Kościuszko

Ogłoszenie

4 czerwca 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Wrocławska przygoda

8 października 2016

W dniach 6-7 października klasy 2c i 1d wzięły udział w wycieczce do Wrocławia. Pierwszego dnia z Punktu Widokowego SKY TOWER (drugiego co do wysokości budynku w Polsce) uczniowie mieli okazję podziwiać panoramę Wrocławia i okolic. Następnie zwiedzili Ostrów Tumski – najstarszą zabytkową część Wrocławia z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela, rynek oraz ratusz. Ponadto, w przestronnych salach Pałacu Królewskiego uczniowie mogli obejrzeć wystawę „1000 lat Wrocławia”.

Głównym punktem programu wycieczki drugiego dnia była wizyta w Afrykanarium we wrocławskim ZOO. Kompleks ten, przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu pozostawił niezapomniane wrażenia. Na koniec uczniowie mieli możliwość oglądania piękna japońskiej sztuki ogrodowej w Ogrodzie Japońskim.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --