Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Warsztaty programowania robotów LEGO MINDSTORMS

7 kwietnia 2016

Klasa 2b wzięła dziś udział w warsztatach programowania robotów LEGO. Zajęcia przeprowadził pan Dawid Stojanowski z Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych z Katowic. Uczniowie zbudowali i zaprogramowali mobilne roboty, którym postawiono do wykonania zadania polegające na rozpoznaniu i omijaniu przeszkód. Roboty musiały też znaleźć wyjście z  labiryntu.

Z kolei uczniowie klasy 1a uczestniczyli w wykładzie „Informatyk czyli kto”, który przedstawił specyfikę pracy „informatyka” i  różnorodność problemów z jakimi może mieć do czynienia w dynamicznie rozwijającym się cyfrowym świecie. Mieli okazję do zastanowienia się nad pytaniem: „czy informatyk to rzemieślnik, czy wizjoner?

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu INFOSTR@DA realizowango przez WSTI z Katowic.


-- Powrót do poprzedniej strony --