Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

PROJEKT AIESEC – „World Talks”

9 marca 2015

W dniach od 1 marca do 8 marca 2015 uczestniczyliśmy w międzynarodowym projekcie GLOBAL CITIZEN MIDDLE & HIGH SCHOOLS organizowanym przez AIESEC Katowice Uniwersytet Ekonomiczny.

Nasza współpraca z AIESEC Katowice ma długoletnią tradycję. Do tej pory gościliśmy wolontariuszy z m.in. Brazylii, Chin, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Indii, Indonezji, Ukrainy, Egiptu i Bułgarii.

W trakcie trwania obecnego projektu w szkole odbywały się warsztaty językowe prowadzone przez wolontariuszy z Gruzji i Pakistanu. Tematy warsztatów to :The beauty of my country, The people who shaped my country, The magical world of my compatriots, Music and Dance in my country, Folk and fashion in my country.

Do udziału w tej edycji projektu zaprosiliśmy również uczniów szkół gimnazjalnych. Odwiedziło nas około dziewięćdziesięciu gimnazjalistów wraz z nauczycielami.

Dziękujemy Wam, że przyszliście do naszej pięknej szkoły i że wspólnie mogliśmy zwiedzać świat z językiem angielskim.

Dziękujemy również uczniom i rodzinom, które przyjęły studentów z Gruzji i Pakistanu za zaangażowanie i znaną na całym świecie polską gościnność.

Kolejną międzynarodową przygodę z językiem angielskim i z gośćmi z odległych krajów zorganizujemy w następnym roku szkolnym.

 


-- Powrót do poprzedniej strony --