Kościuszko

17 kwietnia 2024

Młode Głowy

14 grudnia 2023

Srebrna odznaka dla Kościuszki!

1 lutego 2021

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.

Ranking 2021/

 

Aktualności

PROJEKT AIESEC – GLOBAL CITIZEN SCHOOLS

6 października 2014

W dniach od 28 września do 5 października 2014 nasza szkoła uczestniczyła w międzynarodowym projekcie GLOBAL CITIZEN MIDDLE & HIGH SCHOOLS organizowanym przez AIESEC Katowice Uniwersytet Ekonomiczny.

Nasza współpraca z AIESEC Katowice ma długoletnią tradycję. Gościliśmy już wolontariuszy z m.in. Brazylii, Chin, Włoch, Hiszpanii, Turcji, Gruzji, Ukrainy, Indii, Indonezji i Ukrainy.

W trakcie trwania obecnego projektu w szkole odbywały się warsztaty językowe prowadzone przez studentki z Ukrainy i Egiptu oraz studenta z Bułgarii. Warsztaty objęły następująca tematykę :The beauty of my country, The people who shaped my country, The magical world of my compatriots, Music and Dance in my country, Folk and fashion in my country.

Kolejną międzynarodową przygodę z językiem angielskim zorganizujemy w marcu 2015r. Już teraz zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum do odwiedzenia naszej szkoły i do wspólnej nauki języka angielskiego w niekonwencjonalny sposób.


-- Powrót do poprzedniej strony --