Kościuszko

Informacja dla rodziców dot. Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym

29 czerwca 2023

W roku szkolnym 2023/2024 udzielana jest pomoc uczniom w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych.

Więcej informacji –TUTAJ–

Jubileusz 100-lecia

27 maja 2022

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

Projekt AIESEC – „Next Step”

19 października 2015

W dniach od 11 października do 18 października uczestniczyliśmy w miedzynarodowym projekcie GLOBAL VILLAGE , NEXT STEP organizowanym przez AIESEC Katowice Uniwersytet Ekonomiczny.

Nasza szkoła od samego początku jest partnerem projektu. Przez lata gościliśmy już wolontariuszy z m.in.: Brazylii, Chin, Egiptu, Indonezji, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Pakistanu i Bułgarii.

W obecnej , jesiennej edycji projektu Next Step w szkole odbywały się warsztaty językowe prowadzone przez studentki z Indii i Kolumbii. Dziewczyny opowiadały o sobie, o historii, geografii i kulturze swoich krajów.

Szczególne podziękowania należą się uczniom i rodzinom, które przyjęły wolontariuszki za zaangażowanie i znaną na całym świecie polską gościnność.

Kolejną międzynarodową przygodę z językiem angielskim i z gośćmi z odległych krajów świata zorganizujemy w styczniu 2016r.


-- Powrót do poprzedniej strony --