Kościuszko

Mysłowickie licea stawiają na jakość

28 stycznia 2026

Zapraszamy do udziału w projekcie „Mysłowickie licea stawiają na jakość” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Strona projektu: Mysłowickie licea stawiają na jakość

Brązowa odznaka dla „Kościuszki”!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2026 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2026”.

Ranking Liceów PERSPEKTYWY 2026

Edukacja włączająca w I LO w Mysłowicach

20 września 2024

Projekt zakłada wsparcie edukacji włączającej w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Mysłowicach poprzez zajęcia specjalistyczne i edukacyjne dla uczniów ze SPE, w tym z trudnościami w nauce, uzdolnionych oraz w trudnej sytuacji życiowej. Obejmuje to pomoc pedagogiczno‑psychologiczną, zajęcia wyrównawcze i koła zainteresowań, a także utworzenie i doposażenie sal przedmiotowych oraz gabinetów specjalistycznych.

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Projekt edukacyjny MŁODE GŁOWY ma na celu normalizowanie mówienia o zdrowiu psychicznym, słuchanie głosu młodych i dawanie narzędzi do dbania o dobrostan, a także rozwijanie i wzmacnianie u młodych ludzi poczucia sprawczości i własnej wartości. Swoje działania kieruje zarówno do dzieci, młodzieży, jak i rodziców oraz nauczycieli.

AKTUALNOŚCI

Trzy razy podium dla Gimnazjalistów

20 listopada 2015

W zawodach tenisa stołowego nasi Gimnazjaliści aż trzy razy stawali na podium.

Na najwyższym stopniu stanął uczeń kl. II Jakub Łuczak zdobywając Mistrzostwo Mysłowic. Jakub w półfinale i finale walczył z uczniami Gimnazjum Sportowego, którzy na co dzień trenują w sekcji tenisowej. W całych zawodach stracił tylko jednego seta.

Drugie miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie Jakub Łuczak, Paweł Witkowicz, Krystian Nowak, a na trzecim stopniu podium stanęła drużyna dziewcząt w składzie Julia Zając, Oliwia Adamiuk, Zuzanna Stefaniuk (Zofia Szakowska, Zuzanna Michalska – rezerwowe).

Ponadto Julia Zając zajęła indywidualnie VI miejsce co, zważywszy na poziom zawodów, również jest dużym sukcesem.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

-- Powrót do poprzedniej strony --