Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Uczeń klasy 3ag laureatem ogólnopolskiej olimpiady.

4 czerwca 2016

Dnia 2 czerwca 2016 r. Marcin Fic, uczeń klasy 3ag został laureatem ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o społeczeństwie dla gimnazjów. Zmagania uczniów w konkursie rozpoczęły się już jesienią, kiedy to odbył się etap szkolny. W całej Polsce wzięło w nim udział ponad 4000 gimnazjalistów, spośród których wyłoniono 500 uczestników zawodów okręgowych. Kolejne etapy turnieju wyłoniły finałową 50-tkę, w której znalazł się uczeń naszej szkoły. Finał został zorganizowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, a jego uczestnicy musieli najpierw przystąpić do testu wiedzowego, który pozwolił wyłonić grupę laureatów. Ostatecznie o lokacie w ścisłym gronie 25 laureatów  zadecydowała obrona prezentacji, przygotowanej wcześniej przez uczestników , która była ich autorskim pomysłem na innowację społeczną. Marcin uplasował się na bardzo wysokim, 10 miejscu. Opiekunem merytorycznym ucznia była nauczycielka historii, Pani Sylwia Plewa.
Gimnazjalna Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie to pierwsze ogólnopolskie zawody dla uczniów szkół gimnazjalnych, którzy interesują się sprawami publicznymi i społecznymi. W gronie jej organizatorów znajdują się najważniejsze wyższe uczelnie ekonomiczne w Polsce. 
Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

-- Powrót do poprzedniej strony --