Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego na UE w Katowicach

29 września 2018

28 września  w ramach współpracy naszej Szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, uczniowie pierwszej klasy biznesowo-ekonomicznej uczestniczyli w  Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym .
Wystąpienie inauguracyjne poprowadził JM Rektor dr hab. Robert Tomanek. Następnie głos zabrali: Doradca Prezydenta RP dr Agnieszka Lenartowicz-Łysik oraz Dyrektor Generalna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Anna Budzanowska.
Najbardziej podniosłą chwilą była immatrykulacja nowo przyjętych studentów Akademii, po której wystąpił przedstawiciel Parlamentu Studenckiego.
Wykład Inauguracyjny wygłosił prof. dr hab.inż. Aleksander Nawrat.
Miejmy nadzieję, że po udziale w tak podniosłej uroczystości, która odbywała się przy dźwiękach Gaudeamus, znacznie wzrosła motywacja do nauki naszych licealistów.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --