Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Wernisaż naszego absolwenta w I LO!

5 czerwca 2019

31 maja br, w auli Szkoły odbył się wernisaż inaugurujący wystawę Moje Kąty, na którą złożyły się tzw. obrazy przedstawieniowe Adama Plackowskiego.
Adam Plackowski, który w 1978 ukończył liceum(nomem omen profil biologiczno-chemiczny:)) to prawdziwy człowiek renesansu!Malarz, rzeźbiarz, twórca nowego nurtu-Malarstwa Emocjonalnego, dyrektor Muzeum Miasta Mysłowice , na co dzień zajmuje się wieloma sprawami, ale najważniejsza w jego życiu zawsze była sztuka. Na  kolejną wystawę postanowił zaprosić  swoich znamienitych gości do swojej starej szkoły. Bardzo się cieszymy, że możemy pośredniczyć w spotkaniach ze Sztuką, szczególnie, kiedy możemy pokazywać dorobek naszych absolwentów.

Wystawę, zlożoną z 28 obrazów -portretów, pejzaży i martwej natury, będzie można oglądać w I LO przy ulicy Mickiewicza do końca czerwca.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --