Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Wizyta na Wydziale Filologii UŚ

12 lutego 2020

31 stycznia br. 25-osobowa grupa uczniów klas pierwszych i drugich I LO wzięła udział w Dniu Otwartym Filologii Angielskiej UŚ. W programie wydarzenia znalazły się dwa wykłady („The Codes of Love and Their Technologies” oraz „Językoznawstwo korpusowe na tropie hitów muzycznych”), a także dwa bloki warsztatowe, w ramach których uczniowie sami wybierali interesujące ich zajęcia, m.in.: „The challenges of global marketing and advertising”, „Simultaneus interpreting in a nutshell”, „Linguistic and cultural phenomenon of the English YOU”, „Deseret, Jefferson, Transylvania and other lost states of the USA” oraz „Hangul, czyli alfabet koreański”. W przerwach między zajęciami na uczestników Dnia Otwartego czekały stoiska informacyjne prezentujące specjalności prowadzone w ramach kierunku filologia angielska. Oczywiście, nie zabrakło też czasu na spacer po samej uczelni.

Uczestniczący w Dniu Otwartym uczniowie I LO bardzo dobrze radzili sobie na zajęciach i wyróżnili się podczas prowadzonej w języku angielskim dyskusji. Być może nasi licealiści w przyszłości dołączą do grona studentów anglistyki UŚ?

 


-- Powrót do poprzedniej strony --