Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Warsztaty filmowe

22 lutego 2017

 

W niedzielę, 19 lutego, siedmioosobowa grupa uczniów klasy 1b, 1c i 2d, których wspólną pasją jest film, uczestniczyła w warsztatach „Filmoteka Szkolna. Akademia”. Projekt, adresowany do szkół ponadpodstawowych z całej Polski, zrealizowany został przez Warszawską Szkołę Filmową we współpracy z Filmoteką Narodową i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.

„Akademia” składała się z całodniowych warsztatów filmowych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Po części teoretycznej, w ramach zajęć praktycznych Krzysiek, Marysia, Ada, Kasia, Maja, Artur i Patryk uczestniczyli w warsztatach reżysersko-operatorskich oraz montażowych. Podczas nich zrealizowali etiudy filmowe, inspirowane dokumentem Kieślowskiego „Gadające głowy”.

Wyjazd do Warszawy okazał się niezwykle pożyteczny. Pozwolił uczestnikom warsztatów uporządkować posiadaną wiedzę, posiąść dodatkowe umiejętności i wykorzystać je w praktyce. A wszystko pod okiem fachowców!

Wszyscy zgodnie uznali, że to była bardzo miło i owocnie spędzona niedziela.


-- Powrót do poprzedniej strony --