Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Spotkanie z Olimpijką

9 grudnia 2016

7 grudnia w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie z Olimpijką z Londynu i Rio de Janeiro – Justyną Święty. Lekkoatletka z Raciborza rozpoczęła cykl spotkań wybitnych sportowców z uczniami Kościuszki. Spotkanie było dedykowane klasie sportowej 1a liceum, ale wzięła w nim udział również klasa 2 gimnazjum oraz zainteresowane osoby. Wyświetlono prezentacje opisujące sylwetkę wicemistrzyni świata z Portland w sztafecie 4x400m, pokazano zdjęcia z zawodów i treningów. Pani Justyna na bieżąco opowiadała i komentowała wyświetlane slajdy, a uczniowie chętnie zadawali pytania. Na koniec można było sobie zrobić zdjęcie z Mistrzynią, dotknąć medale Mistrzostw Świata i Europy oraz obejrzeć album z Rio de Janeiro. To co uczniowie powinni wynieść ze spotkania to stwierdzenie, że najważniejszy w sporcie, w życiu czy w szkole jest „talent do ciężkiej pracy” bo to on determinuje sukces. Wkrótce następne spotkania z ciekawymi ludźmi sportu.


-- Powrót do poprzedniej strony --