Kościuszko

KONDOLENCJE

15 maja 2024

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

VI Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

4 grudnia 2014

W roku szkolnym 2014/2015 Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach wraz z Bractwem Oświatowym Związku Górnośląskiego oraz II Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu zaprosili uczniów szkół ponadgimnazjalnych  do udziału w VI Śląskim Turnieju Debat Oksfordzkich. Jeden z półfinałów tego turniej został zorganizowany w auli naszej szkoły. Dnia 3 grudnia 2014 r. z tezą „Historia Śląska jako przedmiot szkolny jest wymogiem współczesności” zmierzyły się drużyny z ILO im. M. Kopernika w Katowicach  i ILO im. L. Kruczkowskiego w Tychach. Niezwykle zaciętą i pasjonującą debatę wygrał zespół z Tych. W przeprowadzonym głosowaniu publiczność również uznała tyską drużynę za zwycięską, doceniając siłę ich argumentów.  
Także nasi uczniowie startowali w turniejowych zmaganiach. W pierwszym etapie debat nasze liceum było reprezentowane przez uczennice z klasy 3a – Angelinę Jonczyk i Matyldę Walas oraz uczniów klasy 3d- Aleksandrę Targosz i Kamila Pajonka.  Ola została wybrana przez jury najlepszym mówcą debaty.GRATULUJEMY!
Celem VI Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy o regionie, jak również zainteresowanie młodzieży żywotnymi problemami Górnego Śląska. Równorzędnym celem jest przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego udziału w życiu publicznym, a także przekonanie uczestników, że logika argumentacji w debacie może być wyrafinowaną rozrywką intelektualną.
Logo pochodzi ze strony www.slaskiedebaty.edu.pl

-- Powrót do poprzedniej strony --