Kościuszko

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Strzał w dziesiątkę – Kościuszko TV

6 października 2014

Strzał w dziesiątkę – Kościuszko TV from ZSO Myslowice on Vimeo.

 


 

Nasz film bierze udział w konkursie „Strzał w dziesiątkę”, ogłoszonym przez Komisję Europejską – Przedstawicielstwo w Polsce. Konkurs związany jest z 10. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dowiedz się więcej na: ec.europa.eu/polska i na facebook.com/komisjaeuropejska, włącz się do dyskusji, używając #10latPolskaUE Autorzy: Krzysztof Łęczycki, Oskar Kowalski, Julia Adamiuk. Szkoła: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach.

 

Praca nad filmem przebiegła dość sprawnie. Na początku była burza mózgów, za bardzo nie wiedzieliśmy jak będzie wyglądał nasz film i co chcemy w nim umieścić. Jednak udało nam się podzielić zadaniami.
Krzysiu z racji tego, ze interesuje sie montowaniem filmów- zajął się montażem. Razem dogadaliśmy się co do szczegółów- kto będzie pisał scenariusz, kto przygotuje nagranie oraz kto będzie występował i kręcił materiały. Poprosiliśmy panią z historii, czy nie udzieliłaby wywiadu.
Szybko umówiliśmy się na konkretny termin, aby nagrać filmik.
Wzięliśmy potrzebne rzeczy i zaczęliśmy nagrywać. Najtrudniejsze było powstrzymanie śmiechu. Ujęcia nagrywaliśmy po kilka lub nawet kilkanaście razy. Ale w końcu udało sie! Najbardziej zadowoleni jesteśmy z tego, ze nam po prostu wyszło. cieszy nas efekt końcowy oraz to, ze mogliśmy wziąć udział w konkursie i dowiedzieć się nieco o UE i jej inwestycjach.

Filmik umieścimy na Vimeo na szkolnym koncie, aby uwiecznić nasze starania :) a informację o jego istnieniu rozpowszechnimy za pomocą szkolnego konta na Facebooku , stronie internetowej szkoły i naszych prywatnych kont na portalach społecznościowych.

Strzał w dziesiątkę

-- Powrót do poprzedniej strony --