Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Uczniowie z wizytą na Politechnice Śląskiej w Gliwicach

19 grudnia 2015

16 grudnia 2015 roku klasa 2b oraz uczniowie z klas 2c i 2f realizujący matematykę na poziomie rozszerzonym, wybrali się pod opieką Pani Krystyny Rusin i Pani Sylwii Kmity na Politechnikę Śląską do Gliwic.
Uczniowie wzięli udział w wykładzie Geometrie nieeuklidesowe,  prowadzonym przez dr Alicję Samulewicz  pracownika Instytutu Matematyki Politechniki Śląskiej.
Dzięki temu wykładowi uczniowie mieli okazję poznać inne, nieznane Im do tej pory oblicze matematyki. Młodzież dowiedziała się, że oprócz geometrii euklidesowej (o której uczą się w szkole) istnieją geometrie hiperbliczne, eliptyczne czy  Riemanna. W ujęciu tych geometrii istnieje np. trójkąt, który nie ma wierzchołków, prostą może reprezentować półokrąg czy suma kątów wewnętrznych w trójkącie może mieć więcej lub mniej niż 180 stopni.
Przy okazji wizyty w Gliwicach uczniowie odwiedzili również przepiękną Palmiarnię w tym mieście.


-- Powrót do poprzedniej strony --