Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

„UWEL (Using Web 2 in English Lessons)”

30 stycznia 2020

W roku szkolnym 2019/2020 część uczniów klasy 1ag rozpoczęła współpracę z turecką szkołą Dursun Yalım Fen Lisesi z miejscowości Sivaslı w ramach programu eTwinning . Planujemy zaprosić do współpracy także szkoły z innych europejskich krajów.
Tytuł projektu to „UWEL (Using Web 2 in English Lessons)” Projekt zakłada wykorzystanie narzędzi TiK (technologii informacyjnej) do nauki języka angielskiego. Poprzez wirtualną współpracę ze szkołami z zagranicy chcemy zwiększyć kompetencje językowe i komputerowe uczniów , a jednocześnie zmotywować ich do nauki języka angielskiego.
Poniżej kilka ważnych informacji o programie:
eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi.
eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.
Miejscem, gdzie dzieje się prawdziwa magia jest TwinSpace; to bezpieczna platforma widoczna tylko dla nauczycieli uczestniczących w projekcie. Na TwinSpace można też zapraszać uczniów, którzy mogą tam spotykać się i współpracować z rówieśnikami ze szkół partnerskich.
-- Powrót do poprzedniej strony --