Kościuszko

Ogłoszenie

4 czerwca 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

SUKCES HUMANISTÓW Z „KOŚCIUSZKI”

3 września 2017

 

Uczniowie klasy humanistycznej zostali  laureatami 8. edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego oraz Muzeum Katyńskim.

    Zadaniem uczestników konkursu (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) było stworzenie karty z albumu poświęconej jednej ofierze Zbrodni Katyńskiej. Klaudia Sorek i Marcin Fic z klasy 2d przygotowali pracę upamiętniająca Jana Piątka- śląskiego policjanta, który zginął w Miednoje. Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka historii, Sylwia Plewa.
  Komisja Konkursowa oceniając nadesłane prace brała pod uwagę m.in. stronę merytoryczną pracy, jej projekt graficzny, estetykę, ale również oryginalność pomysłu.   Do Instytutu Pamięci Narodowej wpłynęło 221 prac konkursowych.
    Nagrodą I stopnia, którą jest udział w wyjeździe edukacyjnym,  uhonorowano autorów najlepszych prac. Dodatkowo wyróżniono prace uczniów nagrodą II stopnia w postaci gier i publikacji IPN, które będą wręczone podczas uroczystego spotkania finałowego we wrześniu w Warszawie.
Klaudia Sorek i Marcin Fic – uczniowie klasy 2d w nagrodę wyjadą do Rumunii .  Trasa tegorocznego wyjazdu będzie wiodła śladami Polaków w Rumunii w latach II wojny światowej.  Wyjazd odbędzie się w dniach 22 września – 1 października 2017.
-- Powrót do poprzedniej strony --