Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

„Top 10 Great Britons of All Time”

10 lutego 2020

„Top 10 Great Britons of All Time”
 
We wrześniu 2019 w ramach współpracy szkół w regionie, nauczycielki języka angielskiego: pani Marta Ptak (I LO im. Tadeusza Kościuszki) oraz pani Izabela Wesołek (SP nr 13) rozpoczęły długoterminowy projekt edukacyjny współpracy szkół i objęcie patronatem klas dwujęzycznych w SP nr 13 przez uczniów klasy językowej 1ag w I LO. Projekt jest podzielony na etapy i będzie trwał cały rok szkolny. Za nami trzeci etap projektu.
6 lutego 2020r. grupa uczniów z klasy 1ag w I LO uczestniczyła w prezentacji 10 projektów edukacyjnych, z których każdy przedstawiał ważną postać z historii i kultury Wielkiej Brytanii. Inspiracją do tematu projektu był ranking stworzony w 2002 roku przez BBC, który na podstawie ankiet wyłonił listę najwybitniejszych Brytyjczyków wszech czasów.
BBC wyemitowała również serię telewizyjnych programów publicystycznych pt. Great Britons, która składała się z 10 odcinków na temat postaci z pierwszej dziesiątki. Najwybitniejszymi Brytyjczykami wszech czasów zostali : Winston Churchill, Isambard Kingdom Brunel, Diana Spencer, Karol Darwin, William Szekspir, Isaac Newton, Elżbieta I , John Lennon, Horatio Nelson i Oliver Cromwell.
Temat projektu „10 Top Great Britons of all time” łączył wiedzę z historii, geografii, polityki, sztuki oraz z języka angielskiego. Cały projekt był opracowany i zrealizowany w języku angielskim.

-- Powrót do poprzedniej strony --