalistycznych.

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Projekt edukacyjny MŁODE GŁOWY ma na celu normalizowanie mówienia o zdrowiu psychicznym, słuchanie głosu młodych i dawanie narzędzi do dbania o dobrostan, a także rozwijanie i wzmacnianie u młodych ludzi poczucia sprawczości i własnej wartości. Swoje działania kieruje zarówno do dzieci, młodzieży, jak i rodziców oraz nauczycieli.

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Wycieczka do Budapesztu

4 października 2014

W dniach 30.IX-3.X.2014 odbyła się szkolna wycieczka do Budapesztu. Uczestnikami wyjazdu byli licealiści z klasy 2f i 3d oraz kilku przedstawicieli klas gimnazjalnych. Pogoda dopisała więc mogli bez zbędnych utrudnień realizować bogaty program wyjazdu. Pierwszego dnia zobaczyli Wyspę św. Małgorzaty oraz Wzgórze Zamkowe a wieczorem odbył się romantyczny rejs po Dunaju, mogli więc podziwiać stolicę Węgier w świetle nocnych neonów. Kolejnego dnia zwiedzili zabytkowe centrum Pesztu podróżując najstarszym metrem w Europie. Trzeciego dnia podziwiali malownicze Zakola Dunaju, degustując słodkości w Muzeum Marcepanu. Wyprawa w gościnne, węgierskie zakątki długo pozostanie uczniom i nauczycielom w pamięci. Do domów wrócili w dobrych humorach i pełni wrażeń.

-- Powrót do poprzedniej strony --